Lord of the Rings трилогијата + Хобитот

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Никогаш немаше да најдат подобра актерса екипа од оваа за Lord Of The Rings 1,2,3 и Hobbit 1,2,3.
:cuc:
Јас единствено би го додал овој во светот на Толкин. Едноставно таму како да припаѓа, има фаца на Хобит. :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Продолжува серијата на видео блогови, овој пат за вториот дел.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Гласот на Smaug е предобро направен. Најчесто "животно" што збори звучи детски, смешно, исфорсирано. Не очекував ништо помалку од Benedict Cumberbatch <3

Се надевам на добра адаптација и CGI спектакл. Уште 2 и кусур месеци до премиерата. :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Прејако нешто, одвај чекам да испадне триологијава extended, LOTR и сега Хобитов ми се најубавите филмови некогаш снимени. Само нека излезат новиве два дела па да си напраам еден прејак маратон кој што ќе трае два дена. :coffee:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Прејако нешто, одвај чекам да испадне триологијава extended, LOTR и сега Хобитов ми се најубавите филмови некогаш снимени. Само нека излезат новиве два дела па да си напраам еден прејак маратон кој што ќе трае два дена. :coffee:

Еден месец пред да излезе вториот дел, ќе излезе екстендед од првиот.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
glasot na benedict zvuci kako dragon so hronicen bronhitis
me gusta
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
15
Поени од реакции
1
Sneak Peеk за Desolation of Smaug. Spoiler alert: не открива премногу од филмот но сепак има кратки исечоци и сцени.
Па затоа има три трејлери.. што мислам дека ја претераја во врска со откривањето...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom