La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.663
Поени од реакции
5.282
Зошто 18 години? Го отвори воопшто линкот шо го постирав од АС ?
1 и пол милиони евра за 2015 година се само искеширани.
Имаш графи со документ
Не ги научи до сега?
Не читаат, само чаршиски муабети тераат, од ракав.
Сега ќе ти извади доказ дека не дале милион ипол евра Барса на Негреира у 2015 год.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
Не ги научи до сега?
Не читаат, само чаршиски муабети тераат, од ракав.
Сега ќе ти извади доказ дека не дале милион ипол евра Барса на Негреира у 2015 год.
Нема шо да ми извади убаво си пишува на документите, точно за секоја година колку пари се префрлани.
Сигурно нема 1 милион и кусур за топки и свирчина да му префрлат.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Нема шо да ми извади убаво си пишува на документите, точно за секоја година колку пари се префрлани.
Сигурно нема 1 милион и кусур за топки и свирчина да му префрлат.
За цела 2015 година исплатени 1.2м на агенцијата. Хипотетички нека биде дека цела година местеле утакмици.
Во просек 100 000 евра месечно, нека има 4 утакмици месечно кога трае сезоната.
Испаѓа по 25 000 евра од утакмица, да претпоставиме дека пола агенцијата ги зима, другата пола на судијата што треба "да мести".

Стварно мислиш дека некој судија сам ќе мести утакмица за 12 500 евра (колку што зима плата месечно), a и дека само еден судија ќе ти е доволен цело време да местиш утакмици?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
За цела 2015 година исплатени 1.2м на агенцијата. Хипотетички нека биде дека цела година местеле утакмици.
Во просек 100 000 евра месечно, нека има 4 утакмици месечно кога трае сезоната.
Испаѓа по 25 000 евра од утакмица, да претпоставиме дека пола агенцијата ги зима, другата пола на судијата што треба "да мести".

Стварно мислиш дека некој судија сам ќе мести утакмица за 12 500 евра (колку што зима плата месечно), a и дека само еден судија ќе ти е доволен цело време да местиш утакмици?
Таман работа да местеле секој натпревар :ROFLMAO:
Се прајте како од Марс паднати стварно.
Како прво судија не можи да намести натпревар ама можи да биди наклонет кон некоја екипа за судење а богами не сме слепи гледаме апла пред телевизија кога на некој натпревар се пристрасни судиите.
Еве јас како фан на Атлетико ќе ти кажам дека некни на дуелот со Реал судијата апла судеше за нас, и тоа се знаеше од пред време, не дека беше потплатен туку не ги сака Реал, јавна тајна.
Објасни ми ти за шо се исплатени 7 и пол милиони евра на сметката на Негреира ?
Милион и пол за една сезона, ако не е поткуп тогаш шо е !
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Таман работа да местеле секој натпревар :ROFLMAO:
Се прајте како од Марс паднати стварно.
Како прво судија не можи да намести натпревар ама можи да биди наклонет кон некоја екипа за судење а богами не сме слепи гледаме апла пред телевизија кога
Добро, ете нека биле наколнети кон Барселона цела сезона

Eве ти статистика пенали, 7 пенали, во 90% од утакмиците кај што добиле пенал тепале со 4/5 гола разлика:

Еве ти статистика за жолти и црвени картони, дали гледаш некоја голема разлика?

Ако со пенали и картони не биле наклонети, со што друго биле?

Објасни ми ти за шо се исплатени 7 и пол милиони евра на сметката на Негреира ?
За сигурно не знам, ама прочитај на интернет, пишува дека исплатите се за технички извештаи за судиите и младински играчи (практика и во други клубови).

Милион и пол за една сезона, ако не е поткуп тогаш шо е !
Во 2015, oд 38 утакмици со 1.2 милиона евра на колку утакмици судии ќе поткупат?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
Добро, ете нека биле наколнети кон Барселона цела сезона

Eве ти статистика пенали, 7 пенали, во 90% од утакмиците кај што добиле пенал тепале со 4/5 гола разлика:

Еве ти статистика за жолти и црвени картони, дали гледаш некоја голема разлика?

Ако со пенали и картони не биле наклонети, со што друго биле?


За сигурно не знам, ама прочитај на интернет, пишува дека исплатите се за технички извештаи за судиите и младински играчи (практика и во други клубови).


Во 2015, oд 38 утакмици со 1.2 милиона евра на колку утакмици судии ќе поткупат?
Не мора да прочитам на интернет,на документите пишува за шо се, приказни за мали деца,и судот не верува во тие лаги.
Најди ми кој друг клуб има практика да дава по милиони за видео техника и консултации,какви се тие консултации и извештаи не разбирам, нека ме просветли некој .
И зошто гледаш статистика за Барселона ?
Диего Коста доби 10 натпревари суспензија оти му окара на судијата, тој период разликата бодовна помеѓу Барса и Атлетико беше минимална, 3/4 бода ако не се лажам.
Автоматски споено мислење:

Еве ако не ви е мака, посебно обратете пажња на делот кај шо пиши дека префрлани се пари за видео снимки од национални натпревари, а тој период Шпанија играла пријателски натпревари со Колумбија, Македонија и Израел
Шо корист има Барселона како клуб од тие снимки жити очите.
Плус фирмата на Негреира освен со Барселона немала никаква функција, така и му паднало сумливо.
Ова е класична шема за перење на пари, уште кога се спомнуваат Росел и компанија се ќе ти стани јасно.
Друго интересно е шо чешлањето и извештаите се само од 2014 навака оти пред тој период немало такви закони за tax fraud исплати
Плус како шо изјави и Тебас, за овие исплати не можат да ги гонат оти последната исплата била пред 5 години, застарено дело, Мијалков лајна да јади.
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.083
Поени од реакции
3.891
Значи вие најдовте докази судот не може да најди... чудно малку. :toe:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
Докази дека се исплаќани пари, за шо вие се правите слепи и верувате дека Барселона не плаќала поткуп туку плаќале за консултации и видео снимки.
Ама нема везе, лета магарето, лета :toe:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.083
Поени од реакции
3.891
Докази дека се исплаќани пари, за шо вие се правите слепи и верувате дека Барселона не плаќала поткуп туку плаќале за консултации и видео снимки.
Ама нема везе, лета магарето, лета :toe:
А зошто не ги осудат ако има докази?
Не разбирам зошто чекаат...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.048
Поени од реакции
36.481
Зошто 18 години? Го отвори воопшто линкот шо го постирав од АС ?
1 и пол милиони евра за 2015 година се само искеширани.
Имаш графи со документ
Од 2001 до 2018 се теретат дека се исплатени средствата. Која година колку незнам, али доаѓа во просек нешто над 400к. Секако дека ќе купиш клучна судиска помош за 400к особено во бизнис каде што се вртат милијарди. Само во главата на шизофреници како овој погоре.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
Од 2001 до 2018 се теретат дека се исплатени средствата. Која година колку незнам, али доаѓа во просек нешто над 400к. Секако дека ќе купиш клучна судиска помош за 400к особено во бизнис каде што се вртат милијарди. Само во главата на шизофреници како овој погоре.
Од 2001 до 2018 траела соработката, извештаите се од 2014 па навака, на секој документ пиши колку пари се префрлани за секоја сезона. Ако нема логика да е поткуп тогаш уште поголема логика нема дека тие пари се давани за некакви си консултации.
Автоматски споено мислење:

А зошто не ги осудат ако има докази?
Не разбирам зошто чекаат...
Читаш ти или слабо ? Докази дека се префрлани пари, Барса има црно на бело зошто се тие пари префрлани иако причината изгледа сулудо и глупо. Сега ќе има истрага,ќе се чешла секој документ, судии, делегати, претседатели, па ќе видиме до кај ќе туркаат. Овој е огромен случај не е ова плукни залепи па да се затвори за кратко време
 
Член од
7 август 2011
Мислења
868
Поени од реакции
1.802
Стефи ај те молам влези во кујна накај 8 саат и не излагај до 10 саат така нешто.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
Стефи ај те молам влези во кујна накај 8 саат и не излагај до 10 саат така нешто.
Леле пресмешно, ме заеба не знам кај да се пикнам сега
Автоматски споено мислење:

Чисто ме интересира по колку години имаат Нејмар ЏР и Мајавин, понекогаш мислам дека за една личност станува збор, како сијамски близнаци се.
Јас мислам вкупно заедно 40 макс, оти ако повеќе тогаш е веќе загрижувачки
 
Член од
7 август 2011
Мислења
868
Поени од реакции
1.802
Леле пресмешно, ме заеба не знам кај да се пикнам сега
Ќе ти кажев ела у гаќи ама искрено ни на смртен непријател не би те посакал.

Ич да не те боли за годините, џабе и тие твои што ги имаш кога се однесуваш како 14 да имаш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.474
Поени од реакции
17.113
Ќе ти кажев ела у гаќи ама искрено ни на смртен непријател не би те посакал.

Ич да не те боли за годините, џабе и тие твои што ги имаш кога се однесуваш како 14 да имаш.
За какво однесување збораш бе алоо, види си ги досетките како прво и основно.
Тој ќе ми кажел ела у гаќи, ако му ја врзам една :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom