MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
За магента S 8000, за магента M 12.000 и за Магента L 20.000 фамилјарен буџет.
Овие цени се за два мобилни броја.ако имаш на пример 4 мобилни магента л тогаш буџетот е 40000
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
За 4 моб. броја незнам, јас имам комбинација помегу магента М и магента L со 2 мобилни броја и добив фамилјарен буџет од 12.000 денари.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.645
Ќе има нешто нови канали, или тешко?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ќе има нешто нови канали, или тешко?
Јас ги прашав на фејсбук на она делот кај што е за прашања Техника подршка и ми рекоа дека уште е рано за нови информации.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Јас ги прашав на фејсбук на она делот кај што е за прашања Техника подршка и ми рекоа дека уште е рано за нови информации.
Или народски кажано дечко не смарај немааааа нови канали доста ти е Арена иди коцкај се и пиј :tapp::pos:
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Sto mkoze da se kupi za tie pari
E toa e zaebancijata od telekom. Kupuvas bilo sto od kaj niv, no po najvisoka cena, pa go odbivas budzetot, taka da telefonot ce ti ispadne kolku sto e u ledikom na primer. Samsung s6 edge plus so 30000 budzet doplativ uste 16000 - 17000 den mislam vo fevroari.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Или народски кажано дечко не смарај немааааа нови канали доста ти е Арена иди коцкај се и пиј :tapp::pos:
Последно пред не знам колку недели ги пуштија Deluxe music и Planeta Payner бугарскион канал не дека не ставаат нови канали али такви се нема да ти кажат одма што канали имаат и за повеќето канали не им е гајле дали воопшто ни се допаднале на нас многумината корисници нивни.

Али добро е некад знаат да изненадат со добар пакет канали кој ете мене ми се допаднале и знам дека може да ми се задржи вниманието на нив.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Последно пред не знам колку недели ги пуштија Deluxe music и Planeta Payner бугарскион канал не дека не ставаат нови канали али такви се нема да ти кажат одма што канали имаат и за повеќето канали не им е гајле дали воопшто ни се допаднале на нас многумината корисници нивни.

Али добро е некад знаат да изненадат со добар пакет канали кој ете мене ми се допаднале и знам дека може да ми се задржи вниманието на нив.
Па не си само ти нивен корисник, ако тебе не ти се допаѓаат на некој му се допаѓаат и тоа е тоа. Платформата е за сите, не само за одредени индивидуи
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Sto mkoze da se kupi za tie pari
Јас земав лап топ со доплата. Производите што можеш да ги земеш ги имаш на нивниот сајт под уреди. Ако добиениот буџет го пречекориш остатокот од сумата ја доплакаш, а ако производот е поевтин од предвидениот буџет тогаш останатите пари може да ги искористиш понатаму.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Па не си само ти нивен корисник, ако тебе не ти се допаѓаат на некој му се допаѓаат и тоа е тоа. Платформата е за сите, не само за одредени индивидуи
Во право си за некој канали е прашање на вкус и мене можеби нема да ми се допадне но на друг ќе му се допадне, но не вреувам дека некој ете би се задржал на KCN 1 каналот а е во пакетот со RTL каналите.

Тој канал не вреди ни да биде во основен пакет. Фаќа место за џабе а место тој канал можеа нешто поинтересно да стават.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
НОВА УСЛУГА НА МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ



- Најдобрата интерактивна телевизија MaxTV отсега достапна од кој било уред
- MaxTV GO нуди комплетно ново ТВ искуство на смартфон, таблет или компјутер
- Услугата е наменета за корисниците на Magenta 1 и Magenta 1 Business пакети


Македонски Телеком воведе нова услуга MaxTV GO со која на своите Magenta 1 корисници им овозможува да ја гледаат најдобрата интерактивна телевизија MaxTV од кој било уред, каде и да се. Со новата услуга, сите љубители на спортот ќе можат да ги следат напреварите на Европското првенство преку смартфон и таблет со MaxTV GO мобилната апликација (достапна на Google Play Storeи Apple Store), или пак преку компјутер на www.maxtvgo.mk.

MaxTV GO нуди богата ТВ содржина, односно до 60 национални и странски тв канали, како и ексклузивните Арена спортски канали во висока резолуција (HD). Дополнително, новата услуга ги вклучува сите напредни функционалности на интерактивна телевизија како што се паузирање, премотување и враќање на програмата на почеток за одредени тв канали, потоа преглед на содржини од последните 3 дена за одредени тв канали, електронски програмски води, како и потсетници за омилените содржини.

Услугата MaxTV GO е наменета само за корисниците на Magenta 1 и Magenta 1 Business. Во промотивниот период до 01.09.2016 година MaxTV GO е достапна бесплатно, со сите напредни функционалности и со вклучен сообраќај од 10 GB за следење MaxTV преку смартфон.

Повеќе информации за MaxTV GO услугата може да се добијат на веб страницата на Македонски Телеком.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Супер. Сега може да уживам во музиката од ПланетаТВ насекаде низ земјавава


Услугата MaxTV GO е наменета само за корисниците на Magenta 1 и Magenta 1 Business. Во промотивниот период до 01.09.2016 година MaxTV GO е достапна бесплатно, со сите напредни функционалности и со вклучен сообраќај од 10 GB за следење MaxTV преку смартфон.
За услуга што од телефон, таблет, компјутер може да ја имам бесплатно овие ќе ми наплаќаат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Јас сум на Magenta 1 и дали после промотивниот период ќе треба да плаќам ако сакам ова да користам или мене веќе со пакетот ми оди и ова гратис ?

Кога активирав ми стигна порака на мобилниот дека сум активирал и дека по надминувањето на собраќајот услугата се прекинува.

Арена каналите и МРТ 1 се во HD и ги нема сите канали кој ги има на ресиверот. Од спортски канали фали Eurosport и Sport klub.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Прво не ми се допаѓа што направиле само за Магента 1 корисници каде инернетот е до 12 mbps. Значи ако си на оптика нема. Не фала.
Второ не ми се допаѓа што ќе се плаќа по тој промотивен период.

А за тие канали што не ги има во апликацијата најверојатно немаат дозвола да ги пуштаат преку апликација и интернет.

Се на се, јас не би се одлучил за оваа услуга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom