MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Сега видов дека Пинк Вести заради нерегулирани авторски права е исклучен. Ако некој знае нека ми објасни какви авторски права треба за вести?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.574
Сега видов дека Пинк Вести заради нерегулирани авторски права е исклучен. Ако некој знае нека ми објасни какви авторски права треба за вести?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Каналот имаше навечер и филмови. Pink стил на тв канал. Каша попара наменет канал за вести дава и филмови :icon_lol:

Не знам дали причината е филмовите. Сепак ништо посебно канал и место тој ќе стават уште поутепан канал од Pink. Pink Show и Pink Serije на кој има репризи од пред неколку и повеќе години производство.

Стварно не ми е јасно што ми требаше да оставам Pink пакетот наместо оној Балкан со RTL хрватска. Не дека RTL e подобар ама помало срање од Pink изборот кој Телеком ни го нуди.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Каналот имаше навечер и филмови. Pink стил на тв канал. Каша попара наменет канал за вести дава и филмови :icon_lol:

Не знам дали причината е филмовите. Сепак ништо посебно канал и место тој ќе стават уште поутепан канал од Pink. Pink Show и Pink Serije на кој има репризи од пред неколку и повеќе години производство.

Стварно не ми е јасно што ми требаше да оставам Pink пакетот наместо оној Балкан со RTL хрватска. Не дека RTL e подобар ама помало срање од Pink изборот кој Телеком ни го нуди.
Можеш да го замениш пакетот во секој момент
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Каналот имаше навечер и филмови. Pink стил на тв канал. Каша попара наменет канал за вести дава и филмови :icon_lol:

Не знам дали причината е филмовите. Сепак ништо посебно канал и место тој ќе стават уште поутепан канал од Pink. Pink Show и Pink Serije на кој има репризи од пред неколку и повеќе години производство.

Стварно не ми е јасно што ми требаше да оставам Pink пакетот наместо оној Балкан со RTL хрватска. Не дека RTL e подобар ама помало срање од Pink изборот кој Телеком ни го нуди.
Порниќи, порниќи

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Јас навистина се чудам како сакате толку многу да гледате розеви :гомце:. Барате ваков пинк, онаков пинк. Секој пинк е исто :гомце:. Оној премиум пинк што толку многу го споменувате е само ПРЕМИУМ :гомце:. А пак каналот VESTI, тоа е исто како да гледате Анал 5 и Шител во време Грујово. Ви недостасува, па сакате да го гледате нивниот Грујо.
Важно е да се има што повеќе канали, а шипки варени дека ги гледате.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Једино што се надевам е премин кон H.265/HEVC екодирање на каналите за да може барем да имаме асален квалитет на слика како кај А1 кога овие веќе се битрејт ограничени кога веќе пишале подобрувањена услугите. А за пинк :гомце: искрено и мене ми е гајле. Подобро нека ги укинат скрос.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Једино што се надевам е премин кон H.265/HEVC екодирање на каналите за да може барем да имаме асален квалитет на слика како кај А1 кога овие веќе се битрејт ограничени кога веќе пишале подобрувањена услугите. А за пинк :гомце: искрено и мене ми е гајле. Подобро нека ги укинат скрос.
Кога разгледував телевизор за купување, и во Нептун и во Сетек и во други продавници, ме прашуваат на што ќе го приклучуваш?
Им велам Макс Тв.....аааа....супер е тогаш. Ги сметаат за најдобри од аспект на квалитет на слика..
Искрено за другите незнам што квалитет се....и се чудам како се ,,фасцинирани,, во 21 век од Макс Тв со така така квалитетна слика

А за Пинк.....ни имам ни некогаш ќе имам во мојот пакет
Дискавери ја трампам за пола од каналите
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Кога разгледував телевизор за купување, и во Нептун и во Сетек и во други продавници, ме прашуваат на што ќе го приклучуваш?
Им велам Макс Тв.....аааа....супер е тогаш. Ги сметаат за најдобри од аспект на квалитет на слика..
Искрено за другите незнам што квалитет се....и се чудам како се ,,фасцинирани,, во 21 век од Макс Тв со така така квалитетна слика

А за Пинк.....ни имам ни некогаш ќе имам во мојот пакет
Дискавери ја трампам за пола од каналите
A1 се врвот кај нас за тоа, толку знаат они што ти рекле (Барем до пред година две кога бев кај нив, но мислам го имаат задржано тој квалитет). Битрејт на HD им е околу 1-1.5 MB/s, на СД пола од тоа. За Телеком не знам точно но со тапија потврдувам дека не е приближно толку. Воглавно Телеком е лимитран со ова ради АДСЛот ама со тоа погоре што спомнав се решава делумно проблемот.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Кога разгледував телевизор за купување, и во Нептун и во Сетек и во други продавници, ме прашуваат на што ќе го приклучуваш?
Им велам Макс Тв.....аааа....супер е тогаш. Ги сметаат за најдобри од аспект на квалитет на слика..
Искрено за другите незнам што квалитет се....и се чудам како се ,,фасцинирани,, во 21 век од Макс Тв со така така квалитетна слика

А за Пинк.....ни имам ни некогаш ќе имам во мојот пакет
Дискавери ја трампам за пола од каналите
Katastrofa e kaj mene ima skoro mesec dena na slikata od vreme na vreme se pojavuvaat kako beli tocki, isto kako na vremeto koga ke kazevme snezi slikata, i serviserot uste budala me praj nemozi taka ova e digitalna ja znam deka e digitalna ama nesto ne e vo red, ako ne se podobrat da zavrsi dogovorot i cao
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Знам и се мислам тоа да направам. Ќе важи ли тоа да е вклучено во цената во Магента L тв ако променам Pink за Балкан +?
Истата понуда важи единствено Пинк каналите ќе ги немаш а ќе ти бидат вклучени РТЛ што за мој вкус се поквалитетни и некои регионални кои не вредат јави се на 122 за 5 минути ќе ти ги променат
Автоматски споено мислење:

Katastrofa e kaj mene ima skoro mesec dena na slikata od vreme na vreme se pojavuvaat kako beli tocki, isto kako na vremeto koga ke kazevme snezi slikata, i serviserot uste budala me praj nemozi taka ova e digitalna ja znam deka e digitalna ama nesto ne e vo red, ako ne se podobrat da zavrsi dogovorot i cao
Мала сугестија поднеси приговор за истово во некој продажен салон така се поекспидитивни и ќе ти го решат проблемот ќе ти дојде екипа се додека не се реши проблемот тие неможат да го затворат налогот ако не го решат и ти повторно се пожалиш тогаш им следуваат некои пенали што им се одразува на нивната плата
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Истата понуда важи единствено Пинк каналите ќе ги немаш а ќе ти бидат вклучени РТЛ што за мој вкус се поквалитетни и некои регионални кои не вредат јави се на 122 за 5 минути ќе ти ги променат
Автоматски споено мислење:


Мала сугестија поднеси приговор за истово во некој продажен салон така се поекспидитивни и ќе ти го решат проблемот ќе ти дојде екипа се додека не се реши проблемот тие неможат да го затворат налогот ако не го решат и ти повторно се пожалиш тогаш им следуваат некои пенали што им се одразува на нивната плата
Bev da podnesam no i tie istoto nemoze da ima takov problem a oceviden e problemot odednas se pojavuvaat i se gubat kako da ima beli tocki na ekran nz sto moze da bide
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Bev da podnesam no i tie istoto nemoze da ima takov problem a oceviden e problemot odednas se pojavuvaat i se gubat kako da ima beli tocki na ekran nz sto moze da bide
јас имав проблем што не можеа да го решат никако...и на крајот ми ја сменија линијата. на бандера ме приклучија на друга линија, преспоија нешто во телекомот, и работата се среди
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
eh be Telekom ne ne udostoivte so Eurosport
..pa da uzivame vo novogodisna turneja 4 skokalnici ..pa sega doagja australian open..a ovde sw komentira nemalo Pink ova ona...ic neka nema ...zatoa narodot ke gleda shund kanali nekoi izbotoskirani i silikonski kvsazi pejacki.... 20220101_192735.jpg
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
2.615
не знам зашто не се договорат со ЕуроСпорт , превише пратам тенис и патам секој гренд слем си купувам еуроспорт плеер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom