MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Приметив на Тв теката се додадени повеќе канали бројот е 42 но дел од нив се повторуваат
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Приметив на Тв теката се додадени повеќе канали бројот е 42 но дел од нив се повторуваат
Да има ХД канали додадено, порано беше само СД сега има ХД од повеќе од националните канали (освен Канал 5).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Да има ХД канали додадено, порано беше само СД сега има ХД од повеќе од националните канали (освен Канал 5).
Јас видов во тв тека РТС пишува HD ама не е HD ниту каналот Телеком го има пуштено во HD.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
eh be Telekom ne ne udostoivte so Eurosport
..pa da uzivame vo novogodisna turneja 4 skokalnici ..pa sega doagja australian open..a ovde sw komentira nemalo Pink ova ona...ic neka nema ...zatoa narodot ke gleda shund kanali nekoi izbotoskirani i silikonski kvsazi pejacki....Прегледај го приврзокот 318441
Ебати народот. Некој ќе спомне за Еуроспорт, а они пак ќе го свртат моабетот на РТС.

Знаеш кога ќе ни пуштат Еуроспорт.

НИКОГАШ.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
А зошто ртс1,2,3 и хрт1,2,3, бн, хепи,б92 не ги даваат.
На албанциве сите албански им ги даваат. До толку ли сме стока народ бе

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
2.614
па нема да го пуштат Еуроспорт зашто само ја и уште 10 души глеаме австралија опен а 100 000 гледаат задруга
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Ебати народот. Некој ќе спомне за Еуроспорт, а они пак ќе го свртат моабетот на РТС.

Знаеш кога ќе ни пуштат Еуроспорт.

НИКОГАШ.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
toa e realnosta...ne se ceni vrednost vekje...se e zabegano ve76
Автоматски споено мислење:

па нема да го пуштат Еуроспорт зашто само ја и уште 10 души глеаме австралија опен а 100 000 гледаат задруга
eeee yste vo jugoslavija se gledaa skokovi .....a porano raspystot za ucenici pocnuvase na 15 januar do 1 februar..pa australia open bese del od sekoj dom....Jankof ostani si dosleden na vistinskite vrednosti..ne ste 10 ..ne ima mnogu mnogu povekje....cuvaj se bratw
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
А зошто ртс1,2,3 и хрт1,2,3, бн, хепи,б92 не ги даваат.
На албанциве сите албански им ги даваат. До толку ли сме стока народ бе

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Затоа што немаат права за тие канали, а и Албанските ги нема Суперспорт, ОверСпорт, Кспорт или како и да им се викаат нивните спортски канали, мораат да гледат спорт на Српски/Хрватски јазик.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Затоа што немаат права за тие канали, а и Албанските ги нема Суперспорт, ОверСпорт, Кспорт или како и да им се викаат нивните спортски канали, мораат да гледат спорт на Српски/Хрватски јазик.
Не зборам за спортските. Зборам за другиве

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Нешто околу актуелниве теми за тв каналите на Телеком:
1. Discovery и Eurosport каналите навистина недостасуваат, можеби треба поголем јавен притисок, па нека се и во дополнителен тв пакет.
2. Околу PINK каналите, обновен е договорот заедно со новите Pink serije и Pink show, но до 31. 01. 2022 година, што повторно е нејасно што ќе се случува понатаму. (Овој тв пакет го немам, па не знам дали двата нови канали се додадени во понудата).
3. Сеуште не се додадени тв каналите Arena Esports, Toxic TV, Toxic Folk, Toxic RAP и Balkan Trip, иако се регистрирани.
4. Веќе неколку денови тв каналот IDJ TV HD е преместен без некоја логика на позиција 252, а претходно беше на позиција 452 во делот на музичките канали.
5. Од денес на позиција 24 достапен е тв каналот на албански јазик ERA TV, која има дозвола како регионална телевизија во скопскиот регион. Не знам зошто е достапна и во градовите надвор од Скопје, немам информација дека истата има добиено национална концесија.

П. С.
Овие празници немавме гратис HBO, како што беше случај минатите години, а немаше и никакво друго изненадување околу тв каналите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Нешто околу актуелниве теми за тв каналите на Телеком:
1. Discovery и Eurosport каналите навистина недостасуваат, можеби треба поголем јавен притисок, па нека се и во дополнителен тв пакет.
2. Околу PINK каналите, обновен е договорот заедно со новите Pink serije и Pink show, но до 31. 01. 2022 година, што повторно е нејасно што ќе се случува понатаму. (Овој тв пакет го немам, па не знам дали двата нови канали се додадени во понудата).
3. Сеуште не се додадени тв каналите Arena Esports, Toxic TV, Toxic Folk, Toxic RAP и Balkan Trip, иако се регистрирани.
4. Веќе неколку денови тв каналот IDJ TV HD е преместен без некоја логика на позиција 252, а претходно беше на позиција 452 во делот на музичките канали.
5. Од денес на позиција 24 достапен е тв каналот на албански јазик ERA TV, која има дозвола како регионална телевизија во скопскиот регион. Не знам зошто е достапна и во градовите надвор од Скопје, немам информација дека истата има добиено национална концесија.

П. С.
Овие празници немавме гратис HBO, како што беше случај минатите години, а немаше и никакво друго изненадување околу тв каналите.
Тие Pink каналите не се додадени.

Менување позиции на постоечки канали е мислам дека поради отстапување места за нови тв канали затоа што некој сакаат да ги стават бројче понапрет или поназад. Сигурно тука ќе бидат тие Тоxic каналите али има неколку бројчиња прескокнување кај музичките канали. Така е на MaxTV во листата канали, не се сите канали нарадени по реден број туку има прескокнувања на броевите.

ЕRA видов дека ја има на број 24 но кај мене нема слика ни звук.

И не знам дали многумина сте приметиле српскиот канал Наша Балкан веќе можеби еден месец и повеќе е црна слика нема ни звук а можеби каналот и не постои веќе му ставиле клуч на врата.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Мене ми падна чудно во твтека го има Алјазеира HD а како канал го немаме или јас сум грешка го има само во SD резолуција?
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
2.614
Што така не пуштија ХБО бесплатно месец дена, чудно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Нешто ми сецкаше MaxTV и го рестартирав ресиверот. Ја немаше таа ERA на број 24 што значи е некоја грешка од Телеком тоа пуштено без слика и звук.
Автоматски споено мислење:

Мене ми падна чудно во твтека го има Алјазеира HD а како канал го немаме или јас сум грешка го има само во SD резолуција?
Го нема HD тој канал во понуда. И мене ми е чудно го има во тв тека и SD и HD.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Uste nekolku denovi pocnuva zimska olimpijada no za zal nemozeme da ja sledime zatoa sto korisnicite na maxtv iako plakame najskapo nemam moznost da go sledime eurosport
 

Kajgana Shop

На врв Bottom