LCD телевизори

Член од
23 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Ако може да ми помогне некој, имам Самсунг Смарт ТВ UE 46F6400, проблемот е следен кога ќе пробам да влезам во Samsung Apps за да си симнам некое програмче итн. апликацијата е закочена апликации се гледаат ама не можам ниту да ги одберам, ниту да ги селектирам, единствено нешто што можам да направам е да стиснам back и да се вратам на smart hub.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Ако може да ми помогне некој, имам Самсунг Смарт ТВ UE 46F6400, проблемот е следен кога ќе пробам да влезам во Samsung Apps за да си симнам некое програмче итн. апликацијата е закочена апликации се гледаат ама не можам ниту да ги одберам, ниту да ги селектирам, единствено нешто што можам да направам е да стиснам back и да се вратам на smart hub.
Држава која ти е нместена? Ако е Македонија смени ја во Англија или нешто друго. Пробај и со апдејт на софтвер.
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Држава која ти е нместена? Ако е Македонија смени ја во Англија или нешто друго. Пробај и со апдејт на софтвер.
За држава ми е наместено Other, пробав и со апјдет и со ресет и пак ништо
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Дали некој има искуство со GRUNDIG марката сакам да земам лед 3д смарт тв. ми се допадна еден па да прашам ваше мислење
 
Член од
24 март 2011
Мислења
134
Поени од реакции
55
lg42lb670v ,Go imam ovoj tv 22 dena,voglavnom opciite boite se ok , e sega malku mi e cudno sto sto na desnata strana na cosovite e potemno neednakvo osvetluvanjeto na panelot istiot ima ips panel i cenata ne e nimalku niska pa zatoa i mi e cudno zasto e neednakvo pozadinskoto ovetluvanje na panelot,posebno se primetuva koga na celiot ekran e bela boja crvena sina,problemot e 99,9% do panelot i znam deka toa ne moze da se sredi pa me interesira ako nekoj go ima ovoj model da postira komentar dali cela serija se takvi.
 
G

garthok

Гостин
Што марка се Ст и Блапункт, гледам Ст имаат 700 дена гаранција ваљда не се толку тиње, или?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Денеска завршува викенд акцијата во техно маркет. Има доста голем попуст т.е. 20% на Самсунг.
Е сега ме интересира, дали во минатото се случувало одлкави попусти да има, сакам телевизор да земам, сараунд ова-она, па се мислам дали да земам, или да почекам во иднина да не дадат исто толкав попуст.
Некој со искуство да кажи акциите во минатото?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Денеска завршува викенд акцијата во техно маркет. Има доста голем попуст т.е. 20% на Самсунг.
Е сега ме интересира, дали во минатото се случувало одлкави попусти да има, сакам телевизор да земам, сараунд ова-она, па се мислам дали да земам, или да почекам во иднина да не дадат исто толкав попуст.
Некој со искуство да кажи акциите во минатото?
Не би ти ги препорачал баш тие со попуст затоа што голема е веројатноста да биле расипани па поправани а муштеријата да инсистирал за нов.
Воопшто не би ти препорачал да купиш било што од телевизори од техномаркет затоа што сервисот им е катастрофален „Видео Дата“ ако дојде до расипување има крпеници да ти го направат.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не би ти ги препорачал баш тие со попуст затоа што голема е веројатноста да биле расипани па поправани а муштеријата да инсистирал за нов.
Воопшто не би ти препорачал да купиш било што од телевизори од техномаркет затоа што сервисот им е катастрофален „Видео Дата“ ако дојде до расипување има крпеници да ти го направат.
Значи за ново правиме муабет.
Имаат попуст на ЦЕЛА самсунг роба. А освен ЛЦД сакам да купам и самсунг фрижидер, плотна, фурна.
Е вчера што бендисав самсунг фрижидер, истиот ден им беше донесен (нов артикал), продавачот не знаеше цена за него.
Дали некогаш имало порано вака голем (да го речам) попуст?
Зошто ако не ги купам овие елементи сега, по 6 месеци ќе морам да ги купам.
 
Член од
23 февруари 2014
Мислења
72
Поени од реакции
68
Денеска завршува викенд акцијата во техно маркет. Има доста голем попуст т.е. 20% на Самсунг.
Е сега ме интересира, дали во минатото се случувало одлкави попусти да има, сакам телевизор да земам, сараунд ова-она, па се мислам дали да земам, или да почекам во иднина да не дадат исто толкав попуст.
Некој со искуство да кажи акциите во минатото?
знам дека околу нова година сега не ми текнува баш точно мислам последниот викенд од декември у техномаркет имаше 20% попуст на се
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Значи за ново правиме муабет.
Имаат попуст на ЦЕЛА самсунг роба. А освен ЛЦД сакам да купам и самсунг фрижидер, плотна, фурна.
Е вчера што бендисав самсунг фрижидер, истиот ден им беше донесен (нов артикал), продавачот не знаеше цена за него.
Дали некогаш имало порано вака голем (да го речам) попуст?
Зошто ако не ги купам овие елементи сега, по 6 месеци ќе морам да ги купам.
За „ново“ и ти зборам.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Денес купив grundig smart tv и одма го поврзав на wifi ама многу сецка, чаре?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Чудно, јас имам релативно слаб нет, а никогаш не сецка на јутуб, плус во хд се видеата.
Кој модел имаш, пробај преку маркетот да не има update за апликацијата, или избриши ја јутуб и после пак инсталирај ја.
Кој модел го имаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom