Mијалков - премиер во сенка

Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
Видете, ако СДСМ и Бранко се ѓубриња, тоа не им дава азил на Груевски и ВМРО да бидат ѓубриња. Ако секаде во светот е вака (како што спомна некој од вас) тогаш да ти се плукнам во светот и општествено уредување и цивилизацијата како поим воопшто.

Ако за обичен човек како нас, значи дека 2-3 се менуваат и не играат како марионети, па нашите животи тогаш воопшто не се ништо поразлични од она што беше опишано во трилогијата Матрикс.
Добредојде во реалниот свет.:smir:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Добредојде во реалниот свет.:smir:
И тоа е се‘? Да си легнеме на брашното? Да се правиме итри-будали? Демек, така е, што да правиш, ќе се помириме?

Мене не ми одговара, вам?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
И тоа е се‘? Да си легнеме на брашното? Да се правиме итри-будали? Демек, така е, што да правиш, ќе се помириме?

Мене не ми одговара, вам?
АКО МОРАШ ДА БИДЕШ СИЛУВАН/А,ТОГАШ ЛЕЖИ И УЖИВАЈ!(велат Кинезите).:pos2:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Секоја партија кога доаѓа на власт го носи и тимот со себе.
Да идеализираш дека постои политичка независна индивидуа со 100% професионалност, тоа го нема и во најразвиените демократии.
Но ние не се ни стремиме кон тоа, кај нас партиската книшка е издигната на пиедесталот.
Близок си до власта, не постои за тебе, суд, казна, ненаплатен долг, нема криза.
А СДСМ да ти дели лекции за професионална служба, тоа ти е исто како ѓаволот проповед да ти држи.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
И тоа е се‘? Да си легнеме на брашното? Да се правиме итри-будали? Демек, така е, што да правиш, ќе се помириме?

Мене не ми одговара, вам?

И мене не ми одговара да ме ограбуваат со нафтата и со лековите и со што уште не, па не можам ништо да направам во врска со ова.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
И мене не ми одговара да ме ограбуваат со нафтата и со лековите и со што уште не, па не можам ништо да направам во врска со ова.


Е како не може? У ствари знам оти не може, дивајд енд конкр, тоа ни го прават, се делиме во светот, по боја, раса, националност, етничка припадност, пол, возраст, религија, политичка, сексуална ориентација... на милиоооооони нивоа сме поделени. Додека се расправаме ние за нешто наметнато тие 10 луѓе можат слободно да не возат како магариња.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Znaci od tema Mijalkov se prefrli avtomatski na Branko i Sdsm kako i 100 temi prethodno.....aman veke..
inace da se nadovrzam na muabetov dali "Strelicka" e partisko vojnice ili ne toa e negova rabota sekoj so svojot pamet ama u sekoj slucaj Mijalkov ne e Majka Tereza pa sega da go opravduvame i brani me na forumov ako go napadne nekoj fakt e deka covekot si e poznat na makedonskata javnost deka pravi matni biznisi i sega poveke od ubeden sum deka ima ogromna mok vo ovaa nasa drzava i sloboda da si pravi sto saka...cim eden fersped i sterjo nakov usepa da gi istera samo zaradi svoi interesi ne pa za drugo..
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Se suska i vo samata partija deka toj e glavniot igrac vo Drzavava,,,,
pa ajde koj znae nekoja informacija da zapocneme tema...
каква тема .. побош неможе ни да биде ..
како е започната?
се шушкало ...
па знаел ли некој нешто да сме започнеле тема .. ЛоЛ...

Канта ..
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Znaci od tema Mijalkov se prefrli avtomatski na Branko i Sdsm kako i 100 temi prethodno.....aman veke..
inace da se nadovrzam na muabetov dali "Strelicka" e partisko vojnice ili ne toa e negova rabota sekoj so svojot pamet ama u sekoj slucaj Mijalkov ne e Majka Tereza pa sega da go opravduvame i brani me na forumov ako go napadne nekoj fakt e deka covekot si e poznat na makedonskata javnost deka pravi matni biznisi i sega poveke od ubeden sum deka ima ogromna mok vo ovaa nasa drzava i sloboda da si pravi sto saka...cim eden fersped i sterjo nakov usepa da gi istera samo zaradi svoi interesi ne pa za drugo..
Мијалков е чист бе,како последна детска солза од око што капна,само му “калемите“ нешто.:smir:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
Е како не може? У ствари знам оти не може, дивајд енд конкр, тоа ни го прават, се делиме во светот, по боја, раса, националност, етничка припадност, пол, возраст, религија, политичка, сексуална ориентација... на милиоооооони нивоа сме поделени. Додека се расправаме ние за нешто наметнато тие 10 луѓе можат слободно да не возат како магариња.

Ете видиш не било тешко да се свати. Ако се најде некој што ќе ги обедини сите народи во светот ( а знаеме кој е тој ) тогаш ќе се среди работата.
Но секако тоа нема да може да се среди на мирен начин.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ете видиш не било тешко да се свати. Ако се најде некој што ќе ги обедини сите народи во светот ( а знаеме кој е тој ) тогаш ќе се среди работата.
Но секако тоа нема да може да се среди на мирен начин.
Па зошто тогаш не се средува на немирен начин,туку се одолговлекува?
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Ете видиш не било тешко да се свати. Ако се најде некој што ќе ги обедини сите народи во светот ( а знаеме кој е тој ) тогаш ќе се среди работата.
Но секако тоа нема да може да се среди на мирен начин.


кој?
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
Znaci od tema Mijalkov se prefrli avtomatski na Branko i Sdsm kako i 100 temi prethodno.....aman veke..
inace da se nadovrzam na muabetov dali "Strelicka" e partisko vojnice ili ne toa e negova rabota sekoj so svojot pamet ama u sekoj slucaj Mijalkov ne e Majka Tereza pa sega da go opravduvame i brani me na forumov ako go napadne nekoj fakt e deka covekot si e poznat na makedonskata javnost deka pravi matni biznisi i sega poveke od ubeden sum deka ima ogromna mok vo ovaa nasa drzava i sloboda da si pravi sto saka...cim eden fersped i sterjo nakov usepa da gi istera samo zaradi svoi interesi ne pa za drugo..
se soglasuvam so tebe ,,,samo izgleda na nekoj forumdzii ne im odgovara temava pa sakaat da go svrtat vnimanieto ,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom