LOVEFEST 2014, Врњачка Бања, Ниш - 07-09.09.2014

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857




фб евент

Превоз гледам има директно од Скопје до Врњачка Бања со автобус повратна би требало да биде околу 2000 денари. Соби за издавање коштаат околу 300 денари од вечер.Ако има некој заинтересиран нека, со другари сме доста загреани да го посетиме овој настан, највеќе ни е за Ерик Приц кој ни е еден од поомилените диџеи и не верувам дека за брзо време ќе може пак да го гледаме тука во регионов. Мада мене цел лајнап што е на Fire и на Burn Energy Stage ми е екстра.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Никола Врањкович :place:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857


Еве ви екстра цена...
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Дечки, некој инфо за превоз? Организиран немало, има ли автобус или воз нешто до таму од Скопје?
 
T

Torchyrus

Гостин
ПРЕ-ДО-БРО !!!
Организација на нивоу многу услужни волонтери и без никакви проблеми во кампинг зоната освен што првата ден беше малце повеќе влажно, но како одминуваше времето така се сушеше површината и беше се океј. Времето феноменално повеќе неможеше да се погоди видовме доста облаци доволно сонце за да не изумреме од жешко и малку дожд, но ниедно нешто неможеше да го расипе расположението (освен што веќе беше малце распипано со откажувањето на Prydz :(). Првото утро видовме и малце дожд со вонземјанецот викан од луѓето Џеф Милс, дефинитвно најјак ! Каков ли лајв настап беше тоа секунда од вниманието да неможе да ти одземе нешто друго освен вонземјанецот растураќи по опремата и стејџот кој мора да добие пофални зборови ! ( Ја би рекол подобар и од тој на Exit Dance Arena). Морам да ги пофалам и Kenny Larkin и Robert Hood феноменално си ја завшија работата пред Jeff ! Втората вечер ја поминав повеќе на Burn Stage пошто не сум фан многу на Finnebasen и очекувано неговиот настап ми беше еден од лошите.На Burn stage втората вечер ги слушав Boris Werner i MAKAM и половина од сетот на Миличевич дечките си обработија како што треба имаше некои измени во сатницата па не го слушав нашиот Горан што ми е жал али нема врска. И после Burn малото тупење на Finnebasen доаѓа сензацијата Lea Dobricic :love: Девојката дефинитивно ме освои ! Сум ја слушал и кај нас низ клубови два пати, но ова беше сосем поинакво ! И на ред доаѓа третата ден со maestro James Zabiela до пред него не слушав никој таа ден, одморив добрo и во 1:00 бев паркиран напред на fire stage ! Доаѓа тој и фуриозен старт како никој, шибање лајв на нековите играчки (не сум стручен по дј опрема па не знам како точно се викаше машинчето ) атмосфера 100ка придонесена и од ефектите на стејџот тоа беше сега неописливо доживување ! Човекот 2 саати си обработи како никој ! После него Mark Knight го имам слушано и лани на Aqua си беше човекот океј и очекувано малце по комерцијален и мислам дека требаше времето на настап да му биде пред Zabiela (еден од ретките пропусти на организацијата, но занемарлив секако) Очекував Knight да ја пушти Your love ама ништо. И така после него доаѓа најголемиот тупач на фестувалот Marko Nastic со Finebasen најлоши, можеби требаше да се префрлам и да одам на Burn stage да ги слушам нашите Vidinovski i Apostolski, но тука беше атмосферата и доживувањето на утрото подобро па затоа си останав !
Вака можеби голем пост но и три дена не беа малку, а и ова не е многу напишано и можам уште многу според дешавките и доживувањта кои се случија !
Се на се презадоволен ! од 1 до 10 оцена 9.6 !
:свиркам:[DOUBLEPOST=1407776982][/DOUBLEPOST]
Дечки, некој инфо за превоз? Организиран немало, има ли автобус или воз нешто до таму од Скопје?
Имаше организиран превоз од Lovefest ! Бевме 17 и за натаму имаше 2 слободни места не знам како не си бил известен...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Од све ова само ккн ми фаќаше око, ида од лолобриџида и прти бее гее. Се канев али не се наканив да идам. Беше ли уопште некој?
 
T

Torchyrus

Гостин
Од све ова само ккн ми фаќаше око, ида од лолобриџида и прти бее гее. Се канев али не се наканив да идам. Беше ли уопште некој?
Јас бев, прочитај погоре имам еден пост пишано :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom