La Liga Santander 2021/22

Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.618
Поени од реакции
11.915
Не гледам како би се вратиле кога сеуште практикуваме фудбал што е одамна прочитан и со играчи што се генерација со Киро Глигоров. Фудбалов одамна отиде напред само ние упорно туркаме назад.

Некој го има Кимих, Канте, Фабињо, Родри, Барела, Камавинга ние уште го иаме БускеЦ од пред 15 години само да пушта про маестрални кратки двометарски пасови.

Пике кловнот ни е уште главна карика во одбрана, и оној Алба одкога замина Меси освен со куров ама апсолутно со никој не е поврзан да му се исерам во пресадената коса.

Лани Атлетико имаа среќа што Барса беа најумрени на свет а Реал во транзиција. Еве сега кога Реал го фаќа малку по малку патот онака инстант си се враќаат Атлетико таму каде што припаѓале цел живот.

Реал се доста гадна екипа годинава и интересно тимче имаат склопено, за мене веќе Ла Лига им е освоена.
Сити метат со истиот фудбал, си требаат играчи само. Иначе далеку е ова од тикитака, директен фудбал се игра, нема квалитет во нападот за завршниот пас, па така ти делува.

Тие Алба, Бускетс се причина што тимов не е во долниот дел од табелата. Никој во екипава не е подобар од нив на нивните позиции, најмал проблем се тие моментално. Со неколку квалитетни засилувања и враќање на повредените ок ќе е тимов.

Го спомнуваш Камавинга кој е спореден играч моментално, а не кажуваш дека орото го водат Крос, Модриќ и Каземиро, како и Бензема во напад. Ни тие ни ние ќе најдеме уште еднаш такви играчи, тука ја утнавме работата, ги шутнавме старите без да доведеме пристојни замени и ова е резултатот денес.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
648
Поени од реакции
1.253
Сити метат со истиот фудбал, си требаат играчи само. Иначе далеку е ова од тикитака, директен фудбал се игра, нема квалитет во нападот за завршниот пас, па така ти делува.

Тие Алба, Бускетс се причина што тимов не е во долниот дел од табелата. Никој во екипава не е подобар од нив на нивните позиции, најмал проблем се тие моментално. Со неколку квалитетни засилувања и враќање на повредените ок ќе е тимов.

Го спомнуваш Камавинга кој е спореден играч моментално, а не кажуваш дека орото го водат Крос, Модриќ и Каземиро, како и Бензема во напад. Ни тие ни ние ќе најдеме уште еднаш такви играчи, тука ја утнавме работата, ги шутнавме старите без да доведеме пристојни замени и ова е резултатот денес.
Камавинга е спореден да али не за долго, таков талент како него сигурно нема да го јаде на сметка на Касемиро како што Френки го јаде веќе 3 години и му бараат измислени позиции само за Бускетс да игра.

И да во право си, истиот фудбал се игра само играчи требаат а ние имаме 4-ца што ни играат на клучни позиции и неможат да понудат нешто ново, ниту продор ниту експлозивност ниту стабилност. Не ги мрзам ама едноставно стари се, и се осеќаше дека сакаа да се простат со титула како Чави ама веќе преку куров дај нека се гонат од клубов.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.509
Поени од реакции
7.874
Камавинга е спореден да али не за долго, таков талент како него сигурно нема да го јаде на сметка на Касемиро како што Френки го јаде веќе 3 години и му бараат измислени позиции само за Бускетс да игра.

И да во право си, истиот фудбал се игра само играчи требаат а ние имаме 4-ца што ни играат на клучни позиции и неможат да понудат нешто ново, ниту продор ниту експлозивност ниту стабилност. Не ги мрзам ама едноставно стари се, и се осеќаше дека сакаа да се простат со титула како Чави ама веќе преку куров дај нека се гонат од клубов.
И ти самиот да си нема да го играш Де Јонг на место Бускетс...џабе си прајте филмој...Де Јонг колку и да разбира фудбал,каква техника и да има и колку да е фудбалски поткован неможи да му се фати на малото прсте на Бусектс за ДМФ позицијата дури и ваков умрен и заситен Бускетс.

За на таа позиција треба многу голема тактичка дисциплина,да си цврст играч и да маваш по потреба односно да знајш кога треба да маниш...Де Јонг ништо од ова нема....типичен мек играч што доаѓа од Холандија.


Не се будали Валверде,краварот,Куман и Чави што го играат Бускетс...ајде еден да беше ама кај сите тренери игра и тоа редовно.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
648
Поени од реакции
1.253
И ти самиот да си нема да го играш Де Јонг на место Бускетс...џабе си прајте филмој...Де Јонг колку и да разбира фудбал,каква техника и да има и колку да е фудбалски поткован неможи да му се фати на малото прсте на Бусектс за ДМФ позицијата дури и ваков умрен и заситен Бускетс.

За на таа позиција треба многу голема тактичка дисциплина,да си цврст играч и да маваш по потреба односно да знајш кога треба да маниш...Де Јонг ништо од ова нема....типичен мек играч што доаѓа од Холандија.


Не се будали Валверде,краварот,Куман и Чави што го играат Бускетс...ајде еден да беше ама кај сите тренери игра и тоа редовно.
Не му ја оспорувам интелегенцијата, револуционарен дмф беше во системот на Гвардиола, тие што го гледале како тебе знаат за што зборам ама за овој денешен фудбал што се игра за мене Бускетс неможе ништо да понуди.

Онаа градба што ја има и онаа брзина од 2 километри на саат еве со години не гледам како покриваат позади. Неможе мене Френки од нигде никаде амф да ми го прават а очекуваат од него да покрива и за Бускетс. Искрено веќе со години ми е преку кур имаме премногу млади таленти што патат од играчи што не мрдаат од прва постава 10 години, дај повлечи се, малку ли титули земавте остајте ги децава од школа гладни за титули да гризаат да си склопат хемија.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.579
Поени од реакции
1.212
:pos: Која плачипичка е Суарез
Автоматски споено мислење:

:pos: Која плачипичка е Суарез
 

Kajgana Shop

На врв Bottom