La Liga Santander 18/19

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Atso, 31 јули 2016.

?

Шампион?

Анкетата е затворена 30 август 2018.
 1. Реал

  17,5%
 2. Барса

  40,2%
 3. Чоло

  30,9%
 4. Севиља

  3,1%
 5. Валенсија

  8,2%
 1. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  1.148
  @cholismo Зошто се криеш во сликите бе ?..дај да видиме шо маче си :D..хехехе
   
  На acereal му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.781
  Допаѓања:
  917
  Не бе, ќе треба здраво да прајме после ко ќе се сретниме


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Трибиани му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sky*

  Sky* Не биди коцкест.

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  4.056
  Допаѓања:
  4.320
  Добро ќе биде здраво ако праите, да не праите нешто друго:P
   
 4. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.781
  Допаѓања:
  917
  Не е мој тип


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Peja989, shweps, Васил МКД и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  193
 6. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  11.251
  Допаѓања:
  14.850
  Само јас мислев на почетокот дека cholismo е Џони? :D
   
  На ElNinho, zmej gorjanin, Iceboy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.894
  Допаѓања:
  13.950
  Ништо чудно да се брат и сестра. :LOL:
   
  Iceboy, The Shadow Walker, vidooq и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.781
  Допаѓања:
  917
  трети брачеди


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  193
  Енрике е најшареноликиоо селектор кога ги земаме во обзир повиканите играчи за натпреварите. Ми се свиѓа то што го препознава квалитетот кај играчите и веднаш му дава шанса. Чудно што го нема Борха и Пако а ги викнал Мората, Асенсио и Роберто.
  [​IMG]
   
 10. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.647
  Допаѓања:
  40.473
  Кој Борха бе? Оној што постои цели 4 натпревари?
   
 11. Трибиани

  Трибиани

  Член од:
  21 јули 2018
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  1.148
  Борха Валеро кој можи друг:cool:..Отац фудбала за сите средни играчи во Шпанија моментално :D
   
  На Stefan-kobe и acereal им се допаѓа ова.
 12. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  193
  Мората и Асенсио постојат со години па фаќаат место во репрезентација
   
 13. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.781
  Допаѓања:
  917
  Добро сега реални да бидиме Мората е во форма влезен последниве неколку натпревари за Челзи, можел Пако да го повика ако веќе судиме според формата на играчите на местото на Родриго кој не постои 10 натпревари со ред, исто и Борха требаше да добие шанса чим викаат играчи кои се изненадувања оваа сезона, за онај Хермосо многу се зборува низ Шпанија, го немам гледано шо играч е.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. Jack NolanProf.19

  Jack NolanProf.19

  Член од:
  9 мај 2018
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  193
  [​IMG]
   
  На Iceboy и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 15. cholismo

  cholismo

  Член од:
  5 март 2018
  Мислења:
  1.781
  Допаѓања:
  917
  Без знамето исто ко да немаш ојдено а


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: