Maкедонската кантер

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
јас уште си ги чувам звуците само од македонската кантер и си ги користам, од на времето кога се играше

п.с.
„Добар дан...бомба је била поставена....машала машала“
„Абе ајван...аиииииии, заложникот ни го ослободија“
:pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.335
Поени од реакции
19.799
Тука се фрлаа „кока коли“ и „фанти“?
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
мислам дека имаше и други македонски звуци. „Мислам дека го видов мацолот, го видов го видов"
ама неможам да ги најдам, и на оваа кантер може ли да се игра "New Game" на Half-Life, пошто на овие новите стое опцијата, кликнеш и не реагира
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
145
Колку време ја барав.... Алал да ви е!
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.106
Поени од реакции
7.048
сакам да кажам дека џандарите тепаат, и тато поздрави го :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Епа да се представам јас сум креаторот на македонската 1.3 верзија. :), Баш читкав по форумиве и сакав да ја поставам, го најдов цд;to каде што ми беше снимана но некако 450мб на мултихост не работи, нешто дупи и со пингови и ова т-хоме. Се радувам што уште се игра и на некои им е интересна. Интересен проект беше тој, младост лудост што би рекле. Требаше да се допраи уште подобра но јбг нема време за тоа. Доколку некој има по-фрее слободно време нека ги интегрира звуците скиновите од карактерите во некоја од поновиве и пак нека се пука. За крај "Ајде сви на бозаааа" - мислам така беше. Доколку некој се уште не ја аплоднувал ќе ја ставам некој од наредниве денови на мултихостови ;), Пишете по пм доколку сакате.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Еве ја аплоднав верзијата на мултихост сајт. Треба да почекате да се појави листа на сајтови за превземање одкако ќе кликнете на деловите. Не знам дали е дозвнолено или не да се пушта мултихост линкови, доколку е забрането админите нека ги трнат а тие кои ја сакаат играта пм нека ми направат и ќе им пратам линкови.
Counter-Strike - Source Kale 1.3 линкови:
PART 1
http://www.mirrorcreator.com/files/OHMBTOXQ/CS-Source.Kale.mk.part1.rar_links
PART 2
http://www.mirrorcreator.com/files/0IV7MARM/CS-Source.Kale.mk.part2.rar_links
PART 3
http://www.mirrorcreator.com/files/1ZGGWT8Z/CS-Source.Kale.mk.part3.rar_links
PART 4
http://www.mirrorcreator.com/files/QGBVIBLJ/CS-Source.Kale.mk.part4.rar_links

Цд клучот е внатре во папката во текст фајл.
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
Да се потсетиме на старите добри времиња . Многу ми е мерак што ќе ја играм пак .:D
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
44
Поени од реакции
8
linot za download na mk kanter ne raboti....ako mozi nekoj barem zvucite da gi download nekoj link da pusti , bilo kako :D
 

SciFiMitrov

Overthinker!
Член од
17 декември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
9
mmm bash pregeska najdov doma staro verbatim cd so milion grebnatinki na nego i si vikam cekaj da vidam dali ke go procita da vidam sto ima i slucajno naletov na makedonskata kanter...ne mi se veruva od kade ova cd kaj mene ...gledam linkovite ne rabotat paaa mozam da ja uploadiram nekade ako saka nekoj old-school igrice...pozz
:icon_mrgr:
 
На врв Bottom