MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.120
Поени од реакции
7.698
Toa treba da go prijavat kaj niv i tie da go vnesat vo sertificirani uredi
Ќе биде можеби и тоа :icon_lol:



Германскиот Дојче Телеком има и Netflix и Prime. Хрватски Телеком , Црногорски Телеком, Маѓарскиот, Словенечкиот не се со Netflix. Еве отварај на линков за секој посебно и во делот Compatible with ако има лого од Netflix или Prime значи тие се достапни за инсталирање.


Не знам зошто е вака направено. Ако може некако АPK да се инсталира би било супер. Од телефон префрлаш APK инсталација на боксот со помош на оваа апликација кој ја инсталираш и на боксот и на телефон.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.080
Поени од реакции
469
Ќе биде можеби и тоа :icon_lol:



Германскиот Дојче Телеком има и Netflix и Prime. Хрватски Телеком , Црногорски Телеком, Маѓарскиот, Словенечкиот не се со Netflix. Еве отварај на линков за секој посебно и во делот Compatible with ако има лого од Netflix или Prime значи тие се достапни за инсталирање.


Не знам зошто е вака направено. Ако може некако АPK да се инсталира би било супер. Од телефон префрлаш APK инсталација на боксот со помош на оваа апликација кој ја инсталираш и на боксот и на телефон.
Mozes samo da ja instaliras verzijata za telefon odnosno tablet ama ke ti bide ogranicena da ja koristis so gluvce i kvalitetot e ogranicen bidejki go gleda kako box, a onaa za tv koga ja instaliras na ne sertificiran boks izlava deka ne e kompitabilen i se gasi
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.120
Поени од реакции
7.698
Mozes samo da ja instaliras verzijata za telefon odnosno tablet ama ke ti bide ogranicena da ja koristis so gluvce i kvalitetot e ogranicen bidejki go gleda kako box, a onaa za tv koga ja instaliras na ne sertificiran boks izlava deka ne e kompitabilen i se gasi
Епа верувам повеќето имате smart телевизор со Netflix.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.385
Поени од реакции
557
Која глупост ја имаат направено со менувањето редослед на каналите

Можеш да смениш редослед/место на одреден канал , но каналот си го задржува доделениот/дифолтниот реден број .
На пример, Телма е со реден број 5 и сакам да ја преместам на ред.бр.3 . Може да ја преместам на ред.бр.3, но после промената кога ке стиснам директно на бројот 3 на далечинското,ме носи на канал 5 кој е со дифолтен реден број 3 .

Да сумирам, менувањето на редослед на каналите е возможно , но каналите со променетата локација ќе ги најдеш само ако ги менуваш каналите еден по еден на копчињата +/- на далечинското.За менување на канали директно преку бројките на далечинското не важи промената на редоследот
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
936
Поени од реакции
617
За Нетфликс немаат уште лиценца, покасно ќе ја добијат

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.181
Поени од реакции
5.062
Prasanje: Dali Magenta Tv boksot trosi od kolicinata na internet paketot ( BEZ RAZLIKA DALI E POVRZAN BOSKOT DO LAN KABEL ILI PREKU WI-FI ) ? Znaci ne od kapacitetot na linijata toj si ja koristi linijata no dali trosi od kolicinata na internet paketot nekoj veli da nekoj veli ne sto e tocno ??
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Prasanje: Dali Magenta Tv boksot trosi od kolicinata na internet paketot ( BEZ RAZLIKA DALI E POVRZAN BOSKOT DO LAN KABEL ILI PREKU WI-FI ) ? Znaci ne od kapacitetot na linijata toj si ja koristi linijata no dali trosi od kolicinata na internet paketot nekoj veli da nekoj veli ne sto e tocno ??
starite boksovi imaa odreden port 2ka ili 3ka LAN na ruterot bese kaj sto funkcionira, isto bi trebalo da e zakaci na LAN i soobrakjaj ne presmetuva.
Za w-fi ne znam koj probal neka kaze.
Ako televizijata ja racunaat za internet soobrakjaj neka se obesat instantno telelom.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.181
Поени од реакции
5.062
starite boksovi imaa odreden port 2ka ili 3ka LAN na ruterot bese kaj sto funkcionira, isto bi trebalo da e zakaci na LAN i soobrakjaj ne presmetuva.
Za w-fi ne znam koj probal neka kaze.
Ako televizijata ja racunaat za internet soobrakjaj neka se obesat instantno telelom.
Sega po novo site LAN porti na ruterot se i za TV i za Internet ( porano bea dve za TV dve za Internet ) ama so novite Magenta boksovi dali se trosi Internet neznam nekoj velat da nekoj veli ne
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.256
Поени од реакции
632
Колку можам да разберам од чатот со телеком...со лан не се троши а со wifi се троши? нема логика. Нека потврди некој што користи магентаТВ
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.080
Поени од реакции
469
Колку можам да разберам од чатот со телеком...со лан не се троши а со wifi се троши? нема логика. Нека потврди некој што користи магентаТВ
Ako e taka stv glupost poarno move ke koristat ako nemaat moznost za kabel em i platformata e podobra, naprimer jas koristam move na wifi nemam moznost za kabel, da imav moznost za kabel ke si stavev msat ili kabelska od a1 vekje imam vo kukjata i od dvete ama nemam moznost em renovirano mi e za da busam enos sega
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.445
Поени од реакции
2.786
Од све прочитано досега...одбивам да одам на новата платформа
Буквално. Ја стварно не гледам причина добра зошто би се префрлил. Квалитет ист, помалце снимање, проблеми со редоследов на канали, недосреден софтвер, демек смарт тв платформа а нема лиценца за Нетфликс итн итн. За мене прилично голема утка од Телеком.

И да не заборавиме дека е тежок downgrade уште од почеток дека те обврзуваат за тв да користиш ако сакаш Магента. :гомце:
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
936
Поени од реакции
617
Кој курац е сеа ова. Адроидчето само превзело нова верзија, искочи порака да направам рестарт (Не ресет), и сега сите лозинки и сите сетинзи на андроид апликациите ми се избришани. Ова е фрустрирачки

Sent from my phone using Tapatalk
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Буквално. Ја стварно не гледам причина добра зошто би се префрлил. Квалитет ист, помалце снимање, проблеми со редоследов на канали, недосреден софтвер, демек смарт тв платформа а нема лиценца за Нетфликс итн итн. За мене прилично голема утка од Телеком.

И да не заборавиме дека е тежок downgrade уште од почеток дека те обврзуваат за тв да користиш ако сакаш Магента. :гомце:
А1 има лиценца и делува маркетиншки, вау А1 дава бесплатно 1 година нетфликс. Секогаш има едно НО. Услов за нетфликс кај А1 е да земеш комбо пакет.
Најефтиниот чини 1847 д. месечно, нет+тв+2 мобилни линии. За една година 22К.
Најефтиниот пакет без мобилни линии, нет+тв чини 899 д. За една година околу 12К. Со овој пакет нема нетфликс, условот е +2 мобилни линии.

И сега ако сам си платиш нетфликс, 10 евра месечно е цена за премиум пакет, годишно 120 евра.
Додај на тие 12К излегува поевтино сам да си платиш. Не ги рачунам поскапите комбо тарифи, буквално ќе те одерат со условот комбо пакет.

Мобилна линија можам да си земам од каде сакам и не со условена цена, ваму во А1 условот е мораш да земеш 2 мобилни линии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom