MAME UIFX - Multi Emulator Super System with user interface

Член од
18 март 2022
Мислења
26
Поени од реакции
9
Ова се двата најдобри и најстабилни MAME модели што ги најдов. MAME FX е прекината и новите модели повеќе не се во производство. Оваа овде е верзија 0.129 и е прилично стара - сепак е една од најсигурните и нуди безбедно и лесно ракување.
MAME UI 0.139 е посебен проект. Се карактеризира и со стабилна работа и е понов. Одлични перформанси на 3D функции.

Mame fx -

Mame UI -
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
Ова се двата најдобри и најстабилни MAME модели што ги најдов. MAME FX е прекината и новите модели повеќе не се во производство. Оваа овде е верзија 0.129 и е прилично стара - сепак е една од најсигурните и нуди безбедно и лесно ракување.
MAME UI 0.139 е посебен проект. Се карактеризира и со стабилна работа и е понов. Одлични перформанси на 3D функции.

Mame fx -

Mame UI -
Имам јас некој стар МАМЕ 32 емулатор и ден денес го имам и играм со синот :LOL: Ќе ги пробам и овие.
Инаку ова го начекав на Epic Games ко беше бесплатно, https://store.epicgames.com/en-US/p/antstream-arcade исто ретро игри спакувани во модерен интерфејс, се си работи цакум пакум, ни ромови да бараш ни ништо. Само ти викам, го начекав бесплатно на Epic инаку 20 eur е сега.
 
Член од
18 март 2022
Мислења
26
Поени од реакции
9
Наскоро ќе стримувам на Сега Генезис. Чекам да биде готов линкот за преземање.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Имам јас некој стар МАМЕ 32 емулатор и ден денес го имам и играм со синот :LOL: Ќе ги пробам и овие.
Инаку ова го начекав на Epic Games ко беше бесплатно, https://store.epicgames.com/en-US/p/antstream-arcade исто ретро игри спакувани во модерен интерфејс, се си работи цакум пакум, ни ромови да бараш ни ништо. Само ти викам, го начекав бесплатно на Epic инаку 20 eur е сега.
sea vika 40e
 
Член од
6 октомври 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
MAME UIFX, as the name suggests, adds a user interface (UI) to the MAME emulator, providing a more user-friendly experience for configuring and launching games. The UI simplifies the process of selecting and running arcade game ROMs, configuring input controls, and accessing various settings and options.
Имам јас некој стар МАМЕ 32 емулатор и ден денес го имам и играм со синот :LOL: Ќе ги пробам и овие.
Инаку ова го начекав на Epic Games ко беше бесплатно, https://store.epicgames.com/en-US/p/antstream-arcade Candy Crush исто ретро игри спакувани во модерен интерфејс, се си работи цакум пакум, ни ромови да бараш ни ништо. Само ти викам, го начекав бесплатно на Epic инаку 20 eur е сега.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
502
Поени од реакции
693
Kupil li nekoj od MK prodavac od ovie mali aparatcinja so HDMI ili audio video portovi, so stari arkadni, nintendo i sega igri?

Dali se dobri i kade moze da se najdat?
 
Член од
7 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
2
Kupil li nekoj od MK prodavac od ovie mali aparatcinja so HDMI ili audio video portovi, so stari arkadni, nintendo i sega igri?

Dali se dobri i kade moze da se najdat?
Jas kupiv ama ne vo MK zasto ziveam vo stranstvo. Poracaj si od Aliexpress, sigurna stvar. Gaming stick, ima preku 40.000 igri, od PS1 pa do Amiga. Site arkadni igri od flipernicite kaj sto visevme porano, gi imas vo stikot. Stavas na HDMI port i sibas, nema nikakvi instalacii ili slicno. Samo ke si promenis rezolucija kako ti odgovara i pocnuvas. Jas sum prezadovolen, stikot go plativ 33€ i doagja so 2 joystick vo forma na PS.
Автоматски споено мислење:

Kupil li nekoj od MK prodavac od ovie mali aparatcinja so HDMI ili audio video portovi, so stari arkadni, nintendo i sega igri?

Dali se dobri i kade moze da se najdat?
Na ovaa cena ne moze nikoj da se pozali, mislam za 900 denari imas konzola so 10.000 igri :vozbud: Top stvar.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.540
Поени од реакции
9.094
Screenshot_2023-10-08-14-36-05-83_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Автоматски споено мислење:

mislam za 900 denari imas konzola so 10.000 igri :vozbud: Top stvar.
Од 10 илјади игри само 50 вредат повеќето од нив ќе ти се повторуваат. Сепак ако е за таа цена од 15€ пак вреди да се купи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
На телевизорите со Android TV има во Play Store Mame4droid 0.139u1 апликација, само треба да ги додавате игрите тие ромовите.

После приклучуваш џојстик во тв и играш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom