La Liga Santander 20/21

Член од
7 август 2011
Мислења
501
Поени од реакции
756
Колку и да беа судиски туркани (како и секад) дефинитивно повеќе ја заслужија него ли од нас.

Честито титула мадридисти, еднаш и вие да се израдувате на титулава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.800
Поени од реакции
6.865
Колку и да беа судиски туркани (како и секад) дефинитивно повеќе ја заслужија него ли од нас.

Честито титула мадридисти, еднаш и вие да се израдувате на титулава.
Од вас сите ја заслужија повеќе титулата да не се лажиме :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
501
Поени од реакции
756
Од вас сите ја заслужија повеќе титулата да не се лажиме :)
Конечно дојде и тој ден да се сложам со тебе 100% и да ти кажам дека никад не си пишала поточно нешто од ова.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.463
Поени од реакции
8.521
Класа како играч, класа како тренер. Страшно потценет, само поради тоа што е тренер на Реал Мадрид.

Забележа релативно рано дека во оваа сезона не може да се потпре врз нападот (повредите на Хазард и Јовиќ, младоста на Родриго и Винициус) и фоксуот целосно го стави на одбраната.
Не само што го направи тоа, туку ја отелотвори онаа ,,нападот добива натпревари, одбраната освојува титули".

Коска дефанзива, пиле да не може да прелета. Според мене, оваа сезона на Рамос можеби му е најдобра во кариерата, буквално без грешка го бранеше голот, скоро перфекција. Куртоа позади себе имаше одлична кампања, а Менди дефинитивно се покажа како најдобро засилување за Реал во 2019/20. Многу силен и тактички поткован во одбрана, како што поминуваше време стануваше подобар и во напад.
На ова, додади го и Касемиро, а многу значи ваков фудбалер да стои пред последната петка и комбинацијата е добитна.

Заслужено Реал Мадрид, заслужено Бартелона на ѓубриштето. Се надевам дека таму долго време ќе остане.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.800
Поени од реакции
6.865
Овие па со насловите, Меси експлота !!! Јас си реков се изнервира џуџето и мајче и шајче му има искарано на управата и тренерот :D
На кратко превод за братми Џони да не ме кара :)
Лео вика дека Барса не беа константни цела сезона и дека изгубија бодови на многу натпревари каде што не требаше ни да помислат да изгубат.
Дека Реал си го постигнале своето, дека немаат пораз и победија се до крај ( тука мислам дека го пецка Сетиен одоколу за неговата дебилна изјава дека ќе кикснеле и Реал до крај )
вика дека им треба малце одмор, промена на воздух да ги средат главите и да почнат одново во ЛШ оти со ова понашање ќе изгубат и од Наполи.

На прашање каква порака има за навивачите, дека излегоја муабети за него за договорот уште недовршено прашањето од новинарот овој мудро го заобиколи прашањето и го сврти муабетот демек во тимот владее лоша енергија, разочарани биле и фрустрирани, исто како и навивачите, ги спомна и поразите Рома и Ливерпул.

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.818
Поени од реакции
11.755
Честито титула мадридисти, тапа е што во ваква(корона) состојба е освоена, али па што да кажат Ливерпул...

Да дојде момчево за некоја година и на коњ сме

1594938664022.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.800
Поени од реакции
6.865
Леле аман, се клавало слика од овој суратот после полноќ ? Имај осет малце треба допрва да се спие :D

А у меџувремену во Атлетико
6 милиони евра бонус за играчите и стручниот штаб поради тоа што се квалификуваа во ЛШ
Со секоја наредна фаза во ЛШ што ќе ја поминат ќе добиваат бонуси.
Од кај ги вади овај коштаплерот парите, да не ископаа некој грниња со злато стадионот кога го туркаа :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.688
Поени од реакции
14.105
Најпрво да им ја честитам титулата за морална супериорност и чисти победи на фановите на Барса. Они сезонава успеаа да го освојат најголемиот трофеј што може да постои.
Јебига, ние фановите на Реал ќе си се задоволиме со Ла Лига титулата, тоа е. :D

EdE1tqSXkAIluTz.jpeg

Еден огромен поздрав и до @cholismo.
Нека се наврати пред една година, овој период кога ги тресеше глупостите како тоа Реал немало да заврши во топ 4, Зидан ќе го избркале до јануари, играчитена Реал биле истрошени.
Пројде година дена од тогаш и малце се поправи во однос на разбирање на спортов, али мора да се напоменат глупостите кои ги тресеше тогаш.

Зидан какво маестро. Убедливо, без дискусија НАЈДОБРИОТ тренер во историјата на клубов.
Право гение, си ја тера неговата филозофија, но еден од ретките тренери што знае да се приспособи на играчите кои ги има.
10 победи од 11 натпревари после 3 месеци пауза, најмалце примени голови во лига, без примен гол од двата конкуренти Барса и Атлетико во меѓусебните дуели.
Мислам дека во наредни 2-3 години следи доминација во лигава од страна на Реал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.800
Поени од реакции
6.865
Најпрво да им ја честитам титулата за морална супериорност и чисти победи на фановите на Барса. Они сезонава успеаа да го освојат најголемиот трофеј што може да постои.
Јебига, ние фановите на Реал ќе си се задоволиме со Ла Лига титулата, тоа е. :D

Прегледај го приврзокот 259180

Еден огромен поздрав и до @cholismo.
Нека се наврати пред една година, овој период кога ги тресеше глупостите како тоа Реал немало да заврши во топ 4, Зидан ќе го избркале до јануари, играчитена Реал биле истрошени.
Пројде година дена од тогаш и малце се поправи во однос на разбирање на спортов, али мора да се напоменат глупостите кои ги тресеше тогаш.

Зидан какво маестро. Убедливо, без дискусија НАЈДОБРИОТ тренер во историјата на клубов.
Право гение, си ја тера неговата филозофија, но еден од ретките тренери што знае да се приспособи на играчите кои ги има.
10 победи од 11 натпревари после 3 месеци пауза, најмалце примени голови во лига, без примен гол од двата конкуренти Барса и Атлетико во меѓусебните дуели.
Мислам дека во наредни 2-3 години следи доминација во лигава од страна на Реал.
Те чекав да ме цитираш уште синоќа :)
Нема везе јас си признавам грешки, затоа и тогаш ти пишав нека ме демантира Зидан слободно ќе си ги повлечам зборчињата.
На почеток на сезона се до средина некаде никој не очекуваше дека таков осврт ке добијат настаните, ама ете бидна.
Мора да се спомене фактот и дека оваа сезона конкуренцијата на Реал беше мизерна, Барса заспа во клучниот момент а Реал баш тогаш нагазија и фатија ритам, Атлетико обратно, на почеток ја преспа сезоната после им текна да играат фудбал.
Ама небитно,за разлика од Барса фан бојс јас сум реална и ќе речам дека заслужено освоивте, и тука не се криви ниту судиите ниту ние, вие си ја завршивте задачата, 10 победи со ред, нема тука ништо неспорно.

За доминација во Ла Лига да, најверојатно, ама секогаш ќе биди Чоло тука да ви смета горе, оваа сезона и ние цел тим го сменавме наредна би требало малце разликата да ја поправиме.

Инаку да, Љоренте > Валверде сега засега како стојат работите :)
Автоматски споено мислење:

Кога веќе делиме честитки, ја користам оваа прилика да му честитам на господинот со најлоша фризура во Ла Лига Антоан Гризман, честито за освоеното второ место, штета шо не можеше да го надмине успехот од лани со Атлетико :icon_lol:

Не можам да се сетам кој беше батката шо ме цитира кога потпиша за нив, кога прашав зошто Гризман таков потег прави во кариерата, ми одговори дека во Барса има шанса секоја сезона Ла Лига да освојува со Меси и да се бори за многу други титули, не се сеќавам кој беше затоа е постот, да се пронајди сам, ако ја чита темата :)
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.688
Поени од реакции
14.105
Инаку да, Љоренте > Валверде сега засега како стојат работите :)
Се сложувам, ма да ја никогаш не кажав дека Љоренте е лош играч туку само дека не се уклопува во филозофијата на Зидан.
Кога би сумирал, и двајцата имаа одлична полу сезона. Феде изгази до Јануари и го направи клучниот потег за Шпански Супер Куп титулата, кога му направи клизач на Мората.
Љоренте па изгази од Јануари па до сега и Атлетико баш поради неговите два гола против Ливерпул е во игра за тој трофеј.
Искрено никој не очекуваше дека Симеоне ќе го игра позади напаѓачите и дека он толку добро ќе се снајде на таа позиција.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.459
Поени од реакции
2.445
Зидан какво маестро. Убедливо, без дискусија НАЈДОБРИОТ тренер во историјата на клубов.
Право гение, си ја тера неговата филозофија, но еден од ретките тренери што знае да се приспособи на играчите кои ги има.
10 победи од 11 натпревари после 3 месеци пауза, најмалце примени голови во лига, без примен гол од двата конкуренти Барса и Атлетико во меѓусебните дуели.
Мислам дека во наредни 2-3 години следи доминација во лигава од страна на Реал.
Си почнал да набројуваш па можеш да додадеш 5 пенали во последните 8 натпревари. Единствен тим со 11пенали во лигата. :D
 
На врв Bottom