LHC Судрувач на честички (Церн, Божја Честичка, Бозон, Хигс)

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Е сеа и овјој ме замисли...
Чоек тоа е веруј ти кој ќе ти шитка топла вода по нет у 5 саат сабајле ваму таму. Абе тоа е во строго контролирана средина и нема шанси од црни дупки. Некој си сакал кратка слава и треснал дека ќе се створат и луѓево му поверуваа. Ме потсеќате кога бев мал и ме лажеа дека дедо мраз постои и слично. Како мали деца сте.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Дали ќе има директен пренос од црната дупка и голтањето ?
требеше овде али заебавет

Due to a huge interest for this live video feed of the LHC First Beam day, you may not be able to see the live video stream and we apologise for this.
Please try reloading the page, come back later, or check the other connection options available on this page.
Many thanks for your interest in CERN and the LHC!
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Чоек тоа е веруј ти кој ќе ти шитка топла вода по нет у 5 саат сабајле ваму таму. Абе тоа е во строго контролирана средина и нема шанси од црни дупки. Некој си сакал кратка слава и треснал дека ќе се створат и луѓево му поверуваа. Ме потсеќате кога бев мал и ме лажеа дека дедо мраз постои и слично. Како мали деца сте.
лееее па ја поверував еј туф бе
ако ако убаво вака ко ке има некој да ми каже да не верувам

:pos2::pos2::pos2:се посрав од срав ја и наче знаеш?:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
68
Поени од реакции
0
бар експериментов на 11 Септември да го напраеа.... :) Па АлКаеда да биде крива... Многу се аматери овие научнициве... ич не знаат да напраат драма ко што треба.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Вчера после полноќ гледав од оние филмои.... со страмотилуци... француски, со црни дупки... и тие голтаа али не ми се виде дека светот ќе пропадне заради тоа.
Паники креваат невини деца!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе прееска кажуваа нешто на ЦНН ќе се уклучат за кратко пред тестот за време не знам дали ќе бидат инаку за тие што уште мислат дека преживеале и мислат црни дупки ќе ги јадат а да ги заплашам уште малку. Еве ви од цнн дека тестот тек сега ќе почне. А за дупки плашете се сега уште ХАХАХА вчера цел ден досаѓавте со нив епа ај и денес плашете се.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
93
Поени од реакции
2
Luge sto se desava be,mi prakaa snimki so se slucuva vo momentov vo Svajcarija,ali gi gledam snimkive i nesto kako debilov so go smislil ova ne bil dovolno informiran so ke se sluci i kako bi izgledalo toa ako veke se sluci...
...Ima mnogu razlicni mislenja od naucnicite,ali jas mislam deka ovie glavnive inicijatori za experimentot od pre golemi ambicii ja preminale granicata...
Jas kako so se sekavam od toa so sum ucela po hemija Einstein rekol deka pri sekoja hemiska reakcija- kade ima promena na energija,ima i promena na masa...Toa vo klasicnite reakcii se zanemaruva zasto promenite se mn mali,no vo nuklearnite reakcii toa e osloboduvanje na ogromno kolicestvo energija...E sega,neli ova ke bide nuklearna reakcija?Epa kako moze da se zanemari teorijava na Einstein?Kako velat deka nema da se slucat poremetuvanja,kataklizmi i sl..?MOZE LI NEKOJ DA MI GO OBJASNI OVA????
...Kade gresam..?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Еве гледав на ЦНН тестот заврши пред малку ништо немало. ХАХАХ ајде сеа тие кои што креваа паника да ги видам да пишат нешто.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
LARGE HADRON COLLIDER
We all survived lucky that was only there test run!

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
LARGE HADRON COLLIDER
We all survived lucky that was only there test run!

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Леле ако и на следниот тест праите вака да си викнете некој професионалец што може да ви ги скрати маките одма.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Јован и другите тестот заврши. Ништо не се случи нема ни да се случи некад. Тие научниците што сакаа да станат познати што треснаа нешто сеа на клада треба да ги стават. Готово е успешен тест. Дали е ова до нас Македонците што креваме паника или. Пушти си ЦНН имаш у живо интервјуа сега и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom