Last Expedition @ La Kanja - одложено

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Secko Sead Hadzic: Ocekuvajte svirka na Last Expedition od albumot Intro vo La Kanja vo originalna postava od toa vreme..Enko,Secko,Oki,Dime i plus gosti Idriz,Gotra,Vasko Atanasovski,Sale,Shixi,Viktor Chemical,Dean Klo,Nadezda..i drugi.Samo sakav da bidam prviot sto ke go kaze ova i cekajte najava za detailjite.

Ова е од главниот гитарист на Ласт Експедишн. Ќе биде најбоље осеќам. Едвај чекам да се деси тоа.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
LAST EXPEDITION ?????? SHEFE SHEFE ???????????????????? OMGGG???????
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да да да да да...ова не смее да се пропушти ! :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Se odi definitivno!
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
AAAAAAAAAAAAAAAAA!!:vozbud:
Ќе биде, шефеее имаај милооост тиии! :vozbud: :D
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Од Сецко дознавам дека и Кире ќе свири. Плус имале и некои изненадувања. Исто се очекува и бесплатен да биде влезот, ретко у Ла Кања се плаќало карта.

п.с. модераторот нека го смени насловот во Last Expedition @ La Kanja - 19.04.2010
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Зошто бе во понеделник? ццц ваква свирка се организира у сабота да можат сите да дојдат
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Понеделниците во Ла Кања се резервирани за џем сешнс. Мириса дека ќе биде нешто интересно.
Јас за жал не можам да излегувам во работни денови, па така до 19 април ќе се тешам дека сум бил на последниот концерт на Ласт Експедишн.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
што ден сака нека биде ја идам. коа имав 5-6 години татко ми ме носеше кај нив у гаража коа праеа проба. сите албуми им ги иам=)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Штета, не се одржа поради тоа што незнамкојчленодбендот правел свадба. Се преместува за некој нареден датум. Ќе ве известам коа ќе биде, а ако некој дознае пред мене исто нека пише.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
морам да најдам друштво да идам!
се дрогирам дома со овие, 24/7 нивни песни вртам :D

Мостар, Шефе, Трчај... :vozbud:
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Штета, не се одржа поради тоа што незнамкојчленодбендот правел свадба. Се преместува за некој нареден датум. Ќе ве известам коа ќе биде, а ако некој дознае пред мене исто нека пише.
Може да те замолам некако да ми најдеш контакт од Енко? Било каков (mail, FB, телефон) би ми завршил работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom