MAKE A WISH FESTIVAL @ MKC - 31.12.2009 HAPPY NEW YEAR

Статус
Затворена за нови мислења.

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Некој овде очајно и врши анти-реклама на конкуренцијата, али нема везе, ќе им помине. Токму поради тоа и нема да идам у МКЦ за Нова туку ќе си идам на Саем. Ем поефтино, ем екстра имиња, ем неколку правци на музика. За мерак.
А JBL и кристален звук, не би рекол. Се покажало тоа многу пати до сега. :)
:helou:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.643
Поени од реакции
10.935
Ц ц ц, пуно куртони скинати на форумов.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Дечко погрешно си ме разбрал. Не зборам за квантитетот на журките туку за квалитетот. Ама изгледа и ти си од помладава генериација па така ги свакјаш работиве дека што повекје луѓе тоа подобра журка. Па макар и по цена на журката да има луѓе на кои им затворила кафаната и нема кај да идат и фацки од типот на (најдобро се вози бачко табла на транс) или на журка идат пи*на па ќе бркнеме нешто. И тие истите журки се рекламираат по сите основни школи и градинки па се чудиш дали си на сител бамбини или слушаш сериозна музика итн итн... :jaj:
Муабетот е јасен, и со муабетот се слагам.
Само една ствар не капирам.
Шо подразбираш под добра журка, и што е она што те спречува да ја напраиш?

Ц ц ц, пуно куртони скинати на форумов.
Мање битно :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Некој овде очајно и врши анти-реклама на конкуренцијата, али нема везе, ќе им помине. Токму поради тоа и нема да идам у МКЦ за Нова туку ќе си идам на Саем. Ем поефтино, ем екстра имиња, ем неколку правци на музика. За мерак.
А JBL и кристален звук, не би рекол. Се покажало тоа многу пати до сега. :)
:helou:
Си го утнал тридот за лечење на комплекси :)
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Некој овде очајно и врши анти-реклама на конкуренцијата, али нема везе, ќе им помине. Токму поради тоа и нема да идам у МКЦ за Нова туку ќе си идам на Саем. Ем поефтино, ем екстра имиња, ем неколку правци на музика. За мерак.
А JBL и кристален звук, не би рекол. Се покажало тоа многу пати до сега. :)
:helou:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Слободно да си одиш на САЕМ и плс не јади г***на и не биди потрчко. :smir:
Поздрав до организацијата криво ми е што нема да бидам во можност да присуствувам. Убаво поминете си сите!

РЕСПЕКТ!!!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Ajdeeeeeeeeee idemooooo use epten malku vreme pred novogodisno ludilo:vozbud::vozbud:koj si nema karta neka si kupi da ne se sekira posle:)))))
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Доколку сеуште има публика и позитивна енергија на подиум... журката продолжува и после 6 часот :vozbud:

СРЕЌНА НОВА :smir:
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
ГОА ќе пуштаат Пура и Јохан ? дај боже да продолжи послем 6 саат забавата :cug: се гледаме повеќе на стејџот на екипата од канал 103 :smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.643
Поени од реакции
10.935
Обавезно ќе се помине околу 3-4 саат да се видат браќата од псај фрекв.
Добар провод на сите и среќна и психоделична нова година...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
ГОА ќе пуштаат Пура и Јохан ? дај боже да продолжи послем 6 саат забавата :cug: се гледаме повеќе на стејџот на екипата од канал 103 :smir:
И мене многу ме интересира што ќе "вртат" момците?

Не сум баш запознаен со нивната музика, може ли некој од организација да каже нешто повеќе?

Се гледаме таму! МКД стејџ рокс!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
И мене многу ме интересира што ќе "вртат" момците?

Не сум баш запознаен со нивната музика, може ли некој од организација да каже нешто повеќе?

Се гледаме таму! МКД стејџ рокс!
ОНи вртат фестивалски звук... европски Psy/full on,

Добар дел од картите се продадени. И утре ке се продаваат до 14 часот во југотон и чув де чув и до 17 часот во пабло.

Се надевам нема да се сруши мкц од звукот и целата журка утре :).

Поздрав се гледаме на журка... На останатите СРЕЌНА НОВА 2010
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.643
Поени од реакции
10.935
Таман се запнав и стигнав пред мкц...ама 500 денари влез?!?!
Дечки без навреда, ама многу беа 2500 за 5 души да влезат, мислам се разбираме...
Како и да е бар Дуки и Боки ги најдов да им честитам...другите ми се лутат гарант :icon_lol: Поздрав и до вас и се најдобро!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Толку иам да пишувам и да фалам, шо ме мрзи искрено... накнадно...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Све падна у вода на крајот а и негде околу 3 кога се залупаа.

За тоа што е деси на крај немам зборови (буквално 3/4 минути се тепаа надвор 10 на 10 летаа шишиња,шипки столици и што не.......Бев во супер друштво и се беше супер додека сељачиштата не се убија од маање. Алал да ви е опен мајнд "трансери" :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom