La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Колку нема жар Ел Класикото како низ годините, од кога си заминаа/пензионираа некои играчи ми нема шмек, пред се мислам на Иниеста, Чави, Пујол, Касиљас, дури и Пепе касапот ми фали да испотепа све живо и диво на терен :)

А најповеќе Роналдо, колку и да ми е одвратен, подруги беа натпреварите кога тој и Меси директно се соочуваа.
За утре се си мислам според формата и ситуациите на двата клуба дека со нерешено и двете екипи ќе бидат задоволни.
Реал е во слободен пад, а Барса е мизерија на гости.
Мотивацијата ќе биди голема и за двата клуба, би му дала мала предност на Реал ама ми излегва пред очи Меси и одма се предомислувам :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Колку нема жар Ел Класикото како низ годините, од кога си заминаа/пензионираа некои играчи ми нема шмек, пред се мислам на Иниеста, Чави, Пујол, Касиљас, дури и Пепе касапот ми фали да испотепа све живо и диво на терен :)

А најповеќе Роналдо, колку и да ми е одвратен, подруги беа натпреварите кога тој и Меси директно се соочуваа.
За утре се си мислам според формата и ситуациите на двата клуба дека со нерешено и двете екипи ќе бидат задоволни.
Реал е во слободен пад, а Барса е мизерија на гости.
Мотивацијата ќе биди голема и за двата клуба, би му дала мала предност на Реал ама ми излегва пред очи Меси и одма се предомислувам :)
Па и очекувано е да нема жар ко порано кога ќе видиш какви играчишта имаше на двете страни, мислам дека најјаки дуели во историјата на фудбалов беа, ниеден друг натпревар не може да се спореди со Ел Класико, кој што сака нека рече. Дури и сега, колку и да се ослабени двата тима, број еден дуел е во светов.

За натпреваров, Реал е подобар оваа сезона без дилема, Барса се соочи со триста скандали, промена на тренер, најкраток можен ростер има сезонава и не можам да објаснам како сме први, единствено логично е да речам Меси е причината. Тежок блам и удар ќе е за Реал да не ја освои лигава оваа сезона.

Очекувам сличен натпревар како и првиот на Камп Ноу, пресинг на Реал од прва минута, проблеми за Барса да ја изнесе топката и да ја губи по две-три додавања во критична зона. Тука зависи само од ефикасноста на Реал, ако погодат на почеток и ги користат тие грешки на Барса ќе го добијат натпреварот. Ако не успеат да постигнат гол и Барса преживее, натпреварот ќе е неизвесен до крај. Кога ќе има Реал пад во играта, тоа ќе мора да го искористи Барселона и тука ја гледам единствената предност во однос на Реал, нападот. Барса може од една шанса да им даде гол и цел натпревар да добие друг тек. Надеж даваат последниве резултати на Реал, мада никогаш Ел Класико не зависи од тоа, ќе видиме.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Барса со ништо сезонава нема покажано дека може да го тепа Реал в гости :) Да бев коцкар ќе се кладев на победа на Реал.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Па и очекувано е да нема жар ко порано кога ќе видиш какви играчишта имаше на двете страни, мислам дека најјаки дуели во историјата на фудбалов беа, ниеден друг натпревар не може да се спореди со Ел Класико, кој што сака нека рече. Дури и сега, колку и да се ослабени двата тима, број еден дуел е во светов.

За натпреваров, Реал е подобар оваа сезона без дилема, Барса се соочи со триста скандали, промена на тренер, најкраток можен ростер има сезонава и не можам да објаснам како сме први, единствено логично е да речам Меси е причината. Тежок блам и удар ќе е за Реал да не ја освои лигава оваа сезона.

Очекувам сличен натпревар како и првиот на Камп Ноу, пресинг на Реал од прва минута, проблеми за Барса да ја изнесе топката и да ја губи по две-три додавања во критична зона. Тука зависи само од ефикасноста на Реал, ако погодат на почеток и ги користат тие грешки на Барса ќе го добијат натпреварот. Ако не успеат да постигнат гол и Барса преживее, натпреварот ќе е неизвесен до крај. Кога ќе има Реал пад во играта, тоа ќе мора да го искористи Барселона и тука ја гледам единствената предност во однос на Реал, нападот. Барса може од една шанса да им даде гол и цел натпревар да добие друг тек. Надеж даваат последниве резултати на Реал, мада никогаш Ел Класико не зависи од тоа, ќе видиме.
За да победиш треба да дадеш повеќе гола од противникот. Кој има Реал во напад? Неконзистентниот Бензема, кој промашува од два метра, Бејл кур не го боли и има раскрстено со Реал и Вини кој не знае да финишира и себичи. Додај на тоа што се психички утепани и лабилни од неколку утакмици уназад и додај го на тоа и Меси и чудно е да кажеш дека Реал биле фаворити и имале поголеми шанси.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Не само што не се исти дуелите како почетоците на минатата декада во поглед на ривалството и квалитетот,туку и кај самите фанови/навивачи нема препукувања како порано туку напротив обостран почит си даваат...очигледно преголемиот број на трофеи(Барселона во Шпанското,Реал во ЛШ) како да ги засити двете навивачки бази...и по самите клубој се гледа тоа...оваа сезона како да се натпреваруваат кој повеќе ќе киксни...Барселона ништо не игра,Реал се тотално недефинирани..ниту напад имаат,ниту игра имаат..штом Виничиус му е најдобар играч јасно е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Да не заостануваше Атлетико толку со бодови ќе се молев форца нерешено вака сеедно ми е кој ќе победи :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Макси Гомез ќе биди аут 4-6 недели, заработил скршеница на стапалото.
Рип Валенсија,каков малер ги зафати со повредите чудо е.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Да не заостануваше Атлетико толку со бодови ќе се молев форца нерешено вака сеедно ми е кој ќе победи :)
Aко Реал изгуби а вие тепате поблиску ќе сте до 2ро место. Како ти е сеедно кој ќе победи?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.615
Поени од реакции
5.126
Барса стварно е пропо годинава у гости а за Реал утакмицава е равно на ЛШ финале. Ќе биде интересна и напета денес за разлика од 0:0 на кампот.

Само ќе се разочарам ако заводиме и не идеме по гол плус, боље 4:3 да заврши него 1:1 у 85 или 1:2 ко со Сити. Тоа му замерувам на секој тренер, кога моментумот не го користиш и се пичкаш за да на крај го излапаш за сите пари.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Ke nema na Sport Klub?
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
I ja imam srpski, kurac izgleda
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom