Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Дали има некој добиено нешто досега има некој да се пофали што земал некој PS3 на пример или нешто друго имате доказ за тоа дека не е лажно.....па да кликате за џабе и молите некој да се регистрира... како се правилата за регистрирање колку можат да се регистрираат од еден компјутер со една IP адреса со различен е-маил... за што можат да те суспендираат ... пишете повеке ок ?
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
многу тешко е да се направат поените значи за 1000ПТЗ ти требаат да пратиш 500покани ууу многу
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Дали има некој добиено нешто досега има некој да се пофали што земал некој PS3 на пример или нешто друго имате доказ за тоа дека не е лажно.....па да кликате за џабе и молите некој да се регистрира... како се правилата за регистрирање колку можат да се регистрираат од еден компјутер со една IP адреса со различен е-маил... за што можат да те суспендираат ... пишете повеке ок ?
правилата се - еден ИМЕЈЛ = еден акаунт...IPто не е релевантно за банирање.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
јас имам 450 поени ќе гледам да порачам било што од овие: ајпод тај 8гб, нано 16гб, псп, сони двд портејбл, скејборд.... или било што начекам повредно :)
Ama koga ke ti dojt postar pred vrata ke ti recit daj pari pa ke ti go dadam.xD ]
Ama i jas nz zs ti barat postarina a si go platil to veke.




Aj ako sakat nekoj da mu dadam invite kolku da vidam dali ke mu stignit pokana.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Прати е-маил по приватна порака, неможам да праќам приватна порака дека сум уште без 20 постови.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.306
Вчера станав Z List.Колку време се чека за меил за потврда дека маица ќе ми пратат?
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
За маицата околу 2 недели, а за е-маил не знам.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Mu prativ na eden drugar invite,deka sakal i toj da se registirat na lockerz,ama nes mu se rasipa komot pa nov ke zemat i dali mozit od kaj mene da se regnit,ili ke mi dat ban.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Mu prativ na eden drugar invite,deka sakal i toj da se registirat na lockerz,ama nes mu se rasipa komot pa nov ke zemat i dali mozit od kaj mene da se regnit,ili ke mi dat ban.
Mоже од кај тебе...
Ama i jas nz zs ti barat postarina a si go platil to veke.
не си платил ти ништо...они плаќаат поштарина до македонија, а од пошта до дома тоа нашите ти наплаќаат...тоа е неизбежно.
Вчера станав Z List.Колку време се чека за меил за потврда дека маица ќе ми пратат?
а една недела 2 ќе ти стигне меил, а маицата за 4-5 недели максимум...
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
многу тешко е да се направат поените значи за 1000ПТЗ ти требаат да пратиш 500покани ууу многу
Не е точно:)

Првите 20 покани ти се бројат по 2 поени
после 20 покани ти се бројат како 4:)
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
И секој ден имаш загарантирани 8 поени, со можност да имаш повеќе ако поканваш пријатели. Откако ќе сетанам з-листер ќе правам еден лажен профил дневно и готово :D
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Ќе те приметат:)Освен ако ја менуваш ип адресата при секоја регистрација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom