Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 101 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.136
S

smart ass

Гостин
metalika i se sto e metal muzika ili kako so ja vikate e najglupa "muzika" na svetot vsusnost i nee e muzika tuku nekolku psihopati so gitari tapani i neznam so pa imam gledano takov koncert i peacot se zapali :pos2::pos2::pos2::pos2:da bukvalno se zapali
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
ја пак не ве сваќам шо толку не ги сакате Нордер. Певачот стварно не ми се свиѓа, ем шо не сум фан многу на гроул ама не ми се свиѓа и како граула. АЛи иначе овака баш си се океј луѓето, добро музиче си имаат.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Таа турската песна ме потсети на еден многу квалитетет турски хеви метал бенд - Pentagram (Mezarkabul).

Се имам молено кај другари за да ми го преведат текстот и можам да кажам дека е извонреден, така да ако некој тука знае турски, може и да го преведе ако сака за сите да ја сфатат оваа песна.
побарај буналимлар добар турски бенд од 60сетите

 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
pa toa jas go mislam za ovaa tema so mi gajle dali sum vi ja rasipal diskusijata SATANSKA:drk:
Ако уште еднаш ни ја расипеш дискусијата САТАНСКА, ќе те најдеме, ќе ти ги извадиме цревата, ќе ги изедеме и после тоа ќе те запалиме. Така да подобро за тебе е веќе да не пишуваш на оваа тема, а по можност и да не ја отвараш уопште.

p0zz kiss4e :smir:
 
S

smart ass

Гостин
Ако уште еднаш ни ја расипеш дискусијата САТАНСКА, ќе те најдеме, ќе ти ги извадиме цревата, ќе ги изедеме и после тоа ќе те запалиме. Така да подобро за тебе е веќе да не пишуваш на оваа тема, а по можност и да не ја отвараш уопште.

p0zz kiss4e :smir:
se tresam brat nemoj taka odi zivej vo amazon ako si covekojadec gnaso :smir:
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
66
Поени од реакции
7
Абре остај те го ако му обрнувате внимание он само повеќе се занесува ајде нека се гони сам у 3 лпм
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
А бе ај то шо ке се носи у 3лпм ај то шо ке го јајме за мезе ама и грешни луге има гледано на концерт то ес Рамштајн...:uvo:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
чекај не се палеа Рамштајн намерно со некој вид фолија НА нив, коа више глеаш бе чоек, погледај поубаво малце, не да доаѓаш овде и морон да праиш од себе.

PS: чувајте нешто и за мене ја ке носам крв од девици за да се залие гозбата.:wink:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
metalika i se sto e metal muzika ili kako so ja vikate e najglupa "muzika" na svetot vsusnost i nee e muzika tuku nekolku psihopati so gitari tapani i neznam so pa imam gledano takov koncert i peacot se zapali :pos2::pos2::pos2::pos2:da bukvalno se zapali
вакви луѓе ич не ми се јасни. ако ја неќеш музиката оти уопште пишуваш тука, знаеш дека нема ништо паметно да кажеш, има си посебен топик за такви муабети :
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=28545
 

Kajgana Shop

На врв Bottom