Last Man Standing (Seria A)

Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Исклучок ќе биде периодот по боксинг деј кога што ќе морате да ја пријавите екипата до 00.00 часот дента кога завршило колото, но за тоа дополнително ќе се договориме.​
Најпрво, да видиме колку би ја играле играва. Еве, до среда на полноќ нека се пријават сите што би ја играле играва, па до петок истото време нека се пријават со тим. Но, прво пријавете се за да ве сместам по username во ексел документ кој подоцна ќе го апдејтирам со екипите кои сте ги одбрале.​
И, да не започнуваме од ова коло, денеска туку од следниот викенд.

Истотака има ваква игра и за Премиер Лига, но вреди да се направи и за Серија А ќе биде интересно.
Боксинг деј у Италија:pos::pos::pos:Ова е врвот:cuc:
дете молим те не се бруки . Другиот пат кога копираш ,направи проверка .
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Конечно некој се сети и за Серија А да направи таква тема :D

И ја ќе играм :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.401
Поени од реакции
58.636
...и јас :)

Да се нафатеше некој и за Ла лига да води, па да бидеме комплетни :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еее е да се нафатеше, сите на готово чекаат.

I'll pass тука, врска си немам од лигава :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
и јас се пријавувам...



аа може на пр една недела еден тим на пр јувентус , другата милан и после пак јувентус?
не, тоа неможе. На пр. сега ова кола го бираш ти Јуве, следното мора да бираш друг тим. Прочитај го првиот пост.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
и јас се пријавувам...



аа може на пр една недела еден тим на пр јувентус , другата милан и после пак јувентус?
Не еден тим го бираш и крај заврашил си со тој тим мора други да бираш.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
не, тоа неможе. На пр. сега ова кола го бираш ти Јуве, следното мора да бираш друг тим. Прочитај го првиот пост.
ова коло го бирам јувентус следното милан...прашањево ми беше дали во колото после тоа смеам пак јувентус да го одберам...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ова коло го бирам јувентус следното милан...прашањево ми беше дали во колото после тоа смеам пак јувентус да го одберам...
За ова коло не играме, почнуваме од 20то коло. А пријавување во Понеделник.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.894
Поени од реакции
14.378
ова коло го бирам јувентус следното милан...прашањево ми беше дали во колото после тоа смеам пак јувентус да го одберам...
не бе брат :) . неможеш да избереш еден тим по втор пат се додека не заврши играта ( додека нема победник )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom