Mијалков - премиер во сенка

Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Значи темава отворена од почетникот ми го направи денот.. досега се смеевме со колегите.. За мијалкови трубат од првиот ден кога го назначија на местата каде ги назначија и види чудо и двете институции во континуитет добиваат исклучително позитивни критики за развојот имплементираните реформи итн итн ..
Дури и неважно е дали типчето со копи/пејст бил овој или оној од новиот тим или некој запаленко што веќе крои план како да ги избрка вмро од работа .. сепак најверојатно повод за темава е класичен спин ,.. по она искреното баци рака на типчето (кое што барем визуелно ми изгледаше на некое рекетарче во поодминати години) имаме отворено 10 теми за два дена да е замачкаат очи или да се пренасочи внимание.. слично нешто СДС-то се обидува да направи и во јавноста .. затоа и ми е смешна генерално темава.. не проаѓаат евтини монтажи господа.. можеби БЦ сака да плагијатори и оди по стапките на ВМРО од 2003 .. ама колклу и да се труди да биде екстра плагијатор му фали основното искрена желба за развој на државава и љубов кон неа и народот... за жал ова ќе го констатирате ама последни!
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Почна Бране со кампањата.

Дали позади “стреличка“ се крие Драган - МВР ? :)




Обрнете внимание на датата:

Коментарот кој го постираше Стреличка, е напишан од “Драган МВР“ пред 2 години:


http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=75C7C885DB5AD942BFF91A24EDCB96E8





А овој дел е напишан пред 1 година, повторно од Драган МВР :


http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=70330E974A26E14D920A89166C0F415A



Е сега, гледаме еден ист лик од службата, кој е задолжен за Мијалков, се претставува како Драган од “МВР“ (демек веродостоен) и пушта (дез)информации, во два наврати во 2 весника , во 2007 и 2008 година.

Очигледно Стреличка му е новиот облик.


И што сега, треба да се фатиме на јадицава?
Tocno...no ne i nevistinito...
Ma каква јадица?? гледате ли дека стрелава направи демистификација на ВЕКОТ .. ништо чудно следната недела новиот им хомофил од потпретседник да излезе со тезата дека ТАТ не бил на бране дело туку на грујо ама ете досега се криело :Д .. ц ц ц
Kolku i da izgleda neverojatno...Sonja imala pojce kontakti so NG otkolku so BC...pojdi na Ecc vo PP da razberis....jas pojce pati sum napisal deka oktopodot na BC ovoj go kaza vo pijanstvo...
Значи темава отворена од почетникот ми го направи денот.. досега се смеевме со колегите.. За мијалкови трубат од првиот ден кога го назначија на местата каде ги назначија и види чудо и двете институции во континуитет добиваат исклучително позитивни критики за развојот имплементираните реформи итн итн ..
Дури и неважно е дали типчето со копи/пејст бил овој или оној од новиот тим или некој запаленко што веќе крои план како да ги избрка вмро од работа .. сепак најверојатно повод за темава е класичен спин ,.. по она искреното баци рака на типчето (кое што барем визуелно ми изгледаше на некое рекетарче во поодминати години) имаме отворено 10 теми за два дена да е замачкаат очи или да се пренасочи внимание.. слично нешто СДС-то се обидува да направи и во јавноста .. затоа и ми е смешна генерално темава.. не проаѓаат евтини монтажи господа.. можеби БЦ сака да плагијатори и оди по стапките на ВМРО од 2003 .. ама колклу и да се труди да биде екстра плагијатор му фали основното искрена желба за развој на државава и љубов кон неа и народот... за жал ова ќе го констатирате ама последни!
Sto e rabota na UBK?...si procital zakonot ili podzakonski?...zosto Ubk go izbrka Miskovic?...zosto Ubk tolerira status quo vo Fzc?...zosto Ubk ja izbrka Alpha banka?...mozam do sabajle...eve najnovo zosto Ubk ne znae deka gi mestat Mijalkov-Kuzmanovski-Daravelski?...ako bil sase za Ubk nema da se vikal Albanec moj brainbug...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Tocno...no ne i nevistinito...

Kolku i da izgleda neverojatno...Sonja imala pojce kontakti so NG otkolku so BC...pojdi na Ecc vo PP da razberis....jas pojce pati sum napisal deka oktopodot na BC ovoj go kaza vo pijanstvo...

Sto e rabota na UBK?...si procital zakonot ili podzakonski?...zosto Ubk go izbrka Miskovic?...zosto Ubk tolerira status quo vo Fzc?...zosto Ubk ja izbrka Alpha banka?...mozam do sabajle...eve najnovo zosto Ubk ne znae deka gi mestat Mijalkov-Kuzmanovski-Daravelski?...ako bil sase za Ubk nema da se vikal Albanec moj brainbug...
Во УБК и ДБК сите 18 години се вртат само интересни и познати УДБА или ОЗНА презимиња,без разлика дали некој им поставил бомба под кола во минатото,или обратно.:pos2:
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Во УБК и ДБК сите 18 години се вртат само интересни и познати УДБА или ОЗНА презимиња,без разлика дали некој им поставил бомба под кола во минатото,или обратно.:pos2:
УБК и ДБК. тоа е истата институција. дај без тресење прво проверете се
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
УБК и ДБК. тоа е истата институција. дај без тресење прво проверете се
Па не се одбирам многу од институции,ама презимиња паметам уште од кога беше УДБА на власт.:smir:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Значи темава отворена од почетникот ми го направи денот.. досега се смеевме со колегите.. За мијалкови трубат од првиот ден кога го назначија на местата каде ги назначија и види чудо и двете институции во континуитет добиваат исклучително позитивни критики за развојот имплементираните реформи итн итн ..
Дури и неважно е дали типчето со копи/пејст бил овој или оној од новиот тим или некој запаленко што веќе крои план како да ги избрка вмро од работа .. сепак најверојатно повод за темава е класичен спин ,.. по она искреното баци рака на типчето (кое што барем визуелно ми изгледаше на некое рекетарче во поодминати години) имаме отворено 10 теми за два дена да е замачкаат очи или да се пренасочи внимание.. слично нешто СДС-то се обидува да направи и во јавноста .. затоа и ми е смешна генерално темава.. не проаѓаат евтини монтажи господа.. можеби БЦ сака да плагијатори и оди по стапките на ВМРО од 2003 .. ама колклу и да се труди да биде екстра плагијатор му фали основното искрена желба за развој на државава и љубов кон неа и народот... за жал ова ќе го констатирате ама последни!
A ti si konstantno smesen vo tvoeto ubeduvanje deka vo Makedonija se e besprekorno,deka vladata ostvaruva,deka na narodot mu e ubavo (ama ne e svesen) deka se slucuva ekonomski preporod? Dali ti voopsto si videl nekoj brojki kako ni e na ekonmski plan? Ili samo kolku da se pisuva od toa kancelarijata so kolegite (sigurno vo nekoj firma kade sto vemeroto stavi po 3 luge na edno rabotno mesto ):uvo:
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Нааах не ќе да е така ледена.. фактите говорат дека народот знае што сака, што го мачи и кого бира.. и не греши! не е моментот што јас зборам а народотне е свесен.. моментот е токму обратен вие млада дамо цело време кукате а како тоа народотне е свесен во какви тешки неиздржливи маки се наоѓа.. па тоа народот и глуп е му перат мозокот со реклами.. па тој народ ништо не разбира.... како тоа може да не разбере дека ако не смени подитно и име и презиме дека нема да влеземе во ЕУ и дека е крајот?? па тој народ у пм како може да посака било кој друг освен СДС на власт??? .. .. тој народ збирштина од слепи и глуви.. цел хор соросоиди викаат гласот им зарипна.. еден куп телевизии и весници против владата што све не објавија а тие слепци ништои не гледаат.. да се чудиш! а ледена?
Не сум јас тој кој се повикува на несвесноста на народот .. Вие сте тие кои не разбирате основни работи ... и не е проблем.. еве по вторпат велам отворете тема земај кои сакаш бројки и ќе ги анализираме .. стојам на тоа дека и покрај вашите болки од недемократичлноста, мракот, економската катастрофална секојдневица и 30%+ население кои што не се воопшто свесни колку се глупи, неписмени и НЕСВЕСНИ .. и покрај тоа Вие млада дамо живеете во подобро опкружување и состојба отколку било која ваша пријателка од регионов..
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Мијалков е чист бе,како последна детска солза од око што капна,само му “калемите“ нешто.:smir:

Дај не заебавај, политичар чист ко солза?:pos2:
Сашo Мијалков да го предложиме во рубриката,"верувале или не"!!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Секоја партија кога доаѓа на власт го носи и тимот со себе.
Да идеализираш дека постои политичка независна индивидуа со 100% професионалност, тоа го нема и во најразвиените демократии.
Но ние не се ни стремиме кон тоа, кај нас партиската книшка е издигната на пиедесталот.
Близок си до власта, не постои за тебе, суд, казна, ненаплатен долг, нема криза.
А СДСМ да ти дели лекции за професионална служба, тоа ти е исто како ѓаволот проповед да ти држи.
кој спомна дека дотичниот не е професионалец???? само не се кажува во која "ПРОФЕСИЈА"....:)
Па не се одбирам многу од институции,ама презимиња паметам уште од кога беше УДБА на власт.:smir:

а бе се некои синчиња на некои татковци..., а таковциве ...:)
Дај не заебавај, политичар чист ко солза?:pos2:
Сашo Мијалков да го предложиме во рубриката,"верувале или не"!!
:)
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
So Mijalkov vo MVR vlegoa i duzina kriminalci koj sega se luge koj apsat i ja cuvat drzavata.
Zasto drzavata da go brka kriminalot ,koga moze kriminalcite da gi postavime vo drzavata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom