Lyoness

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Математиката за секоја појавена пирамида изминативе 50 години е истата, не се менува ништо. Првите 5 души на кого им текнала заебанцијата се богатат на умот на зачленетите. За некоја година се тоа го снемува, а изовцаниот си останува овца и понатаму. Само во овој случај пари не давате, така да не губите нешто. Онаму каде даваат, како по школски пример во првите 5 години оди одлично, сметките им се на Упичкуматер острови, а потоа „умовите“ ги снемува, овците продолжуваат да пасат трева.
Значи кога и да сретнете пирамида (каде ти треба да зачлениш некого као демек да добиваш процент) насмејте се и заминете. Додека не го испотиш газот пари нема.
Имам картичка некое време, ама преку мене дури ни еден не се зачленил.
Не ја земав со таква намера.
Секако пазарам во СП Маркет и Веро (а и во Рамстор имам клуб картичка) - така што секако ништо не губам, 500 денари некогаш знаат да освежат многу :)
Познавам луѓе што се замараат, јас не знам ни како функционира таа членска предност (дрн, дрн, јариња), ама 2% по 2% знае да се собере сумичка, ако не друго, да се почастам едно ручече :D
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Имам картичка некое време, ама преку мене дури ни еден не се зачленил.
Не ја земав со таква намера.
Секако пазарам во СП Маркет и Веро (а и во Рамстор имам клуб картичка) - така што секако ништо не губам, 500 денари некогаш знаат да освежат многу :)
Познавам луѓе што се замараат, јас не знам ни како функционира таа членска предност (дрн, дрн, јариња), ама 2% по 2% знае да се собере сумичка, ако не друго, да се почастам едно ручече :D
Колку пари досега ти вратиле?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Колку пари досега ти вратиле?
Мора да имаш собрано 650 за да ти ги префрлат на сметка во банка.
Кај и да е втор пат ќе земам :)

Значи околу 1300 ден.
Не се многу, ама кој ти ги дава?
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Секта. Само тоа можам да кажам....
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Мора да имаш собрано 650 за да ти ги префрлат на сметка во банка.
Кај и да е втор пат ќе земам :)

Значи околу 1300 ден.
Не се многу, ама кој ти ги дава?
Ааа па ти си била стварно на шопинг ако даваат 2% значи негде околу 65000 :) nice.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ааа па ти си била стварно на шопинг ако даваат 2% значи негде околу 65000 :) nice.
Хахах.
Не сум била само јас, сите дома кога купуваат ја користат мојата картичка :)
У суштина, и кафе да пиеш, ја покажуваш :)
Мислам, не е дека нешто треба да работиш...

реалноста е дека за да направиш пари со ова, треба да се замараш.
А чисто по некад да ти се собере 500тче, не е толку тешко :)

Искрено, најмногу ја земав демек за online купување (каде што секако трошиш повеќе од 200ден.) арно ама ништо немам сеуште купено онлајн :) Не е малку кога ќе ги претвориш доларите/еврата во денари :)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Хахах.
Не сум била само јас, сите дома кога купуваат ја користат мојата картичка :)
У суштина, и кафе да пиеш, ја покажуваш :)
Мислам, не е дека нешто треба да работиш...

реалноста е дека за да направиш пари со ова, треба да се замараш.
А чисто по некад да ти се собере 500тче, не е толку тешко :)

Искрено, најмногу ја земав демек за online купување (каде што секако трошиш повеќе од 200ден.) арно ама ништо немам сеуште купено онлајн :) Не е малку кога ќе ги претвориш доларите/еврата во денари :)
Добро, тоа е веќе друго... ја пак викам пумево растур праи у шопинг...тешко дечкото (идното муже) :D
На ebay онлајн купуваш ја прифаќаат таму?
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако има некој заинтересиран за бесплатна картичка или пак информации во врска со Lyoness, слободно нека пише во сандаче!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Добро, тоа е веќе друго... ја пак викам пумево растур праи у шопинг...тешко дечкото (идното муже) :D
На ebay онлајн купуваш ја прифаќаат таму?
Ebay колку што знам не.
Имај во предвид дека картичката важи секаде, не само во Македонија, па било која продавница (онлајн или не) која е партнер, ја прифаќа.
Од маркетиве кај нас - СП Маркет, Веро, Рептил, Макси Д, Римес, Техномаркет
Ресторани/кафичи - 14ка, Парадизо, Тренд, Арабеска, Рагуза, Амигос, и за 1ви Мај на бродот во Велес ја прифатија.
Ова сега некои ми текнаа, има повеќе.
--- надополнето: 14 мај 2013 во 03:29 ---
сложен процес јас имам картичка од нив потребно ми е да ми повратат некој 1200 денари и ден денес ги немам вратено на сметка,само пораки ми стигат кога купувам,не се лажете од мое искуство ви кажувам :(
Провери дали си внел трансакциона во твојот акаунт.
Не можат во кеш да ти дадат пари, ти треба сметка.
 
Член од
22 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ne e za firmi ako sakas da bidesh premium clen treba da platish 2.600 eura.Od koi 500 evra mozes da si gi povleces ili da kupis vauceri t.s plavi karticki koi cinat 130 denar za da mozes da gi delis.So premium clenstvo mozes da imash bezbroj karticki pod tebe i ako najdesh drugi 4ica premium clenovi da gi stavish pod tebe ti zarabotuvash 10.000 denar mescno. So obicni karticki mozes da odis samo do 2 kolena.Isto taka se pravat i edinici 3.250 den e = na 1 edinica ako napravi tvojot tim 70 edinici dobivash bonus nz kolku bese 9.000 denari.Ima i drugi nacini na zarabotuvacka so koi sum zapoznaen bidejki moite drugari so toa rabotat...
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
kakov popust,kakvi bakraci,gola voda,klasicna piramida zadskriena zad paravanot na ,,potroshuvacka zaednica,, Tie besplatni karticki shto gi davaat se paravanot ,a glupavite shto ke platat okolu 2600 evra za clenstvo se zrtvite , a posle delat kao karticki da ja shirat mrezata i se trudat da fatat drugi ovci da zaclenat so 2600 evra za kolku tolku da se pokrijat.Teshka dalavera.A za da dobiesh povrat na transakciona (popustot famozen) ke se okozish pazaruvajki a sumata shto ke vi legne e ponizuvacka .Prijatel moj shto go fati krapot i plati 2600 evra posle trimesecno pazaruvanje niz Lyoness prodavnici (clenovi ) dobi povrat duri 160 denari !!! Bashka poeba (zacleni) drugi dvajca prijateli i sega umira od sram koga gi gleda ,a prethodno prikazni za penzii ,pa ti stigaat pari od site strani site srekni ,mladi ,ubavi..abe show nevideno ,sramotilaci
Tokmu taka zivi stramotilaci se imam priateli koj se zaclenija gi pratam semacat kako gresni gaoli baraat klienti da zaclenat (baraat ednostavno pari da vlozi nekoj da go zakrpat) eve vekem 5 meseci e eden zaclenet i go prasuvam kako odi biznisot toj mi veli ehhh ete pocnaa edinici da se krevaat ,a kolku pari imas bratko sobrano ami zasega 350 den ama mi veli ne znaesh ti toa kako odi sega uste e rano ... hhehe .Toa e edno vreme pred 10 god me ubeduvaja i mene isto od skopje dojdeni vo prilep i im velam aj kazetemi kako ke dojdes bez rabota do pari? Znaci cekate jas da vi uplatam togas baraja po 500 marki germanski da sum vlozel na nivno konto pa da me nosele na seminar vo Skopje pa tamu nekoj neshto ke kazuval ziva bruka mnogu mi e maka nekoj sto se zaslepeni vo ovaa rabota sto si go trosat bez veza vremeto i nervite a po celi denovi se na sostanoci i toa se nase 5 dusi i se lazat sami megu sebe kogo da najdat da zakrpat.... koj cari koj gubi .... ? Stari rekle siromaviot dvapati plaka .... :(:tapp:
--- надополнето: 23 јуни 2013 во 20:04 ---
kakov popust,kakvi bakraci,gola voda,klasicna piramida zadskriena zad paravanot na ,,potroshuvacka zaednica,, Tie besplatni karticki shto gi davaat se paravanot ,a glupavite shto ke platat okolu 2600 evra za clenstvo se zrtvite , a posle delat kao karticki da ja shirat mrezata i se trudat da fatat drugi ovci da zaclenat so 2600 evra za kolku tolku da se pokrijat.Teshka dalavera.A za da dobiesh povrat na transakciona (popustot famozen) ke se okozish pazaruvajki a sumata shto ke vi legne e ponizuvacka .Prijatel moj shto go fati krapot i plati 2600 evra posle trimesecno pazaruvanje niz Lyoness prodavnici (clenovi ) dobi povrat duri 160 denari !!! Bashka poeba (zacleni) drugi dvajca prijateli i sega umira od sram koga gi gleda ,a prethodno prikazni za penzii ,pa ti stigaat pari od site strani site srekni ,mladi ,ubavi..abe show nevideno ,sramotilaci
Tokmu taka zivi stramotilaci se imam priateli koj se zaclenija gi pratam semacat kako gresni gaoli baraat klienti da zaclenat (baraat ednostavno pari da vlozi nekoj da go zakrpat) eve vekem 5 meseci e eden zaclenet i go prasuvam kako odi biznisot toj mi veli ehhh ete pocnaa edinici da se krevaat ,a kolku pari imas bratko sobrano ami zasega 350 den ama mi veli ne znaesh ti toa kako odi sega uste e rano ... hhehe .Toa e edno vreme pred 10 god me ubeduvaja i mene isto od skopje dojdeni vo prilep i im velam aj kazetemi kako ke dojdes bez rabota do pari? Znaci cekate jas da vi uplatam togas baraja po 500 marki germanski da sum vlozel na nivno konto pa da me nosele na seminar vo Skopje pa tamu nekoj neshto ke kazuval ziva bruka mnogu mi e maka nekoj sto se zaslepeni vo ovaa rabota sto si go trosat bez veza vremeto i nervite a po celi denovi se na sostanoci i toa se nase 5 dusi i se lazat sami megu sebe kogo da najdat da zakrpat.... koj cari koj gubi .... ? Stari rekle siromaviot dvapati plaka .... :(:tapp:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Имам за мене лично една што ја користам тук - таму, и можда ако зачленам некој од другариве, ама не се замарам да барам луѓе низ цел град. Секако не е некоја голема пара во прашање, ама ако веќе ништо не губиш зошто да не собереш некој денар од време на време.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Момци откако ќе се зачлените на нивниот сајт каде треба да се подигне картичката?
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
Drugari drapaj si mevot e ova so karticava devojka mi ima kartica i ja dala edna drugarka i ja davame u trend koa ideme na kafence i i stignuva SMS, e sea kao i odelo pari na drugarka i na smetka. Vazno koga kje ja dademe karticava kelnerive pravat faci kao sto se glupiraat ovie i vekje ne ja pokazuvame :D
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Drugari drapaj si mevot e ova so karticava devojka mi ima kartica i ja dala edna drugarka i ja davame u trend koa ideme na kafence i i stignuva SMS, e sea kao i odelo pari na drugarka i na smetka. Vazno koga kje ja dademe karticava kelnerive pravat faci kao sto se glupiraat ovie i vekje ne ja pokazuvame :D
Келнерите гледаат нивните картици да си ги поминат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom