LCD телевизори

Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
smart share е закон.

мобилни телефони, лап топ....све сто пуштиш можеш да го пренесеш на ТВто.

нема веќе ХДМИ кабли и сл....

лепота Ч)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
Здраво, имам Panasonic TX-lL42ET6B веќе скоро година време ама освен интернет , не сум му баш запознаен добро со другите опции, сакам ако може нешто подетално за овој тв, дали може да снимам од телевизија на пример (приклучен сум на телекабел), користам и servioo за да се поврзам со пц, ама неможам да пуштам 3д филм со превод, изгледа не ги чита тие фајлови...секој совет и препорака е добредојдена ... :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Знае ли некој што е работава со цените во Нептун...
Телевизорот што го земавме пред една година (Samsung H6400) сега е поскап.
Треба да земам нов телевизор, па доколку имате некој предлог до 35.000 денари со 3D, подобар или сличен со наведениов избор, пишете.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
http://amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=44038&i=93&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=
http://amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=44740&i=93&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=A

Што мислите за овие телевизори? Сооднос на цена со квалитет? Фала однапред :)
Последниве месеци од сервисери слушнав дека за Филипс делови немало воопшто и куп телевизори завршиле в канта. Јас не би рачунал многу на гаранција од АМЦ.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=210359
Дали овој ЛГ е подобар избор од двата Филипс телевизори?
Претежно телевизорот ми треба за филмови и спорт :)
ЛГ ти е најдобар избор во секој случај, пред месец дена и ја се двоумев за каков тв да земам. Форумов многу ми помогна во изборот на тв, пролистај наназад ќе видиш кои марки се фалени, а кои критикувани
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Луѓе за сите кои планираат да зимаат телевизори над 40000 денари им препорачувам да си соберат уште некој денар и да земат OLED.Колега земал Самсунг 48 инча.Телевизорот е боли глава.Револуција во телевизијата.Не ви треба 3Д али ОLED или поточно Curved kај самсунг е нешто што мора да се има.Уште ако може да си дозволите Ултра ХД кино нема да ви треба.

Ќе ви фали само уште добра цурица до вас.Следниот мој телевизор ќе биде сигурно од овие крививе.

Едноставно Кога ќе ги споредам мојов со на колегата јасно ми станува какво ѓубре е ова моево.Прав избор направил колегава.
 
C

Crux

Гостин
Луѓе за сите кои планираат да зимаат телевизори над 40000 денари им препорачувам да си соберат уште некој денар и да земат OLED.Колега земал Самсунг 48 инча.Телевизорот е боли глава.Револуција во телевизијата.Не ви треба 3Д али ОLED или поточно Curved kај самсунг е нешто што мора да се има.Уште ако може да си дозволите Ултра ХД кино нема да ви треба.
Се претпоставува дека во 2016 цената на OLED телевизорите драстично ќе опадне, така повеќето ќе можат да си ги дозволат. За брзо ќе им речеме чао-чао на LCD дисплеите :)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.753
Се претпоставува дека во 2016 цената на OLED телевизорите драстично ќе опадне, така повеќето ќе можат да си ги дозволат. За брзо ќе им речеме чао-чао на LCD дисплеите :)
Па воглавно за се е така, но покрај цената, треба да прават и со помала дијагонала. Не е секаде можно да вметнеш 48+ инчен...
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Се претпоставува дека во 2016 цената на OLED телевизорите драстично ќе опадне, така повеќето ќе можат да си ги дозволат. За брзо ќе им речеме чао-чао на LCD дисплеите :)
Незнам како ќе биде,но сепак ова колегава што го земал е висока класа,а високите класи знаеме дека никогаш не се евтини.Овде незнам дали е до квалитетот на екранот или само до тоа што е крив,али стварно е лудило.

Инаку станува збор за овој телевизор.Веќе ми е ставен на прва приоритетна листа за зимање.

http://setec.mk/Tv-Audio-Video/ТV's/LED-TVs?product_id=68145

Незнам зашто го видов.Ми ги поремети плановите.Цело време не го вадам од уста телевизоров.Колегава го земал претпоследниот,и кога го зимал во Сет му рекле дека многу брзо се трошат(да не верува човек)но вистина било.Немаат ништо на лагер.Све отишло.Се разбира народов богами.Ќе си бапне едно вакво дома и права уживанција.Филмчиња уффф.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.753
Незнам како ќе биде,но сепак ова колегава што го земал е висока класа,а високите класи знаеме дека никогаш не се евтини.Овде незнам дали е до квалитетот на екранот или само до тоа што е крив,али стварно е лудило.

Инаку станува збор за овој телевизор.Веќе ми е ставен на прва приоритетна листа за зимање.

http://setec.mk/Tv-Audio-Video/ТV's/LED-TVs?product_id=68145

Незнам зашто го видов.Ми ги поремети плановите.Цело време не го вадам од уста телевизоров.Колегава го земал претпоследниот,и кога го зимал во Сет му рекле дека многу брзо се трошат(да не верува човек)но вистина било.Немаат ништо на лагер.Све отишло.Се разбира народов богами.Ќе си бапне едно вакво дома и права уживанција.Филмчиња уффф.
Брзо се трошат во МК??? Па ние Германија станавме бе. :D
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Брзо се трошат во МК??? Па ние Германија станавме бе. :D
На сајтот тие 2-3 модела пишува дека се распродадени.На колегава кога бил имало уште еден.Значи вистина е,колку и да изгледа чудно.

А и богами не треба да не чуди.Кога на семеен пријател син пред 7-8 години купи велосипед wheeler со шимано деоре тоа беше поим.900 евра за точак.Денес на секој ќош има такви велосипеди од по 900 па и повеќе евра.
Голф 5 возам,На секој втор паркинг гледам GT изведби.од по 8000-9000 евра.
Југовци нема толку колку што има голфови 5 и 6ки
Богами незнам што е работа ама народов не е без пари.Барем не еден добар дел од народов.Дали ќе враќаме и кога незнам ама си купуваат луѓево убави нешта.
 
C

Crux

Гостин
Па воглавно за се е така, но покрај цената, треба да прават и со помала дијагонала. Не е секаде можно да вметнеш 48+ инчен...
Па да, би требало да варираат во големина. Повеќето што се пуштени во продажба се огромни, што вели vivakastro слободно можеш дома кино да си направиш. Полека и екраните од телефоните ги комбинираат со OLED, исто Apple watch(за ова чудачево зошто кренаа фама итака? :cautious:) на тој принцип работи и разно разни други гаџети и дрангулии.
После и ова ко ќе помини омилената серија ќе си ја гледаме во вид на холограм.


Незнам како ќе биде,но сепак ова колегава што го земал е висока класа,а високите класи знаеме дека никогаш не се евтини.Овде незнам дали е до квалитетот на екранот или само до тоа што е крив,али стварно е лудило.

Инаку станува збор за овој телевизор.Веќе ми е ставен на прва приоритетна листа за зимање.

http://setec.mk/Tv-Audio-Video/ТV's/LED-TVs?product_id=68145

Незнам зашто го видов.Ми ги поремети плановите.Цело време не го вадам од уста телевизоров.Колегава го земал претпоследниот,и кога го зимал во Сет му рекле дека многу брзо се трошат(да не верува човек)но вистина било.Немаат ништо на лагер.Све отишло.Се разбира народов богами.Ќе си бапне едно вакво дома и права уживанција.Филмчиња уффф.
Навидум екранот е крив за да се постигни ефект, од кој било агол да гледаш сликата е иста. За разлика од LCD, ваквите екрани нудат многу послевтла слика и поживи бои, затоа се лудило .

Овај што си го наумил ептен крцкалче, ама доста солен :D
Па за таа цена и чудно би било толку да се трошат. Туку ако си му фрлил око, прва можност земиго, тешко дека ќе зажалиш (y)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
@vivakastro

Ти си тотално неинформиран. Ниту сите curved модели се ОЛЕД, ниту пак тој модел што си го дал е OLED :facepalm:
Ниту па за 2000 лева можеш да добиеш ОЛЕД.
ОЛЕД оди од 50/55 инча, па нагоре и со цена од 100 000 денари, па нагоре.

https://www.technomarket.bg/products/09142531/samsung-ue-48ju6512

btw Samsung има само ЕДЕН ОЛЕД телевизор

http://www.samsung.com/us/video/tvs/KN55S9CAFXZA

LG има повеќе модели. Сега засега LG ги има најдобрите топ ОЛЕД ТВ.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom