Lost in time членови

  • Креатор на темата kicodarker
  • Време на започнување
K

kicodarker

Гостин
Сигурен сум дека сте се сретнале со вакви “изгубени во времето“ членови, кои подобро и од археолозите ќе ископаат тема од нафталин постара и од 10 години, и на прашањето или маката што си ја имал членот тогаш, му реплицираат,со закаснување од 10тина години. Ме инспирира случајно оваа тема каде јузерот му одговара на креаторот на темата, со мало закаснување од 9 години.

Темата е:

Screenshot_6.jpg


Откако сајтот добил некој дизајн, во 2009та членот прашува:

Screenshot_5.jpg


И си добива повратен одговор,во 2018та

lost1.jpgАко се сретните со други вакви “патници низ времето“, да ги овековечиме на темава,за ние што немаме направа за патување низ времето да видиме како тоа изгледа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
...не треба да си таков „лош“ , членов што реплицира денес е регистриран на Кајга, вртел низ форумов да одговара на нешто интересно и влегол на ова тема и коментирал, последниот коментар на темата е од 2016 год, штом е отворена темата зашто не би искоментирал? забрането му е? лош коментар дал? :toe:

ај сега јас да отворам тема, стари членови на Кајга (од 2006 год ) воајери на новорегистрирани членови на форумот? па некој друг да отвори тема за моето одбранбено коментирање „бијонс членот бранител ем бунтовник без причина“... :neetaka:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
Држи се до темата,да не пишувам казни.
па за членот пишувам за кого и ТИ пишуваш и плус даде скрин шот од негов коментар на насловното твое образложение, значи ако не се држам за темата како наслов треба прво ти да го бришеш коментарот за членот кој патем има цели 14 годинки, пих најде и ти со кого да се задираш дури не е ни полнолетен! :facepalm:
 
K

kicodarker

Гостин
па за членот пишувам за кого и ТИ пишуваш и плус даде скрин шот од негов коментар на насловното твое образложение, значи ако не се држам за темата како наслов треба прво ти да го бришеш коментарот за членот кој патем има цели 14 годинки, пих најде и ти со кого да се задираш дури не е ни полнолетен! :facepalm:
VIR_165815_13749_cuanto_te_pareces_a_sheldon_cooper.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.966
Поени од реакции
35.442
... и не само коментари стари, туку и стари никови преку Новогодишна ноќ се раѓаат со нови имиња што во текот на коментирање на форумот нема да се знае кој всушност е тој нов стар ник, а ние сите со истите никови, предноста му е дадена за сеир или не, ама ете нека се знае кои биле! :pipi:

ice_screenshot_20230102-143255.jpeg
ice_screenshot_20230102-143327.jpeg
ice_screenshot_20230102-143354.jpeg
ice_screenshot_20230102-143436.jpeg
ice_screenshot_20230102-143528.jpeg
ice_screenshot_20230102-143600.jpeg
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
... и не само коментари стари, туку и стари никови преку Новогодишна ноќ се раѓаат со нови имиња што во текот на коментирање на форумот нема да се знае кој всушност е тој нов стар ник, а ние сите со истите никови, предноста му е дадена за сеир или не, ама ете нека се знае кои биле! :pipi:

Овија родово ник- флуидни:pos:
 
  • Хаха
Reactions: wot

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.604
Поени од реакции
79.904
... и не само коментари стари, туку и стари никови преку Новогодишна ноќ се раѓаат со нови имиња што во текот на коментирање на форумот нема да се знае кој всушност е тој нов стар ник, а ние сите со истите никови, предноста му е дадена за сеир или не, ама ете нека се знае кои биле! :pipi:

Кај мене секој може да види кој сум бил.
Моментално ми се во потпис сите никови, а ако не се, тогаш може да се видат на мојот профил.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Бафра, ај изгуби се, убаво пиша он дека докторот му нашол бактерија, сега не пиша која. Не ги извртувај работите. Треба вас врачеви да ви се забрани коментирање у оваа тема и да си имате некое катче тако звано алтернативна медицина.
Се губам да не ти кажам кај кого.

Кај пишал така членот... ти цитирав што напишал, дека ако не му пројде за 7 дена, да си земе препишаниот антибиотик. После 7 дена без испитување се може да се случи.

Ти пратив и линк од научници да видиш како бактериите стануваат резистентни, ама торко ко тебе сака да верува во магично апче, па верувај си, ама глупостите што ги пишуваш откако ќе се изглупираш, ќе бидат злоупотребени против тебе.

Дај среди си го мозокот, а ти покажат кај грешиш, одма скокаш ко прле, а торко си.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.987
Поени од реакции
39.591
Се губам да не ти кажам кај кого.

Кај пишал така членот... ти цитирав што напишал, дека ако не му пројде за 7 дена, да си земе препишаниот антибиотик. После 7 дена без испитување се може да се случи.

Ти пратив и линк од научници да видиш како бактериите стануваат резистентни, ама торко ко тебе сака да верува во магично апче, па верувај си, ама глупостите што ги пишуваш откако ќе се изглупираш, ќе бидат злоупотребени против тебе.

Дај среди си го мозокот, а ти покажат кај грешиш, одма скокаш ко прле, а торко си.
не грешам, него работам со информациите што ги имам, сеа он пишал и/или, и што да мислам ја? Сега е или едно или друго. Штом му дал антибиотик ваљда е инфекција. Инфекции се лечат со антибиотик и тоа е тоа. Завршена прича, не ми се губи времето на овие глупи дискусии.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
не грешам, него работам со информациите што ги имам, сеа он пишал и/или, и што да мислам ја? Сега е или едно или друго. Штом му дал антибиотик ваљда е инфекција. Инфекции се лечат со антибиотик и тоа е тоа. Завршена прича, не ми се губи времето на овие глупи дискусии.
Значи не така. Прво тврдеше едно, откако виде дека не си прочитал убаво, проба со твоите дислексични финти. Членот убаво си напиша, а ти сега употребуваш зборчиња ваљда, но кога се работи за здравје, тоа ваљда некогаш е разлика меѓу живот и смрт. Ваљда не е алергичен на пеницилин, ваљда има бактерија, ваљда овој антибиотик е за таа бактерија, а ако не е, тогаш ваљда другиов ќе е и отиде магарето, затоа Бијонс, Кадаиф, Стерн секогаш прво поставуваат неколку други пропратни прашања, за да добијат појасна слика. Додека ти, лапни голтни и терај магарето.

Тоа како се лечат инфекции никој не го збореше, туку сам пак си го додаваш за да покриеш дека се посра.
Затоа еве ти бесплатна лекција
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.987
Поени од реакции
39.591
Значи не така. Прво тврдеше едно, откако виде дека не си прочитал убаво, проба со твоите дислексични финти. Членот убаво си напиша, а ти сега употребуваш зборчиња ваљда, но кога се работи за здравје, тоа ваљда некогаш е разлика меѓу живот и смрт. Ваљда не е алергичен на пеницилин, ваљда има бактерија, ваљда овој антибиотик е за таа бактерија, а ако не е, тогаш ваљда другиов ќе е и отиде магарето, затоа Бијонс, Кадаиф, Стерн секогаш прво поставуваат неколку други пропратни прашања, за да добијат појасна слика. Додека ти, лапни голтни и терај магарето.

Тоа како се лечат инфекции никој не го збореше, туку сам пак си го додаваш за да покриеш дека се посра.
Затоа еве ти бесплатна лекција
само пеницилин за тебе бафра, гзот решето да ти го направи сестрата, да ти дојде памет :icon_lol:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
само пеницилин за тебе бафра, гзот решето да ти го направи сестрата, да ти дојде памет :icon_lol:
Зависи од сестрата, оти и јас имам со што да боцкам. Не знам зашто се курчиш кога досега скоро се по мое излезе, дури и ти почна некои фолијашки работи да ги прифаќаш.
1675003340903.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom