Logitech OR Genious OR Gembird

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Naslovot vi kazuva se kazuvajte za vasite iskustva so gorenavedenite firmi za proizvodstvo na periferija
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Па Logitec ке ги вбројам како најквалитетни и најскапи.
Gembird како најнеквалитетно ѓубре кое не заслужува место во споредбава. А и цената им е доста пониска од другиве работи.
Genious неам користено и немам за нив коментар.
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Кога сме кај Logitech, да си прашам пак, дали може ова парче опрема, Logitech® G25 Racing Wheel, да се купи кај нас во МК?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
досега со продуктите од Logitеch не сум имал какви и да било проблеми
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Член од
26 февруари 2007
Мислења
73
Поени од реакции
39
Imam Logitech a imam i Gembird, so mislis so bi ti preporacal?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Чекај бе имаш и Мајкрософт не се ни они лоши...
Ама Логитеч маусите се моментално најдобри (уствари ги неам пробано оние Razor мауси)
Особно иам мх518 вреди за парите дадени за него и во ергономија,квалитет и перформанси
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Logitech MX500 нема смрт бре, најбоље фирма за периферии. Точка!
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Spored mene najdobri se Logitech- imam camera logitech, volan logitech i sea sobiram pari 2 meseca za da si zemam nekoj gamerski maus.:zver:
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Logitech se najdobri nema sto
Samata cena si kazuva
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Logitech строго имам гејмпад, тастатура и G5 mouse од Logitech и сум презадоволен.. Инаку како искуство би го истакнал гејмпадот.. еднаш игравме на компјутер кај другар ми фудбал 1 vs 1 бевме тројца и се менувавме.. батката на тастатура имаше 20 победи ни еден пораз.. ќе ни дадеше гол во последна минута и тоа некој безвезен, и ми пукна филмот го фатив гејмпадот 3-4 пати од земја го мавнав, се истури и кафе и сок на него.. а како капак почнав и со столот да го газам... Го зедов дома го отворив и го исчистив само од сокот и кафето пошто лепеше (имај на ум дека ова го направив по неколку дена можеби и недела). Гејмпадот не беше ни гребнат а камоли скршен или расипан. Logitech се закон.. топ перформанси и квалитет!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Logitech...
Offtopic: Можам да најдам продавница кај шо се продава Razer DeathAdder Mouse ? Инаку закон е маусот... повеќе информации тука
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Off Topic

Колку за инфо:


Razer DeathAdder Mouse

  • 1800dpi Razer Precision™ 3G infrared sensor
  • Ergonomic right-handed design
  • 1000Hz Ultrapolling™ / 1ms response
  • Five independently programmable Hyperesponse™ buttons
  • On-The-Fly Sensitivity™ adjustment
  • Always-On™ mode
  • Ultra-large non-slip buttons
  • 16-bit ultra-wide data path
  • 6400 frames per second (5.8 megapixels per second)
  • Up to 60 inches per second and 15g of acceleration
  • Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon feet
  • Gold-plated USB connector
  • Seven-foot, lightweight, non-tangle cord
  • Approximate size: 128mm (length) x 70mm (width) x 42.5mm (height)
Logitech G5 Laser Gaming Mouse

Gaming-Grade performance.
  • 2000-dpi Laser Engine: An ultra-high resolution engine churns images at an astounding 6.4 megapixels/second. A massive (30-pixel by 30-pixel) sensor array and precision laser technology provides best-in-class performance and tracking.
  • Full-speed USB: 500 reports/second delivers blazing speed and instant acceleration.
  • Sensitivity switching on-the-fly: The G5 provides instant access to three sensitivity levels – 400 dpi, 800 dpi and 2000 dpi – before driver installation. Shift from pixel-precise targeting to fast-twitch maneuvers, without pausing the action.
  • Comfort
  • Built for long gaming sessions.
  • Adjustable Weight Cartridge: Use 36 grams of adjustable weights to tune the balance and heft of the G5 for the control you need to dominate the competition.
  • Polytetrafluoroethylene (PTFE) Feet: Low-friction PTFE feet for effortless, super-smooth glide.
  • DryGrip technology: No more tired, sweaty hands with DryGrip technology in the side-grip area of your mouse.
Оценете сами кој е подобар :) а мојот избор се знае :) иначе офа е инфо од стариот G5 сега има и нов модел по боја е син и има некои мали измени во изгледот и перформансите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom