Lebanon : срамота е ова што се случува

Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Евреите би требало да знаат како е заебано некој да те толчи (ако е вистина тоа околу холокаустот)

Само, им го зел господ умот :)


TpH_Bo_OkO напиша:
Не ги сотревме во 83та кога требаше....
а и тебе, шо се однесува до прашањево, судеќи по мое :)

сега ми текна: видете ги знамињата на израел и грција :toe:
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Edit:
Уште еднаш ваков испад и ќе се ладиш подолго време.

- Acid.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Izraelskata drzava vrsi edna agresija, bombardira nevini civili.

Sekoe izvrtuvanje na faktite samo nosi ponatamosni komplikacii.

Posledicite ke bidat ogromni, i globalni, znaci site nie direktno ili indirektno ke gi pocustvuvame.

Slepcite ke ostanat slepci, i ke se lazat ko magare za zelena treva...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Serdarot напиша:
Izraelskata drzava vrsi edna agresija, bombardira nevini civili.

Sekoe izvrtuvanje na faktite samo nosi ponatamosni komplikacii.

Posledicite ke bidat ogromni, i globalni, znaci site nie direktno ili indirektno ke gi pocustvuvame.

Slepcite ke ostanat slepci, i ke se lazat ko magare za zelena treva...
Точно и реално!
Ние тек ќе го осетиме сето тоа кога ќе се вмеша и Иран во целата ситуација...со тоа според мене мислам дека ќе почне и трета светска војна.

П.С. Не ме сметајте за луд човек затоа што спомнав Трета светска војна! Да ве потсетам дека никој не се надеваше дека со напад а Полска ќе почне втора светска! Така гледајте и на ова...
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Хмм...ако избие нова крстоносна војна тогаш треба од две зла да се избере помалото...кај да ве рачунам вас тогаш? Ке појдете ли со крстоносците, или?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Gravity Grave напиша:
Хмм...ако избие нова крстоносна војна тогаш треба од две зла да се избере помалото...кај да ве рачунам вас тогаш? Ке појдете ли со крстоносците, или?
Јас сигурно ќе си ја бранам мојата Македонија! Ако веќе треба да се борам за нечи други интереси (како што било во првата и во втората С.В) попрво ќе се самоубијам!!!Тоа ти го кажувам при чиста свест и совест!
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Баш ова и очекував да го одговориш и ти, и останатите твои истомисленици. Камо среќа да не сум у право, но можеби баш нашава Македонија ке ја браниш у Еритреја или Бангладеш, живи били па видели...а што е од сите нас доста е у темава, дај на други да им дадеме прилика да кажат нешто.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
So ogled na toa do koi granici pocna da se naoruzuva svetov, sve e mozno. Mada pokraj Izrael i Amerika so svoite "sojuznici" golema vojna na bliskiot istok e najmalku vo interes na muslimanskite zemji.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Gravity Grave напиша:
Баш ова и очекував да го одговориш и ти, и останатите твои истомисленици. Камо среќа да не сум у право, но можеби баш нашава Македонија ке ја браниш у Еритреја или Бангладеш, живи били па видели...а што е од сите нас доста е у темава, дај на други да им дадеме прилика да кажат нешто.
Немам татко функционер или дедо Владика! Сам си го заработувам лебот тука во Македонија! Што мислиш ти? Ќе забегам во странство или ќе седам тука?!?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако смеам, ке ја искористам приликава да кажам една мисла од чичко Ајнштајн
„Не знам со какво оружје ќе се води Третата Светска Војна, ама Четвртата ќе се води со стапови и камења„
размозгајте ја малку поентата на ова
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Fantom_oh напиша:
Ако смеам, ке ја искористам приликава да кажам една мисла од чичко Ајнштајн
„Не знам со какво оружје ќе се води Третата Светска Војна, ама Четвртата ќе се води со стапови и камења„
размозгајте ја малку поентата на ова
Па убаво мислел човекот....за време на трета светска ќе се уништи све живо и диво...така гинеле цели цивилизации, така и ние...мене не ме чуди тоа...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Дали е воена база? Или полициска станица? Или можеби обична комерцијална станбена зграда? Хммм.... Баш знаат кај да нападнат Израелците...
[media]http://video.google.com/videoplay?docid=-28183693&hl=en[/media]
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Jas mislam deka si previse subjektiven i gi ignoriras zrtvite na Izraelskata strana poradi toa sto gi poddrzuva Amerika i radi nekoi tvoi licni stavovi. Najgolema sramota e toa sto muslimanskite ekstremisti go prefrlija scenarioto od Kosovo nakaj Izrael,(bar za nekoe vreme) i pak zrtvi se civilite za koi se "borat".
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Знам дека првично не сакам војни, а секундарно ги мразам тие што ги почнуваат!Ценам народ кој си ја брани државата, само ако таа држава е историски нивна, не ценам народ кој си присвојува земја. Тоа е мојата одредба и јас на тоа си стојам.
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
TpH_Bo_OkO напиша:
Знам дека првично не сакам војни, а секундарно ги мразам тие што ги почнуваат!Ценам народ кој си ја брани државата, само ако таа држава е историски нивна, не ценам народ кој си присвојува земја. Тоа е мојата одредба и јас на тоа си стојам.

така си е, како и во случајов. нема тука бегање...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom