Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 621 54,5%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.140
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
Goddess of Chaos напиша:
Napalm death се goregrind тоталка бе
Фала многу за помошта, дечкиве погоре очигледно се мошне креативни во бирање име за бенд :icon_lol:
Dying Fetus исто ги знам али не ми се ни они подобри.. да видам дали порничиве ќе ми го сменат мислењето :wink:...


pa ne bas p[ak nema da se slozam so tebe deka napalm deaht se grind.toa ti e nekoja opaka mesavina od deathmetal i grid core.kao so sepultura ne se death nego TRASH/DEATH.ejjj ovakvo razmisljanje mi ostana od vremeto metalcina koa bev.togas drvevme po celi denovi za muzika(citaj pred 7-8 godini)svirevme po bendovi se glupiravme eeeee toa bea vreminja a ne sea.togas scena imase i sve... :)ako sakas preporuka za drugi bendovisamo kazi.ja slusav i black,trash doom gothic so sakas kazi:)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
ROBOCOP напиша:
pa ne bas p[ak nema da se slozam so tebe deka napalm deaht se grind.toa ti e nekoja opaka mesavina od deathmetal i grid core.kao so sepultura ne se death nego TRASH/DEATH.ejjj ovakvo razmisljanje mi ostana od vremeto metalcina koa bev.togas drvevme po celi denovi za muzika(citaj pred 7-8 godini)svirevme po bendovi se glupiravme eeeee toa bea vreminja a ne sea.togas scena imase i sve... :)ako sakas preporuka za drugi bendovisamo kazi.ja slusav i black,trash doom gothic so sakas kazi:)
napalm death без разлика дали на некои периоди од музиката имаат измешано дет, се пионери у grinde core со Scum, од тоа мислење никоаш нема да се откажам
не се секирај за другото, си го слушам и ја...:wink:
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
Goddess of Chaos напиша:
napalm death без разлика дали на некои периоди од музиката имаат измешано дет, се пионери у grinde core со Scum, од тоа мислење никоаш нема да се откажам
не се секирај за другото, си го слушам и ја...:wink:


dada toa deka se pioneri u toa da ali ipak ti vikam ne e bas grind cist.posto ima drugi bendovi so se pocisti u taa smisla.nego daj da ne drvime so ovakvi gluposti koj e pocist koj e pioner.ako sakas bendovi kazi kje ti dadam imam eden kup doma!1996 godina na koncert im bev u MKC u skopje.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
сакаш да кажеш дека Napalm Death биле 1996та у македонија?
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
Гижо напиша:
сакаш да кажеш дека Napalm Death биле 1996та у македонија?


da nenznam kako en se sekjavate kolku godi imas?ja togas bev 6 odd osnovno edvaj me psutija od doma da odam.nemate pojma koja najtop svirka bese toa!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
e да го ебам, тогаш имав 11 години, не ни слушав музика тогаш
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
Гижо напиша:
e да го ебам, тогаш имав 11 години, не ни слушав музика тогаш
dobro ni ja nebev postar mnogu imav 13 ili 14 ali ipak uste od 10 godini slusav metal.e toa bea vreminja.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
А може ли некој да ми каже дали е вистина дека во 2003та Soulfly имале концерт на саем? О_О
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
да бе, само мислам на лизгалиште беше
 
Член од
12 мај 2006
Мислења
44
Поени од реакции
0
Гижо напиша:
да бе, само мислам на лизгалиште беше
На саем беше (зимата ми се чини 2003) Ја на жалост не бев во можност да идам, меѓутоа како што ми кажаа супер било (во несвест паѓале луѓево - поточно девојчињава :) )

На лизгалиште беа јуни 2004, баш вечерта пред приемен испит, и пак не можев да ги видам :( Ај следеќи пут :))
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Mesaja напиша:
А може ли некој да ми каже дали е вистина дека во 2003та Soulfly имале концерт на саем? О_О
2004 bese na lizgaliste,kade im bese prvata svirka neznam.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom