McDonald’s FIFA World Cup™ Fantasy

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.741
Поени од реакции
21.215


Еве линк каде ќе можете да се регистрирате или логирате од акаунтот на fifa.com

Награди


Од 8 јуни ќе стартува играта и ќе можете да направите тим со играчи по ваш избор. Значи на 8 јуни ќе направиме и Кајгана лига.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.234
http://en.castrol.predictor.fifa.com/

И предиктор има за СП исто така. Да не отварам тема решив тука да го пишам, ако сака некој нека направи лига па и тема нека отвори ако сака, мене не ми дава во моментов :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.318
Поени од реакции
14.528
Член од
14 август 2012
Мислења
1.656
Поени од реакции
668
Направите ли си екипата ?

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.563
Поени од реакции
46.526
Не гледам никаде "create team" или сл. :unsure:
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.656
Поени од реакции
668
И јас не гледам тоа времето мина а нишо нема :)

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.065
Поени од реакции
4.422
Падна системот, сега ставија бројач за 4 саати да почни одбирањето.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.563
Поени од реакции
46.526
Штом одмине времето сите ќе се нафрлат да прават тимови и повторно ќе падне :D
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.793
Поени од реакции
48.624
Да. Го пролонгираа за уште четири часа.
Ај вечер на раат ќе си праиме тим.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.301
Поени од реакции
5.556
Не падна, оти вчера ко го видов оприлика требаше да биди 8 сатот, по наше време. Така да, веројатно се имат збркано со сатниците, не верувам да е паднат системот. 290 000 јузери има, на fantasy premier league имаше преку 3 милиони па немаше паднато.

Така да, во 20 00 часот навалете. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.653
Поени од реакции
21.033
Колку е глуп автомобилот одма би го продал, кога би го добил...
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.656
Поени од реакции
668
Да питам за наградите не разбра убаво 18+ ли треба да бидам за сите награди или само за главната?

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.331
Поени од реакции
12.306
Ај не можат уште некој пат да го ресетираат времено.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
330
Ќе прајт некој кајгана лига ?
 
На врв Bottom