Lycamobile Македонија

Член од
9 јануари 2021
Мислења
753
Поени од реакции
789
На страната на А1 припејд пакетот што е од 299 има само неограничени разговори кон сите мрежи но е без вклучен интернет а тој што е со 10гб интернет и вклучени разговори чини 499 денари:
https://www.a1.mk/giga-vibe
Еве го кај актуелни понуди го има ова како промоција.
Инаку, ако не се реактивира автоматски, можеш повторно да го активираш за 299 денари.
So konstatacijava i jas se soglasuvam ...gore/dolu toa e toa taa e realnosta,i spored mene se nad 500/600mkd e veke mnogu i e za biznis, za najobicen korisnik i super200 e odlicen...
Според последните мои пресметки за трошоци, сметките за електрична енергија во последните 3 години вклучувајќи ја и оваа се порастени значително (овде е и крадењето на струја од дивјаците) и среќа што Лајка и А1 се тука да излезат во пресрет на сите и да направат нешто во припејд. Мтел мува не ги лази, какви им се пакетите немам коментар.
Телеком се преценети, па ги зголемија пакетите од М натаму поскапите за 100 денари и по 50 денари во Магента пакетите, а особено за замерка им е тоа што не дозволуваат сега само интернет и мобилна во Магента, туку мора и телевизија да имаш.
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.343
Поени од реакции
3.713
https://www.a1.mk/giga-vibe
Еве го кај актуелни понуди го има ова како промоција.
Инаку, ако не се реактивира автоматски, можеш повторно да го активираш за 299 денари.

Според последните мои пресметки за трошоци, сметките за електрична енергија во последните 3 години вклучувајќи ја и оваа се порастени значително (овде е и крадењето на струја од дивјаците) и среќа што Лајка и А1 се тука да излезат во пресрет на сите и да направат нешто во припејд. Мтел мува не ги лази, какви им се пакетите немам коментар.
Телеком се преценети, па ги зголемија пакетите од М натаму поскапите за 100 денари и по 50 денари во Магента пакетите, а особено за замерка им е тоа што не дозволуваат сега само интернет и мобилна во Магента, туку мора и телевизија да имаш.
Epa preku moj A1, za 299mkd nema konkurencija A1 ponuda od MNO,da se razbereme mvno i mno ako e samo 1 bukva !razlikata e nebo i zemja ako e istata mreza ...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
304
Поени од реакции
250
499 za povici/sms/+10gb e top ponuda, vo sporedba so se drugo ,zboruvame za Mno,ne za virtuelen ...
Tuka moze da se pravi i druga komparacija ama za ponuda od Mno ova e edinstveno,se drugo e mvno ...
За 120 денари плус, односно 620 денари имаше поспејд од А1 со 60 Гигабајти неограничен договор.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.343
Поени од реакции
3.713
So ubo vaka site koga spijat / spija mrezata-brzinata 90~100dwn, so 40~50up, iako pri povik od 4g+ sleguva na h+ / nema maka se dobiva od prva sekoj povik od 10/10 ...
uste da e vaka 24/7 nema bolje....
Автоматски споено мислење:

So ubo vaka site koga spijat / spija mrezata-brzinata 90~100dwn, so 40~50up, iako pri povik od 4g+ sleguva na h+ / nema maka se dobiva od prva sekoj povik od 10/10 ...
uste da e vaka 24/7 nema bolje....
Btw,da ne zaboravam i na a1 e tolku brzinata ist tel,ist server ista lokacija
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
28 ноември 2022
Мислења
257
Поени од реакции
406
Roaming deneska vo Srbija odlicen cel den. Lokacija Belgrad od rano vzori do sega //vekje ,,vlezen,, vo Makedonija//. Avtomatski po granica me ,,prevzema,, Yettel i ,,drzese stabilno,, cel pat do Belgrad, tamu i nazad //ne menuvav ,,racno,, mreza t.e. nemase potreba//
Pojdovni i dojdovni povici //nad 30// ostvareni vo tekot na cel den, pojdovni i dojdovni SMS isto. Data ne upotrebiv //nemav potreba//.
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.343
Поени од реакции
3.713
Steta sto lyca nema 7 ili 30 dena eu ili drug data paket, makar i cenata da e visoka za 1-2 gb, nedostigase toa odamna i seuste fali....Sinot e taku 5/6 denovi ama...
Roaming preku grcija na vodafone i momentalno Turcija na vodafon konekcija bez problem, dojdovni sms idat site free, pojdovna sms 17mkd, povik od Mk kon brojot sto e Turcija kazuva nedostapen a ima 200mkd kredit nastrana od super200 12m.
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.343
Поени од реакции
3.713
Steta sto lyca nema 7 ili 30 dena eu ili drug data paket, makar i cenata da e visoka za 1-2 gb, nedostigase toa odamna i seuste fali....Sinot e taku 5/6 denovi ama...
Roaming preku grcija na vodafone i momentalno Turcija na vodafon konekcija bez problem, dojdovni sms idat site free, pojdovna sms 17mkd, povik od Mk kon brojot sto e Turcija kazuva nedostapen a ima 200mkd kredit nastrana od super200 12m.
Edit; grcija dojdoven povik raboti 29mkd/min, (raboti/pojdovna sms 17mkd, )Od Tyrcija samo pojdovna sms 17mkd i dojdovna Free/ povici / ne raboti za data da ne pravime muabet,i 2te drzavi vodafone mreza...
Kako sto pisav i prethodno fali bar data paket so internet za eu i dr,drzavi
 
Член од
8 април 2014
Мислења
154
Поени од реакции
18
invalid transaction request кога купувам пакет online?
 
Член од
8 април 2014
Мислења
154
Поени од реакции
18
Ako ne pomine od prvo,posle sistemot ti ja blokira kartickata,a zavisi i od koja banka se zalea od komercijalna i Stopanska deka ne pominuvale transakcii....
од комерцијална,и порано имав проблеми,но на копчето излез поминуваше трансакцијата без проблем,без OTP, овие два месеци неможам да купам пакет... решение?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.343
Поени од реакции
3.713
од комерцијална,и порано имав проблеми,но на копчето излез поминуваше трансакцијата без проблем,без OTP, овие два месеци неможам да купам пакет... решение?
bas poradi toa klikajne izlez a pominuva transakcijata
Kb, site smetki koi plajkale na lyca gi ima blokirano(taka od bankata davaat infoo)...kako somnitelna transakcija,
care javise Kb, da ti kazat, so sparkase se javuvame isklucuvaat Otp 1h, i vo toj period se plajka/kupuva...
 
Член од
8 април 2014
Мислења
154
Поени од реакции
18
bas poradi toa klikajne izlez a pominuva transakcijata
Kb, site smetki koi plajkale na lyca gi ima blokirano(taka od bankata davaat infoo)...kako somnitelna transakcija,
care javise Kb, da ti kazat, so sparkase se javuvame isklucuvaat Otp 1h, i vo toj period se plajka/kupuva...
ова ми се случува и кога сакам да купам или нарачам нешто...не е само со Lyca...
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
116
Поени од реакции
106
Koga ima problem da kupam paket preku aplikacija, togas uspesno toa sekogas go pravam preku web stranata na lyca.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.343
Поени од реакции
3.713
и јас но не можам и од таму, единствено да ставам кредит од некаде во кеш па да активирам од состојбата
Ne moze long term 3/6/12. Samo on line, so kredit od tobako benziska, samo 30 dena bilo koj paket
Автоматски споено мислење:

Koga ima problem da kupam paket preku aplikacija, togas uspesno toa sekogas go pravam preku web stranata na lyca.
Ova i drugi go imaat spodeleno
Автоматски споено мислење:

ова ми се случува и кога сакам да купам или нарачам нешто...не е само со Lyca...
Kb, ti ima blokirano mejgunarodni plajkajna,(izgleda) bidejki transakcijata od skopje london odi ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom