Mage

Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
veke podolgo vreme igraam wow i warrior hunter i shaman gi imam na pamet nauceno ....e sea sakam da pocnam so mage ama vikam si prvo da si popitam kako ke bide najdobro ja si mislam human ili darnei mage so alchemy/herb kako professions i glavno so fire talents ako nekoj
znae podobro slobodno neka kaze ....i nekoj tips ama od poiskusni gejmeri nema loso da doat
 
Член од
27 април 2006
Мислења
108
Поени од реакции
2
Slushaj go ti batko ti :D
moez da pocnesh dranei mage ali zensko a profesiite ne taka:D
Ke si zemesh enchanting/tailoring i posle ke si desenchantash dropovi od guild ke si imash 24 plus spell i ke imash 5-6 epic itemi koa ke fatish 70ka ako go imash ritamot so tailoringot:D
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
za toa da si zemam zensko u pravo si ama za enchanting nema sansa poso guild mi e pun so enchanteri a za tailoring mislam se ama neznam kakvi se itemite na 300++ skill ( dali vrede da se ima ) mozno e i da napravam kombinacija alchemy/tailoring pa da kupuvam i da prosam herbs :)
 
E

error

Гостин
Само што кренав lvl 70 mage на darksorrow сервер .. јас мислам дека во зависност како го сакаш да го играш магето така треба да одбериш раса и професија.
За PvP
Horde: Undead дефинитивно
Ally: Gnome
Професии: Mining/Engineering

За PvE
Horde: Troll
Ally: Human
Професии: Tailoring/Enchanting

За alch/herb мислам дека е добра комбинација за лвлирање. Јас имав земено Tail/Ench професии, ама дропнав Tailoring за да земам Mining. Мислам дека Mining/Enchanting е најдобра професија за правење пари.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
dobro ti e mislenjeto znam deka gnome ima brzina ama darnei so gift of naary mozat da se lecat a polovin itemi u igrata davat `increase healing by...` taka da mislam deka toa ke e najdobar izbor a za pari za so se tuka humanoidite :)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
да да, дранеи треба да одбереш ако играш алијанса
а за талентите, ако сакаш да си појак PvP дефинитивно Frost/Arcane
а за PvE ке си земеш Fire/Arcane
сепак, ти препорачувам Frost/Arcane затоа шо си многу појак и поефикасен во тепачка, посебно против поголема група, и во Battleground ќе си најбаран Support ако знаеш да играш, затоа шо со blizzard-от можеш да им ја намалуваш брзината на одење на цела група. Има и други безброј комбинации за Frost
а ако сакаш повеќе да си самостоен, да правиш многу damage одбери Fire
 
Член од
22 август 2007
Мислења
155
Поени од реакции
0
mislam deka si blizzard i ne mozes bas da i ja namaluvas brzinata ama nema veze ako toa so go kaza e tocni togaj ke si odlucam za frost/arcane definitivno
 
Член од
27 април 2006
Мислења
108
Поени од реакции
2
da tocno ali toj spec ti e za pvp poveke za pve ako koristish ke si stavish do dragon's breath talenti i drugite u arcane za pve a zensko bidejki e univerzalna rasa za pve/pvp zasho ako si musko golem si i melee samo tebe ke te klikaat:):salut:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Абе уште не си го почнал карактерот, таленти бараш. Таленти се средуваат на 70ка. Дур левелираш ставај што сакаш. У мое време ја кога играв херб/алх беше многу добра комбинација, а исто и мин/енч не е лошо.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
mislam deka si blizzard i ne mozes bas da i ja namaluvas brzinata ama nema veze ako toa so go kaza e tocni togaj ke si odlucam za frost/arcane definitivno
оди во талентите на frost и побарај ја иконката шо е иста со близардот и читај, на почеток не можеш, ама со талентот, ќе можеш :)
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
profesija arcaine/frost i profesii koj sakas i nema raven da ti ima
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Frostfire - Вистински стаклен топ, ако ти е за ПвП и ако сакаш да ја испуцаш цела мана за 10 секунди и да напраиш покољ, а после тоа да трчкараш ко безпомошно детенце дур не те пратат у вечните ловишта.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
не баш, има и една магија, не ми текнува како се викаше,
кога ќе си при крај со маната прво уклучуваш таа за да ти зима мана наместо животна енергија, па после таа, шо ја полни маната 1500% побрзо и немаш гајле :)
и плус има potions, trinket итн итн...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom