Mercedes Benz S Class или Audi A8 (2009)

Кој автомобил според Вас е подобар?

  • Mercedes S Class

    Гласови: 53 71,6%
  • Audi A8

    Гласови: 21 28,4%

  • Вкупно гласачи
    74

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
ja glasam za audi megutoa vo ovaa klasa definitivno bi izbral bmw 7
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
mercedesot vujko mi go ima i e nesto nevideno kakvi senzori elektroniki ima za bezbednost treba da si epten glup da naprais soobrakajka ima kamera dole go gledas patot na board tablata mnogu e jako isto ima i senzori koga si blisku do nekoj avtomobil pred tebe a ne ja namaluvas brzinata sam se blokira i zastanuva za da spreci sudar a i na izgled kako malo izdanie na maybach izgleda sega i audito e jako ne vikam ne ama sepak koga se raboti za ovie luksuzni klasi mercedesot e broj 1 barem za mene
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Мерцедесот!
Прво линијата на колата е закон!
Второ опремата што ја поседува мислам дека никоја друга кола не толку напредна колку мерцедесот!
И аудито не е за потценување, али коа би бирал меѓу овие две би одел на мерџото дефинитивно ! :smir:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Аууу Мерцедес! Ауди сите исти... :smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не дека Ауди не би возел... Мерџо ми лежи на срце :) + мерцедес кога ја правеше S класата во средината на минатиот век, Ауди под тогашното име Auto Union се бореше за опстанок. Не споредливо е искуството на Мерцедес во изработка на луксузни автомобили (50 години можеби и повеќе) додека А8 почна да се произведува во почетокот на 90-тите.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Мислам убаво викаат, поделба на автомобили : мерцедес и сите други :)
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Од каде да знам кој е подобар?

Мерцедесот, затоа што повеќе ми се допаѓа дизајнот - тоа е единствениот критериум врз којшто можам да донесам одлука овде.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Не дека Ауди не би возел... Мерџо ми лежи на срце :) + мерцедес кога ја правеше S класата во средината на минатиот век, Ауди под тогашното име Auto Union се бореше за опстанок. Не споредливо е искуството на Мерцедес во изработка на луксузни автомобили (50 години можеби и повеќе) додека А8 почна да се произведува во почетокот на 90-тите.
Не знам колку знаете, но ја да си кажам, мерцедесот S класа е првиот автомобил со навигација, прв автомобил со 2 зонска клима и уште многу други работи за кои другиве компании сонувале ... :smir:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
еС класата е уште поубава во живо...тој што не ја видел,коа ќе ја види нека помисли на постов:smir:
-инаку назат во историјата......
мерцедес голем дел од своите иновации,како ABS,ESP,TC,и уште многу,ги има поставено најпрво во еС класата....после еС класата,во сите други мечиња,и во сите други копирачки производители:helou:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Абе теска одлука е ова у пичку матер ама ипак мислам би се одлушил за Мерцедес ама и Аудиво е топ у пичку матер ипак гласав за Мерцедес
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Абе теска одлука е ова у пичку матер ама ипак мислам би се одлушил за Мерцедес ама и Аудиво е топ у пичку матер ипак гласав за Мерцедес
И тоа што викаш у пичку матер, стварно добри коли у пичку матер... :pipi::pos2:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183



Mercedes S 450 vs. Audi A8


Mercedes: No desires openly If it took up travel, it precedes in a way, which does not leave desires open. Traction? Of the finest one. Kurvenverhalten? Almost neutrally, most trust-arousing. Handling? Surprisingly agil. Also the steering element is very direct and precise, but an idea too low-friction. Brake? High delay, very stably, but reduced stability, if only the wheels of a side of the car on handy roadway adhesion find.
The AUDI can follow Mercedes on winding terrain well. But the fahrerische employment is clearly more highly, because it under-steers strongly, in the frontier however occasionally for overriding changes. Despite its deficiency in weight of approximately 200 kilograms it works a trace more behäbiger.
Thus not enough: Also in things comfort is the S-class a force. With its pneumatic cushioning it carries the passengers there over bad roadways so gently that almost in the state of suspension wähnen themselves. For itself regarded the A8 is not under any circumstances a unkomfortabler contemporary. But it does not achieve with its tauter chassis tuning and the harder seats evenly the exemplary comfort qualities Mercedes.
AUDI only second winner
In the remaining criteria the S-class with better space offer and more extensive safety equipment scores. On the other hand the AUDI with simpler operation as well as substantially more favorable fixed costs and lower purchase price convinces. That is enough not completely: The honour of the winner is entitled to the S-class.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
161
Поени од реакции
26
Возио оба и Мерцедес оставио бољи утисак, материјали су ми некако кавлитетнији као и распоред команди код Мечке.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom