Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 101 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.136

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Супер замена е, дефинитивно. Сега само да почекаме нов материјал, би требало да е добро.
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
4
Терион се магија, поготово Тели албумот. Многу изгубија од квалитетот со последните 2 албума (тоа е поради Snowy според мене), ама да се надеваме дека следнио ќе биде поквалитетен.
 

Liquidmk

CarpeDiem
Член од
20 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
3
Нешто моментално најдинамично и најквалитетно композициски прилагодено за сечиј вкус, динамично темпо микс повеќе стилови од музиката преставуваат MUSE. Верувајте во оваа модерна доба им нема никакви конкуренти според мене. А што се однесува за металот моето мислење е дека со текот на времето човечкото понашање се мењава, металот ми беше погоден кога имав 16 години па се до 17. Таа приказна одамна ми заврши. Посебно и прават еден огромен инат дека тоа е музиката која заслужува плус и е над сите. Не спорам дека има добри работи во металот но многу луѓе ја користат во погрешен правец. Како на пр.мислат дека со слушањето постанале хард-кор, а пред тоа не им се слушал гласот во друштво. Слушам најчесто рок но знам и напати да сменам многу правци и да слушнам нешто плус што се случува во музиката, неможам да бидам жртва на еден стил и да го ограничувам мојот поглед.
 
Г

Господ

Гостин
Како на пр.мислат дека со слушањето постанале хард-кор, а пред тоа не им се слушал гласот во друштво.
Ја па не сфаќам зошто воопшто слушањето одреден жанр на музика дига на некое повисоко или спушта на пониско ниво од другите,всушност зошто луѓето се етикетираат според музиката што ја слушаат.
Ја слушам рап али не ограбуем продавници,слушам метал а не сум слуга на рогатио,слушам џез а не сум црнец :icon_bigg
 

Liquidmk

CarpeDiem
Член од
20 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
3
Ја па не сфаќам зошто воопшто слушањето одреден жанр на музика дига на некое повисоко или спушта на пониско ниво од другите,всушност зошто луѓето се етикетираат според музиката што ја слушаат. :icon_bigg
Таман работа да се етикетираме, спомнав дека неможам да бидам жртва на некој стил и да го ограничувам мојот поглед, а тоа со жарновите оти има нивоа па најверојатно не ти е сеедно дали јадеш некое чоколатце од 5 денара што сите ти тврдат дека е убаво и дека сите го јадат, а ти да си бидеш оргинален и да го сакаш квалитетот на пр на Метро што знаеш дека навистина е убаво и вреди . :)
 
Г

Господ

Гостин
Без серење,слушајте :)

А и ова да чуете


--- надополнето ---

И ова
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Охриѓани,добри се, само уште да се вратат на музиката пак.Иначе нивна авторска.Кажете мислење :)
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
некој се прашува зошто толку дерење у метал, еве како би звучело кога би било без `дерење`
 

Kajgana Shop

На врв Bottom