MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.168
Поени од реакции
7.713
Na nekoj info kanal tv mi iskoci deka do 6-ti e


Pkus toa eve denes e 2juni seuste gi ima site kanali

Sent from my phone using Tapatalk
Можеби викенд се падна па ајде фора дале два дена плус. Стварно друго не знам што би можело да е.

Како и да е и плус денови да се не би требало да ви наплатат за нешто што они го дале промотивно.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.269
Поени од реакции
639
Пазете проверете си да не наплатат после..мада вакви идиотски работи А1 прави и Цареви се за дубари
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.193
Поени од реакции
5.105
Tolku bese od promocijata Iskluceni se promotivnite Tv kanali kaj Magenta Android box-ot
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
116
Поени од реакции
106
Мах тв сеуште ќе функционира, не мора сите да мигрираме на Магента тв. Денес по четврти пат успешно го продолжив договорот со истите (навистина поволни) услови кои при првиот договор ги добив од агентите на Телеком. Значи и оптика и сите попусти задржани и останувам на Мах тв со само едно јавување во контакт центарот. Благодарам Телеком!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.168
Поени од реакции
7.713
Мах тв сеуште ќе функционира, не мора сите да мигрираме на Магента тв. Денес по четврти пат успешно го продолжив договорот со истите (навистина поволни) услови кои при првиот договор ги добив од агентите на Телеком. Значи и оптика и сите попусти задржани и останувам на Мах тв со само едно јавување во контакт центарот. Благодарам Телеком!
A како успеа да останеш на MaxTV? Нели нови Magenta пакети има сега? Старите пакети ги нема веќе на веб сајтот.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
116
Поени од реакции
106
A како успеа да останеш на MaxTV? Нели нови Magenta пакети има сега? Старите пакети ги нема веќе на веб сајтот.
Без проблем, со едно јавување во контакт центарот ми овозможија, без никакви други предлози, веќе го потпишав договорот.
Автоматски споено мислење:

A како успеа да останеш на MaxTV? Нели нови Magenta пакети има сега? Старите пакети ги нема веќе на веб сајтот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.168
Поени од реакции
7.713
Без проблем, со едно јавување во контакт центарот ми овозможија, без никакви други предлози, веќе го потпишав договорот.
Автоматски споено мислење:
Со старите пакети исто се што ти беше и предходно?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.269
Поени од реакции
639
Па нели викаа дека кој потпише нов договор ќе добие магентатв а ако имал макств ќе го врати уредот? Чудно вака како ти дозволиле да направиш нов договор со стара опрема
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
2.798
Па нели викаа дека кој потпише нов договор ќе добие магентатв а ако имал макств ќе го врати уредот? Чудно вака како ти дозволиле да направиш нов договор со стара опрема
Нема врска ништо не менува си фураат маркетинг што поише да ги сменат, другар чекаше 1 месец скоро да му сменат си следеше се на МаксТВ нет му зголемија, после дошле само му ги дале новите и толку. Ако не сакате да менувате кажувајте само дека не сте дома и терајте.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.168
Поени од реакции
7.713
Нема врска ништо не менува си фураат маркетинг што поише да ги сменат, другар чекаше 1 месец скоро да му сменат си следеше се на МаксТВ нет му зголемија, после дошле само му ги дале новите и толку. Ако не сакате да менувате кажувајте само дека не сте дома и терајте.
Да бе и цело време ли ќе тераш со она Не сум дома?
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
@Branislav Kicevo првиот договор што го склучи случајно да не ти е преку тие агентите на терен што нудеа пред 5-6 год.? Јас така терам од 2018та, уште месецов сум под договор. Баш вчера пишав на чат телеком и по разговорот не видов надеж дека би можел да продолжам бар уште 2 год. со истиов пакет.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
2.798
Да бе и цело време ли ќе тераш со она Не сум дома?
Ти мислиш ќе прашуваат после еднаш макс два пати ако ги одјеб*ш? Ги заболе техничарите, нема да те молат.

Мене лично еве старава многу повеќе ми се допаѓа него новава. Лично не гледам никаква придобивка, само загуба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom