La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
аиииииииииии Валенсија !!!!!!!!
аиииииииии утакмицаа !!!!!!!
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
АУ ГУЕДЕШ... :cuc: :cuc: :cuc: Пеколен играч,штета што само е на позајмица сезонава у Валенсија..[DOUBLEPOST=1508610560][/DOUBLEPOST]



Еве го првиот гол,на крајот прекрасна асистенција и у 90-та уште еден гол..Страшен играч
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Бриченсио дур греј клупа за задрид сонва дека еден ден ќе биди третина играч од Делофеу
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Сите титули ви се со судии, меѓу кои ланската беше на најкриминален начин украдена, сте се фатиле за небитна грешка во небитна утакмица :icon_lol: сите судиски грешки во корист на реал се апла кражба во клучни утакмици, така да сус :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сите титули ви се со судии, меѓу кои ланската беше на најкриминален начин украдена, сте се фатиле за небитна грешка во небитна утакмица :icon_lol: сите судиски грешки во корист на реал се апла кражба во клучни утакмици, така да сус :D
1. Болдираното :pos:
2. Магарето му рекло на зајакот...
3. Ако одиме по таа логика вие не треба да ѕуцнете никад за судиска грешка.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
1. Болдираното :pos:
2. Магарето му рекло на зајакот...
3. Ако одиме по таа логика вие не треба да ѕуцнете никад за судиска грешка.
Од толкава судиска помош за реал веќе не ни спомнуваме, тоа стана нормално и никој не се ни буни повеќе. Последно беше со намалување на утакмици казна за Марсело, Роналдо, Рамос или кој и да беше.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.393
Поени од реакции
7.326
Нињо не почнувај пак Уефалона , да не почнам јас со Франко . :icon_lol:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Тоа се тие објективни фанови на Барса, кога судиските грешки се во нивна корист им иде убаво на газето, а онака ќе си гризнат од мадето :oops:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898


Вонабис тишина, и профилните ви се крадени.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
АУ ГУЕДЕШ... :cuc: :cuc: :cuc: Пеколен играч,штета што само е на позајмица сезонава у Валенсија..[DOUBLEPOST=1508610560][/DOUBLEPOST]



Еве го првиот гол,на крајот прекрасна асистенција и у 90-та уште еден гол..Страшен играч
Изминатото коло исто постигна предобар гол.

21 гол постигнале на последните 5 натпревари. :cuc:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Изминатото коло исто постигна предобар гол.

21 гол постигнале на последните 5 натпревари. :cuc:
Да,да...фан сум на Валенсија од Шпанија иначе,сезонава ги неам испуштено..дечкото доминира буквално од првата утакмица. На позајмица дојде од ПСЖ оваа сезона,ама без право на откуп,после овие перформанси чисто сумњам дека ќе дозволат од ПСЖ да остане перманентно(може евентуално уште една сезона на позајмица).


Иначе од кога дојде Марселињо пука класика 4-4-2,па и некои играчи шо беа мртви пред тоа(Родриго конкретно) газат у буквална смисла на зборот...Родриго до ова коло на 5 утакмици по ред постигнуваше погодок(а типот според мене беше најлош напаѓач у историјата на Валенсија),Заза исто постигна гол 5 кола по ред и го прогласија за играч на месецот у Шпанија(не памтам и тоа кога последен пат играч на Валенсија добил награда за играч на месецот).


Карлос Солер од класичен централен играч го пребација да игра десно и одлично се прилагоди на таа позиција,средина Кондогбија си ја врати самодовербата и игра солидно,денес асистенцијата за последниот гол на Гуедеш беше негова...Е сеа уште Парехо да не биде толку флегматичен и незаинтересиран у одредени сегменти ќе биде одлично.


Назад штоперите ги ротира цело време-Муриљо,Габриел и Гарај. Десен бек си пука класика Монтоја од Барселона,мада сезонава и изненаден сум му дадоа шанса на Начо Видал,дечко од младинскиот погон,21 година има и сега за сега се покажува солидно. Лево исто двајца млади бекови-Гаја е веќе етаблиран и е у топ 5 бекови у Шпанија,а негова замена е Лато-19 години. Позитивно сум изненаден исто и од Нето од Јувентус,Диего Алвес беше апсолутна икона на тимот,па по неговото заминување бев скептик малце за овој,ама сеа за сеа одлични партии прикажува.


Тимот е стварно интересен за гледање,Марселињо ги погоди играчите,има интересен спој на млади и поискусни играчи,гинат за секоја топка,горат од желба да се докажат,играат напаѓачки и убав фудбал. Е сеа одбраната е малце климава реално,почетокот на сезоната освен со Леванте немаат друг кикс(3 нерешени до сеа..со Леванте,Атлетико дома и Реал на Бернабе). Единствено слаба клупа има...Среден ред освен Переира од Манчестер шо е на позајмица нема друг играч шо го игра. Напад покрива Санти Мина,кој шо по потреба може и по страните да игра,како што кажав Переира покрива насекаде на средина,а неам појма искрено каде е Орељана. Проблематичен е малце на карактер,не знам дали е скаран нешто или е повреда у прашање,ама го нема никаде..Крилен играч,може да ги покрие 2-та позиции по страна,па дури и да се искористи како втор напаѓач..


Има потенцијал тимов,на почеток на сезона очекував искрено пласман околу 5-то,6-то место(конечно донесоа салам тренер,Нуно не ми беше по желба иако имаше резултати првата сезона,а после него беше вртелешка..Гери Невил,па Пако Ајестеран лани ја почна сезоната,па после него Прандели,па Воро ја заврши..у последните 2 сезони 5 тренери се сменија). По одличниве резултати,се надевам искрено на директен пласман ЛШ,а се освен плус би било премија.


Иначе еве ги сите голови од денешниот натпревар,уживајте :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Не гледам многу шпанско, ама ја изгледав цела Валенсија преги, може слободно да кажам дека бев импресиониран од играта, страшно директен фудбал, со три додавања пред голот стигаа :cuc:

Немаше никакво пимплање и јалови напади, буквално се изгледаше како да е испланирано и секој потег на теренот имаше конкретна цел. Габриел штоперот ме изненади со добриот перформанс, а за Заза не знам што да кажам, човекот се гледа дека со мерак си игра за Валенсија, како ја погоди од толку косо, како најлесната работа на светот да е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom