Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Јас како што разбрав од новиот апдејт...се плака за испорака минимум 50 птз...а до кај нас па може да биде и 150-200 ..ако сум лошо разбрал нека ме исправи некој ..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Even though we have thousands and thousands of prizes, some will NOT get what they wanted tonight. The most popular prizes will FLY very quickly. We will re-stock them in our next redemption and future redemptions, in the weeks and months ahead. As importantly, you'll be able to buy many of these products on Lockerz' shopping platform after we launch, using your PTZ to create amazing discounts.


Ехехе, ви го начукаа. PTZ за попусти, ви направија ролинг, скок-шут aaaaand Lockerz scores!
Штета за трудот кој се поверојатно ќе пропадне...
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Да не искочам ко деген ,али ако немаш нешто паметно да кажеш не кажувај ништо.Или барем не мрчи додека не видиме дека стварно е скам ова.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
и како сеа вика ако го немаме точниот телефон, нема да можело да се достави. За да вртиш во Македонија треба да ставиш „+“ пред бројот, пример +38971400838, ако телефонот е 071400838. А „+“ неможеш да ставиш во просторот за телефон ?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
А колку поени имаш и што планираш да земеш? Коа ќе земеш пиши дали ти стигнала наградата. Дај бе некој нека сака ивајт :) нека ми пише или нека ме цитира дека сака покана да му пуштам. Ајдееее луѓе ми требаат PointZ :helou:

Едит: На некој му стигнала маицата????
Секој сака да има поени:)На мене вчера ми ја пратија..би требало за некоја недела па можеби и денови да е овде

Кога ке стигне, сликај и постирај одма...
Нема проблем:)
Ќе може пак да се игра играта кога ќе стигнат новите пратки?
Паа....тоа најверојатно утре..кажаа дека припремаат последните подготовки

Сеа коа ќе земат плејстејшни и икс-бокси ќе ни кажат како иде.
Со одговарање на глупи прашања до xbox360.

Вечер...разбивање на илузијата на NikolaSr. Stay tuned.

П.с. гледам си испоотварал теми на разни форуми, констатно следиш, праќаш мејлови и слично.
Да отидеше во Џино и на шанк да работеше еден месец преку ден (8 саати), досега ќе имаше за Xbox-от.
Абе брат ако не веруваш зошто постираш во темата?

Од 20-35 поени ќе ти земе за превозот...така да ако нарачуеш нешо напрај си плус 40 поени:helou:
Не зима:)Прашав јас.

Вака една математика...за iPod nano од 300 поени (8gb) + 40 поени поштарина = 340 поени....дневно се прават по 4 поена (2 од логин, 2 од одговарање на прашањето) тоа се 340/4=85...значи 85 дена да кликаш на тоа за да собереш за iPod....не е...многу?
Па не е многу секој ден само 10 мин ќе искорисутваш:)

Некој знае ли која временска зона ја користат?:toe:
UTC - 5

Многу?

Од што бе, од логирање на 1 мин и пишување глупост?
Т.е. ќе се истренираш и за 15 секунди можеш да го правиш тоа. И тебе ти е тоа многу.

Некад стварно не ви го сфаќам паметот, ако не па нека делат за регистрација iPod-и, а ако се логираш 5 дена по ред - Xbox360.
За 15 дена по ред логирање и 1 донесен пријател - Пиаџо веспа.

Да, саркастичен сум, затоа што е ЕПТЕН МАЛКУ.
Али стварно не сфаќам кај ви бега умот.
Ќе видиме..се во свое време само ако не ти се собира не собирај

A игри уште нема нели од денес ке имало игри за собирање поени плус.
Вечер или утре:)

и како сеа вика ако го немаме точниот телефон, нема да можело да се достави. За да вртиш во Македонија треба да ставиш „+“ пред бројот, пример +38971400838, ако телефонот е 071400838. А „+“ неможеш да ставиш во просторот за телефон ?
Немора да имаш телефон

Поздрав:helou:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
и како сеа вика ако го немаме точниот телефон, нема да можело да се достави. За да вртиш во Македонија треба да ставиш „+“ пред бројот, пример +38971400838, ако телефонот е 071400838. А „+“ неможеш да ставиш во просторот за телефон ?
ke si stavish 00
00 isto ti znaci kako da stavish + i koj veli deka ne treba telefon treba i state poleto da se potpolni so MK
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
и како сеа вика ако го немаме точниот телефон, нема да можело да се достави. За да вртиш во Македонија треба да ставиш „+“ пред бројот, пример +38971400838, ако телефонот е 071400838. А „+“ неможеш да ставиш во просторот за телефон ?
International members: 1. Please ensure that your account settings include your phone number. We are not able to ship abroad without the correct phone number attached to your complete address.
Како што кажа цацко...00 или ++

LOckerz банира client IP или server Ip адреса?
Па и двете:)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
ke si stavish 00
00 isto ti znaci kako da stavish + i koj veli deka ne treba telefon treba i state poleto da se potpolni so MK
Фала многу..

Патем, знам дека имаш околу 700 поени, и ти пожелувам многу среќа да си земеш нешо.

ZIP CODE 1000 е така ?
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
нека го објасни некој ова...

Please remember that you may redeem only ONE prize 50 PTZ and higher and then whatever you want 49 PTZ and lower PER CALENDAR DATE
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Фала многу..

Патем, знам дека имаш околу 700 поени, и ти пожелувам многу среќа да си земеш нешо.

ZIP CODE 1000 е така ?
zip kodot zavisi od toa vo koj grad si
kaj mene e 1300
fala :D i na tebe so sreka ke ni treba na site :D

нека го објасни некој ова...

Please remember that you may redeem only ONE prize 50 PTZ and higher and then whatever you want 49 PTZ and lower PER CALENDAR DATE
znaci vo rok od 1 kalendarski den imash pravo da naracash 1 nagrada pogolema od 50 poeni i edna nagrada pomala od 50 znaci 49 i pomala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom