Late Night Show со Миленко Неделковски

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Вчерашната емисија му беше супер..
Емисијата му беше за НЛО и го прикажа документарниот филм Out Of The Blue .
Имаше што д се виде и научи..
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
дада. И јас ја гледав. Доказ да се види колку се знаат американците и колку кријат
 
Х

Ханзо

Гостин
Вчерашната емисија... Двајца од сведоците: Видовме тоа-и-тоа, ни дојдоа чичковци во црно и ни рекоа никогаш да не кажеме ни збор за тоа што го видовме...и не кажавме. (Ова го кажуваат на телевизија!?)
И таа емисија која ги „соголува“ најтајните слоеви од американската војска со строго доверливи документи се емитува низ цел свет без никаков проблем. Шоу?
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Аман со вонземјани преку таквото веќе. Досадно е.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Вчерашната емисија... Двајца од сведоците: Видовме тоа-и-тоа, ни дојдоа чичковци во црно и ни рекоа никогаш да не кажеме ни збор за тоа што го видовме...и не кажавме. (Ова го кажуваат на телевизија!?)
И таа емисија која ги „соголува“ најтајните слоеви од американската војска со строго доверливи документи се емитува низ цел свет без никаков проблем. Шоу?

епа никој друг не направил ваква емисија освен Миленко и тоа не само за ова туку за најголемите светски заговори
 
Х

Ханзо

Гостин
епа никој друг не направил ваква емисија освен Миленко и тоа не само за ова туку за најголемите светски заговори
Миленко ги правеше интервјуата со „сведоците“? :) Емисијата е Американска, додуша не е важно чија е, ако „оние“ сакаат да скријат нешто, таа емисија нема да постои, исто како и ова (The Disclosure Project, го спомнаа вчера на емисијата). Зборот ми е, овие кои наводно се борат за да ја откријат вистината на народот се најверојатно владини и армиски пратеници кои му пуштаат вода на народов за да го држат во страв. Coming up next: The Aliens, be afraid, ти текнува?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Миленко ги правеше интервјуата со „сведоците“? :) Емисијата е Американска, додуша не е важно чија е, ако „оние“ сакаат да скријат нешто, таа емисија нема да постои, исто како и ова (The Disclosure Project, го спомнаа вчера на емисијата). Зборот ми е, овие кои наводно се борат за да ја откријат вистината на народот се најверојатно владини и армиски пратеници кои му пуштаат вода на народов за да го држат во страв. Coming up next: The Aliens, be afraid, ти текнува?
ти текнува дека овие лица се тешко достапни и тешко е да направиш со нив интервју, друга работа претходните емисии за НЛО сигурно не си ги гледал така да џабе ќе објаснувам понатака
емисиите сами по себе си зборуваат
 
Х

Ханзо

Гостин
ти текнува дека овие лица се тешко достапни и тешко е да направиш со нив интервју, друга работа претходните емисии за НЛО сигурно не си ги гледал така да џабе ќе објаснувам понатака
емисиите сами по себе си зборуваат
Не те сфаќам. Тешко достапни за кого, и зошто? Не сум ги гледал претходните емисии, ама оваа не ми беше нешто многу убедлива. Имаше сведоштва за летечки чинии во шарени светли бои способни за невидено забрзување и менување правец, и снимки од „НЛО“ за кои на долго и широко се објаснуваше дека не се монтажи, зашто секако, треба да мислиш на тоа дали е монтирано или не наместо да ти текне дека тоа на снимката нема никаква врска со претходните описи. Не викам дека не постојат ванземаљци, ниту дека не ја посетиле земјава, ама сигурен сум дека ако оние што кријат работи би сакале да го скријат ова (а би сакале) ваква емисија воопшто немаше да постои.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не те сфаќам. Тешко достапни за кого, и зошто? Не сум ги гледал претходните емисии, ама оваа не ми беше нешто многу убедлива. Имаше сведоштва за летечки чинии во шарени светли бои способни за невидено забрзување и менување правец, и снимки од „НЛО“ за кои на долго и широко се објаснуваше дека не се монтажи, зашто секако, треба да мислиш на тоа дали е монтирано или не наместо да ти текне дека тоа на снимката нема никаква врска со претходните описи. Не викам дека не постојат ванземаљци, ниту дека не ја посетиле земјава, ама сигурен сум дека ако оние што кријат работи би сакале да го скријат ова (а би сакале) ваква емисија воопшто немаше да постои.
епа не секој би сакал да се крие тоа
па затоа ваква емисија постои
а ти ако не веруваш во НЕА незнам зошто си ја гледал
 
Х

Ханзо

Гостин
Алекс, по сè изгледа не гледаш кон што целам. :) Пример, има сведоци за НЛО-иња кои се заколнале дека ќе молчат. Истите тие сведоци прават емисија во која не молчат. На горенаведените сведоци им се случуваат несреќи (сообраќајни најчесто, или пак се самоубиваат со три куршуми во глава), а снимката „никогаш не постоела“. Значи, доколку CIA, FBI, USAF или шознам кои и да се батките ги засега ова (т.е. некој рандом тип им чепкал по документи) ќе си ја средат работата, нема да дозволат такво нешто да излезе во јавност. И пак доаѓаме до заклучокот дека ваквите емисии се правени со аманет од горенаведените кратенки за нивни пропагандни мозококонтролирачки цели.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Алекс, по сè изгледа не гледаш кон што целам. :) Пример, има сведоци за НЛО-иња кои се заколнале дека ќе молчат. Истите тие сведоци прават емисија во која не молчат. На горенаведените сведоци им се случуваат несреќи (сообраќајни најчесто, или пак се самоубиваат со три куршуми во глава), а снимката „никогаш не постоела“. Значи, доколку CIA, FBI, USAF или шознам кои и да се батките ги засега ова (т.е. некој рандом тип им чепкал по документи) ќе си ја средат работата, нема да дозволат такво нешто да излезе во јавност. И пак доаѓаме до заклучокот дека ваквите емисии се правени со аманет од горенаведените кратенки за нивни пропагандни мозококонтролирачки цели.
да си ги гледал претходните емисии ќе сфатеше што имаат кажано најголемите лидери на Америка по ова прашање
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Вчерашната емисија му беше супер..
Емисијата му беше за НЛО и го прикажа документарниот филм Out Of The Blue .
Имаше што д се виде и научи..
Така е! И јас случајно налетав на канал 5 и одма се сконцентрирав на емисијата :) Досега не ми беше гледан тој документарен филм. Имаше интересни работи, и според мене многу ВИСТИНИ!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Миленко од секогаш има ретко интересни теми за гледање. Еден од ретките кој не му пречи за било шо да стави интересна тема. :toe:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас досега не ни знаев оти има таква емисија. Ама некни кога видов дават за НЛО го привлече моето внимание, и за 1 пат ја гледав емисијата на миленко. Ако дават повторно вакви теми нормални ќе ги гледам а за други теми - не ми се верува!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Миленко е добар, мој совет до него да си продолжи со убавите теми и да не го тупи многу со политика. Знам дека поднебјето и приликите се такви ама подобро е да се држи до стандардните теми. Не му чинат видеата од сезона 06/07 да си ги направи оти има ена конкретна емисија која што ја сакам да ја гледам, а не чини видеото.

Вчерашната емисија му беше супер..
Емисијата му беше за НЛО и го прикажа документарниот филм Out Of The Blue .
Имаше што д се виде и научи..
Еј ќе го симнам одам од едно место каде што не ми се троши интернет :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom