La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Си почнал да набројуваш па можеш да додадеш 5 пенали во последните 8 натпревари. Единствен тим со 11пенали во лигата. :D
Освен тој синоќа сите беа чисти како солза пенали.
Добро знам дека не си сериозен ама сепак :)

Значи колку се нервирам, некои фанови кои ги следам на твитер навивачи на Атлетико, пола од нив ги познавам и лично, добро јес да се декларирани навивачи, одат на секое гостување и слично ама да ја оспоруваш секоја победа на ривалот, и да бараш влакно во јајцето на секое мене ми е апсурд.
Наместо вината дс ја бараат во самите себе тие другите ги гледаат.
Атлетико до пред време немаа победа во гости Господ знај колку кола, Реал им е крив ?
Против јебени Леганес кој се борат за опстанок и најверојатно ќе испаднат не успеаа шут во гол да им направат, рак на очите фатив дури ги гледав.

Ако Атлетико и Барса беа константни оваа сезона џабе ќе му беа судиите на Реал.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.615
Поени од реакции
5.126
Си почнал да набројуваш па можеш да додадеш 5 пенали во последните 8 натпревари. Единствен тим со 11пенали во лигата. :D
И Виљареал има 11 пенали. Па 10 Мајорка, Севиља, Барса 6.
Лани и преклани беше обратно, тогаш имавме мн малце у споредба со вас пенали.
Автоматски споено мислење:



Сепак Билбао биле не Севиља со 10, еве ти статистика за пеналите у Ла Лига до пред вчера колото
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Најпрво да им ја честитам титулата за морална супериорност и чисти победи на фановите на Барса. Они сезонава успеаа да го освојат најголемиот трофеј што може да постои.
Јебига, ние фановите на Реал ќе си се задоволиме со Ла Лига титулата, тоа е. :D

Прегледај го приврзокот 259180

Еден огромен поздрав и до @cholismo.
Нека се наврати пред една година, овој период кога ги тресеше глупостите како тоа Реал немало да заврши во топ 4, Зидан ќе го избркале до јануари, играчитена Реал биле истрошени.
Пројде година дена од тогаш и малце се поправи во однос на разбирање на спортов, али мора да се напоменат глупостите кои ги тресеше тогаш.

Зидан какво маестро. Убедливо, без дискусија НАЈДОБРИОТ тренер во историјата на клубов.
Право гение, си ја тера неговата филозофија, но еден од ретките тренери што знае да се приспособи на играчите кои ги има.
10 победи од 11 натпревари после 3 месеци пауза, најмалце примени голови во лига, без примен гол од двата конкуренти Барса и Атлетико во меѓусебните дуели.
Мислам дека во наредни 2-3 години следи доминација во лигава од страна на Реал.
И сеуште без пораз на Камп Ноу.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Добро сеа, последнава може нема да ја тепаат...остави простор на човекот, можда и у право ќе излезе..

еее македонче, одма да се суди право
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Од кај испадна сега ова пак, кантерата да не ја води ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Од кај испадна сега ова пак, кантерата да не ја води ?
Club legend Iker Casillas is returning to Real Madrid, as an advisor to president Florentino Pérez.

The role is quite similar to the one Zinedine Zidane once had at the club, according to MARCA
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Club legend Iker Casillas is returning to Real Madrid, as an advisor to president Florentino Pérez.

The role is quite similar to the one Zinedine Zidane once had at the club, according to MARCA
Ахам, од кај испадна ова, кога бегаше не го испратија како легенда, мислев дека зајадени се нешто со Перез затоа ме чуди ваквата одлука.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Абе нели Ла Лига го смени дизајнот на трофејот 2017, зошто уште се користи стариот дизајн при прославиве. Уште го немам видено новиот ни кај Барса ни кај Реал..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Какви утакмици се играле на Калдерон, грмеше стадионот, Метрополитано е модерен стадион еден од најубавите во Европа ама си имаше посебна атмосфера на Калдерон, инаку мислам дека скроз е срамнет со земја, не сум виделс, последно на нет видов дека само едниот блок беше останат и тој го туркаа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom