Lebanon : срамота е ова што се случува

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Евреите од секогаш биле финансиски успешни луѓе и хитлер од таа гледна точка гледал средства за да си ја финансира својата војна против нив.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Misirkov напиша:
Nema potreba da mi odgovaras iako znam deka teshko kje mozesh da se iskontrolirash.
Многу добро се контролирам фала....инаку за да не испадне тоа што никако несакам ни ја а ни вие да испадне, јас ќе се воздржам од понатамошни коментари на темава....најболно е тоа што 80% од „вие” што пишувавте тука ПРВО врска немате од вашата историја, а од антрополошки аспект сте ДУПКИ! Толку имав да кажам....
Што се однесува до Мисирков, може слободно да ме стави на листа на игнорирање(не мора ни да ме чита), баш ми е гајле дали некој мисли за мене нешто и што, ако имаш нешто да ми кажеш можеш да ми кажеш во пп...или пофраерски е вака јавно?

Последен мој обид да ја вратам темата таму кај што застана!

Јас сум против нападите во Либан и тоа е мојот став! Веќе самите дознавте зошто....
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Misirkov напиша:
"Trn vo Oko": Znaci dedo ti bil grabnat od "Evreite" (pazete kako grupa) zatoa shto trguvale so krv (kako li ja transportirale krvta?). I zatoa ti denes si za Aushvic i Treblinka.

Seriozno sum zagrizen za tvoeto mentalno zdravje! Takov kakov shto si, definitivno si najgolemiot bolid na ovoj sajt! Mene duri mi e sram da polemiziram so tebe, sram mi e sto si prisuten tuka. Ostaj shto ja rasipa temata....

P.S. Nema potreba da mi odgovaras iako znam deka teshko kje mozesh da se iskontrolirash.

P.P.S. Lord: na tropaj i ti, antickite Makedonci se nasi predci -- i genetski dokazano -- odi na istorija da procitas.
епа Мисирков ако ти е срам да полемизираш тогаш ај гитла.а како второ кој ти дава за право да оценуваш ничие ментално зрадвје.мислам дека треба јавно да се извиниш и што е можно помалце со непромислени изјави.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
во врска со темата : НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ СО НАПАДИТЕ ВРЗ ЛИБАН.
Израелците се најгоелмо срање после Албанците и мислам дека заслужиле све што им се има случено ( не сакам коментари ова е мое мислење и никој не може да ми го смени)
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
За да се вратиме повторно на темава ке повторам уште еднаш, да ги санкционираше Либан терористите на Хезболах, сега немаше истово да го тупиме веќе 20 дена. Доколку препуштиш дел од својата суверена територија на терористичка организација, и притоа не си во состојба да ги контролираш, тргни се на страна и остај да ги среди оној на кого му прети опасност од Хезболах и слична белосветска багра!
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Gravity Grave напиша:
За да се вратиме повторно на темава ке повторам уште еднаш, да ги санкционираше Либан терористите на Хезболах, сега немаше истово да го тупиме веќе 20 дена. Доколку препуштиш дел од својата суверена територија на терористичка организација, и притоа не си во состојба да ги контролираш, тргни се на страна и остај да ги среди оној на кого му прети опасност од Хезболах и слична белосветска багра!

да те прашам нешто? Што не нападна србија во македонија кога Албанците од западна македонија влегуваа на косово и убиваа срби?........
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Go2bed напиша:
да те прашам нешто? Што не нападна србија во македонија кога Албанците од западна македонија влегуваа на косово и убиваа срби?........
Многу точно! Или ние што не ги нападнавме Косово и Албанија во 2001?!?
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Мислам дека веќе дискутиравме на оваа тема во "Како Израел го напаѓа Либан, а ние не смеевме Косово" или нешто слично. Нашите билатерални односи со Србија одсекогаш беа на релативно коректно ниво (исклучоци нормално има, прослава на Илинден, МПЦ-СПЦ, Вранишковски, итд), башка наш напад на Косово или vice-versa у земји кај што има стационирано Нато трупи (и кај нас ги имаше бајаги едно време, над 2500, за Косово да не зборам)е илузорно, кај Американци ке те пуштат да се активираш на Косово коа имаат толку војска и машинерија стационирана таму. Not to mention што Србија веќе добиваше пацки од запад поради "прекумерена употреба на сила", така да праќање на трупите у Македонија би било рамно на самоубиство што се однесува до меѓународната заедница. Да не додавам и дека ние со Србија не сме биле у рат како Либан и Израел, итд, итд...

И уште еден многу важен момент..што официјално Скопје или нашата влада никогаш не ги подржувале терористите, или викале дека се дел од политичкиот живот на Македонија како што ги оценува Либан другарчињата си од Хезболах..
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Тоа беше само споредба, ама еве земи ги како за пример. Ете у Либан нема НАТО трупи(ма да има од ОН хуманитарци), што е ирелевантно за овој случај. Збориме за терористи....Израел го напаѓаат терористи а не Либан како држава! Зошто не си се справува со терористите како и ние тука што се справувавме? Зошто нашите терористи беа прогласени за „борци за човекови права” а тие таму се терористи?!? Која е разликата од терорист до терорист? Кое право го имаме ние тука како човечки битија, а кое го имаат Израелците?!?Тоа е тоа што ме нервира! Законот за човекови права е еден и ист за сите! Зошто мора некој да го почитува а за некој да не ни постои?
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
TpH_Bo_OkO напиша:
Зошто нашите терористи беа прогласени за „борци за човекови права” а тие таму се терористи?!? Која е разликата од терорист до терорист?
Затоа што тука голема улога изиграа големите сили кои направија кардинална грешка со бомбардирање на суверена држава у сред Европа, Америка и буљашите од Европска Унија ги бранеа истите тие терористи со напад врз тогашната Југославија, затоа пошто маж гомна не јаде не ли ги нарекоа и овие нашивe "Борци за човекови права"...Европа со атак на Србија и со тоа што ни ги врза рацете у справување со нашиве терористи си пљукна сама себеси у фаца, и затоа и платија и Лондон и Мадрид, за Њу Јорк и да не праам муабет. Тоа се нивни грешки и допрва ке си го плаќаат данокот за тоа што го направија "големите демократии".

Затоа Американците и останатите преќутно застанаа на страна на Израел, зашто и нив им прети што директна, што индиректна опасност од бомбаши самоубијци од типот на Хезболах и останатите белосветски дрипци. Како не ја гледате поголемата слика од сето ова што моментално се случува? Го разбирам вашиот анимозитет спрема Израелците, секој си има своја причина, но дајте малку со мерка, впрочем луѓе си ги штитат своите огништа кои што се меѓународно признаени од меѓународно препознаена терористичка организација.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Gravity Grave напиша:
Затоа што тука голема улога изиграа големите сили кои направија кардинална грешка со бомбардирање на суверена држава у сред Европа, Америка и буљашите од Европска Унија ги бранеа истите тие терористи со напад врз тогашната Југославија, затоа пошто маж гомна не јаде не ли ги нарекоа и овие нашивe "Борци за човекови права"...Европа со атак на Србија и со тоа што ни ги врза рацете у справување со нашиве терористи си пљукна сама себеси у фаца, и затоа и платија и Лондон и Мадрид, за Њу Јорк и да не праам муабет. Тоа се нивни грешки и допрва ке си го плаќаат данокот за тоа што го направија "големите демократии".

Затоа Американците и останатите преќутно застанаа на страна на Израел, зашто и нив им прети што директна, што индиректна опасност од бомбаши самоубијци од типот на Хезболах и останатите белосветски дрипци. Како не ја гледате поголемата слика од сето ова што моментално се случува? Го разбирам вашиот анимозитет спрема Израелците, секој си има своја причина, но дајте малку со мерка, впрочем луѓе си ги штитат своите огништа кои што се меѓународно признаени од меѓународно препознаена терористичка организација.
па нека си ги штитат, никој не им брани.меѓутоа со напади во туѓа земја...е тоа малце потешко.кој им дава право...јас ќе одговорам веднаш...АМЕРИКА.Израел без америка е НИШТО....ЕДНО ОГРОМНО НИШТО....ќе ја уништат за еден ден.они се полоши и од нашиве шипатари,не знаат за ништо друго освен да се фаќаат за оружје......затоа не се слагам со тоа што го прават
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
И тука произлегува уште едно прашање...Дали тие „терористи” би напаѓале една страна, ако таа страна е чиста т.е. не направила ништо? Дали ако резервите на нафта не беа при крај, Америка ќе го создадеше феноменот „терористи”? Зошто Израелците(Американците) се чувствуваат загрозено?Како може Америка да се чувствува загрозено од земји кои немаат никаква допирна точка за директен напад?Дали Ал каеда е вмешана? Чив производ е таа организација?
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
TpH_Bo_OkO напиша:
И тука произлегува уште едно прашање...Дали тие „терористи” би напаѓале една страна, ако таа страна е чиста т.е. не направила ништо?
И сеа самиот себеси си го пукнал носот со ова! Па што толку им направивме ние на Албанците па не сардисаа од сите страни?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Gravity Grave напиша:
И сеа самиот себеси си го пукнал носот со ова! Па што толку им направивме ние на Албанците па не сардисаа од сите страни?
Тито им даде преголема слобода. Ојте пак поклонете му се на Кумровец и лижете му го газот.

Шо ве глеам сите будали и наивни :pishtoldz
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Gravity Grave напиша:
И сеа самиот себеси си го пукнал носот со ова! Па што толку им направивме ние на Албанците па не сардисаа од сите страни?
Не ги сотревме во 83та кога требаше....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom