MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Регистрирани нови тв канали: B92, Prva, Prva Max, Prva World, Prva Life, Prva Kick, Prva plus, Prva Files, Happy TV, Happy Reality 1, Happy Reality 2, KCN Music 2, KCN Svet plus 3, EG Melody, EXYU Melody, Folk Melody, Hits Melody, Amari, Adult 1, Adult 2, Adult 3, Adult 4, Adult 5, Adult 6, Adult 7.
Овие канали најверојатно дел ќе добијат позиции од 60 нагоре, бидејќи локалните и регионалните македонски тв канали кои беа на овие позиции, од вчера ги префрлија на други позиции.
Останува нејасно зошто од листата на регистрирани тв канали се тргнати Nova S и Brainz TV, бидејќи претходно со продолжувањето на договорите на тв каналите од United Media само на овие два канали не беа продолжени договорите, а еве сега се и тргнати од листата. А дали ќе бидат исклучени и од тв понудата, останува да видиме.
Исто и на PINK каналите е продолжен договорот до крајот на овој месец.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Катастрофа ако ја тргнат Nova S. Таман почнав да гледам Survivor.

Prva и B92 сега им текна да ги регистрираат кога самите канали се доста ослабнати. Но ок таму се даваат некој од српските серии на Телеком Србија.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Катастрофа ако ја тргнат Nova S. Таман почнав да гледам Survivor.

Prva и B92 сега им текна да ги регистрираат кога самите канали се доста ослабнати. Но ок таму се даваат некој од српските серии на Телеком Србија.
lele ako ja trgnat mnogu ke izgubime..ims filmovi kvizovi zabavni emisii....
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Добра е Нова С, често пати даваат и серии од Нова Хрватска. И плус е бесплатна во М пакет, овие сигурни ќе бидат со доплата или бесплатни само за Л.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Добра е Нова С, често пати даваат и серии од Нова Хрватска. И плус е бесплатна во М пакет, овие сигурни ќе бидат со доплата или бесплатни само за Л.
Не вреди да се на доплата.

Одамна не се тоа што беа B92 и Prva. Ајде Prva има некој емисии нешто ама B92 e катастрофа. Овие Prva Plus, Prva Max, Prva Files, Prva Wold, Prva Life, Prva Kick повеќето работи врти веќе емитувани серии, филмови и емисии.

За Happy да не пишувам колку е ужас од канал.
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Не вреди да се на доплата.

Одамна не се тоа што беа B92 и Prva. Ајде Prva има некој емисии нешто ама B92 e катастрофа. Овие Prva Plus, Prva Max, Prva Files, Prva Wold, Prva Life, Prva Kick повеќето работи врти веќе емитувани серии, филмови и емисии.

За Happy да не пишувам колку е ужас од канал.
happy ima odlicna utrinska programa .ja vodat Maric koj e i mislam gazda na tv i Glumicata Katerina Korsha.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
happy ima odlicna utrinska programa .ja vodat Maric koj e i mislam gazda na tv i Glumicata Katerina Korsha.
Мариќ е уредник на телевизијата, газда е мислам друг.Ддугото од програма на Hapру e небитно.

На Prva е Тамара Радна Акција, Практична жена, тука се и водителите Дејан Пантелиќ, Марија Килибарда... Не дека нема што да се гледа ама многу слабо во споредба каква некогаш беше Prva.
В92 не знам ни што програма има но од коментари што читам зборат дека не е тааа телевизија што некогаш ја паметат луѓето.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
Мариќ е уредник на телевизијата, газда е мислам друг.Ддугото од програма на Hapру e небитно.

На Prva е Тамара Радна Акција, Практична жена, тука се и водителите Дејан Пантелиќ, Марија Килибарда... Не дека нема што да се гледа ама многу слабо во споредба каква некогаш беше Prva.
В92 не знам ни што програма има но од коментари што читам зборат дека не е тааа телевизија што некогаш ја паметат луѓето.
Офф топик....во Кичево има човек со презиме Килибарда(пријател ми е)..близок роднина на поранешните функционери на СФРЈ од Црна Гора...
ако има некој фб....Боро Килибарда...летнат е ..и тоа Ногу
 
Член од
9 октомври 2013
Мислења
115
Поени од реакции
248
off topik e ama gledam ovde ste naj aktivni tv se zatemna kako sto gledate na slikata e pred toa bese zatemnat i od dvete strani .dali se vo prassanje led diodite zadno svetlo ili nez so i dali vakov kvar lesno se poprava ili nov tv ?nekoj iskustvo
IMG_20220319_191953.jpg
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
724
off topik e ama gledam ovde ste naj aktivni tv se zatemna kako sto gledate na slikata e pred toa bese zatemnat i od dvete strani .dali se vo prassanje led diodite zadno svetlo ili nez so i dali vakov kvar lesno se poprava ili nov tv ?nekoj iskustvo
Прегледај го приврзокот 325693
Ako imas i na drugi kanali vaka, problemot e do tv-to i mora da go nosis od tamu kade sto si go kupil. Mora servis, ova ne e vo red da se ima vakva slika na tv.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Od kade sega B92 ? neli B92 nepostoi odnosno B92 se Rebrendira vo O2 tv

LINK
Прво b92 се продаде на грчка фирма Antena Group која ја имаше и Prva tv. По некоја година двете овие телевизии се продадоа на фирмата Kopernikus која реши b92 да ја промени во О2 и тоа кратко траеше за да и го вратат името b92. Мислам периодот кога се продаде на Kopernikus многу вработени новинари ја напуштија работата во оваа телевизија, повеќето заминаа на други телевизии.
Одамна телевизијата не таа b92 што некогаш беше актуелна во Србија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Иста содржина се емитува на каналите 322 и 324, Телеком по закон треба да го затемнува едниот канал, пошто правата ги има Унитед Медиа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom