LCD телевизори

Член од
24 април 2008
Мислења
10.526
Поени од реакции
11.598
го мерачам ова телевизорче
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=226070
Искрено некако све ме влече накај ЛГ , имам мислење дека вадат најдобра слика, ако грешам поправете ме.
Ова телевизорче има 1000hz. Дали според вас за тие пари е ок или можам да земам нешто подобро од тој ценовен ранг?
За тие пари и таа големина на екран, одличен квалитет добиваш.

Разбирливо е да те влечат цените накај ЕлЏи, оправдано е бидејќи секогаш се поевтини од нивниот единствен сериозен конкурент Самсунг. Сони исто така е сериозен конкурент, но за многу повеќе пари.
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
За тие пари и таа големина на екран, одличен квалитет добиваш.

Разбирливо е да те влечат цените накај ЕлЏи, оправдано е бидејќи секогаш се поевтини од нивниот единствен сериозен конкурент Самсунг. Сони исто така е сериозен конкурент, но за многу повеќе пари.
На моите дома пред 2 години им земав Хитачи 32 инча смарт, топ е имаше рецензија за истиот на ит форумот.
ПА шо знам може и хитачи да улета у игра , на пример од линков, секако прво сакам мислења од повеќе искусни луге во областа од мене
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=225680
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.526
Поени од реакции
11.598
На моите дома пред 2 години им земав Хитачи 32 инча смарт, топ е имаше рецензија за истиот тука.
ПА шо знам може и хитачи да улета у игра , на пример од линков, секако прво сакам мислења од повеќе искусни луге во областа од мене
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=225680
Ти имаш искуство со Хитачи, јас имам искуство со ЕлЏи и Самсунг.

Од моето искуство со ЕлЏи и Самсунг можам да ти потврдам дека добиваш квалитет за дадените пари.

Од твоето искуство со Хитачи треба самостојно да извлечеш заклучок дали добиваш квалитет за дадените пари или не.

Клонирањето на USB меморија е добра опција која ти ја нуди телевизорот од Хитачи, тоа значи дека ќе можеш сите податоци од една USB меморија да ги копираш на друга - празна - USB меморија, директно преку самиот телевизор.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
го мерачам ова телевизорче
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=226070
Искрено некако све ме влече накај ЛГ , имам мислење дека вадат најдобра слика, ако грешам поправете ме.
Ова телевизорче има 1000hz. Дали според вас за тие пари е ок или можам да земам нешто подобро од тој ценовен ранг?
земај лг не може да згрешиш.
ако си го видел во живо и ти се допаѓа сликата ич не се мисли.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
го мерачам ова телевизорче
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=226070
Искрено некако све ме влече накај ЛГ , имам мислење дека вадат најдобра слика, ако грешам поправете ме.
Ова телевизорче има 1000hz. Дали според вас за тие пари е ок или можам да земам нешто подобро од тој ценовен ранг?
Ma nogu e skap za FULL HD. Poarno za nekoja 1000ka pljus odberisi 4K rezolucija. Duri togaj ima da uzivas u slikata.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Ma nogu e skap za FULL HD. Poarno za nekoja 1000ka pljus odberisi 4K rezolucija. Duri togaj ima da uzivas u slikata.
не е се во резолуцијата. што ќе го земе најевтиниот 4к кога сигурно нема да подржува дел од можностите на 4к стандардот. до скоро го пеглаа 4к стандардот и не сите телевизори го подржуваат целосно. а и 4к материјал за гледање нема многу.
а и убава слика зависи од еден куп други работи не само бројот на точки.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.364
Поени од реакции
516
Ma nogu e skap za FULL HD. Poarno za nekoja 1000ka pljus odberisi 4K rezolucija. Duri togaj ima da uzivas u slikata.
По мене џабе пари фрлање е за 4К!
Ко прво, никој од нашиве оператори не нуди фул хд канали а камоли 4К.
Второ, по торнтиве чат пат ќе најдеш некоја 4К асална содржина.
На youtube клипчиња едино што има повеќе...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
По мене џабе пари фрлање е за 4К!
Ко прво, никој од нашиве оператори не нуди фул хд канали а камоли 4К.
Второ, по торнтиве чат пат ќе најдеш некоја 4К асална содржина.
На youtube клипчиња едино што има повеќе...
Ja ne kupiv LCD (mislam na stario ful hd) za ebanite tv kanali. Tuku radi filmovite i videata so si gi simnivam i gledam na usb. Inace si ima 4K materijalce, od pocetoko na ovaa godina se poveke se stavaat filmcinja. Ja se spremam za nova godina za odberam nekoe pogolemko 4K TVence so popust, zdravje do togaj :)
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.364
Поени од реакции
516
Со здравје да си гледаш тогаш, да си купиш за парите најдобар 4К телевизор

Ја лани кога купував телевизор, мене пресудно ми беше да е андроид, 50 инчи да е, добар панел да има... Изборот ми падна на Sony W805c кој е "само" Full HD, и мислам дека не згрешив, иако за парите имаше и тв со 4К резолуција
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Gledash, se zavisi od toa na koj do sho mu e. Ja ciljam na toa da bidam sho poblisko ( bar malce od malce) do kino atmosfera. Ja znam deka za kratko vreme i od 4K videata ke se zasitam, pa so dusa ke cekam 8K na pazaro.
Ali so 4K definitvno ke uzivam nogu poveke vreme nego so FLL HD-to.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.098
Дечки ајде помош за телевизор поголем од 55 инчи.. 55,60,65 инчи доаѓаат во предвид, повеќе не :D Цената нека е океј до 65000 максимум.Фала однапред
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Дечки ајде помош за телевизор поголем од 55 инчи.. 55,60,65 инчи доаѓаат во предвид, повеќе не :D Цената нека е океј до 65000 максимум.Фала однапред
Ja ti bate za 56 banki so happy cena, 65 incha 4K Hitachi. Stavi na usb 4K materijal odi u Neptun, gledaj sporedi so druga marka 4K i ako ti fane oko zimaj nosi gledaj :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820

Kajgana Shop

На врв Bottom