Kurtlar Vadisi - Долина на волците

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
До 232 епизода сум на Долина на Волците Заседа кога се појавува Амон (оној што го викна Полат во Америка), ме интересира кое тајно друштво се појавува во серијава кои се тие?
Тие ти се како Илуминати, како Масони... Во серијата не се спомнува ништо освен што се на чело едниот е Амон а Другиот Ра. Инаку серијата до крај е феноменална, негде прикрајот на серијата е на чело на старците (тие што го обучија еден од нив е Аслан Акбеј) меѓутоа послне некое време веќе станува приморан да се врати на должност каде што беше и пред тоа, со него се Ерхан и Џахит, меѓутоа тогаш е друг КГТ лидер него го убиваат и повторно е Полат назад....................................
Гледај го!
 
Член од
12 март 2018
Мислења
21
Поени од реакции
0
Тие ти се како Илуминати, како Масони... Во серијата не се спомнува ништо освен што се на чело едниот е Амон а Другиот Ра. Инаку серијата до крај е феноменална, негде прикрајот на серијата е на чело на старците (тие што го обучија еден од нив е Аслан Акбеј) меѓутоа послне некое време веќе станува приморан да се врати на должност каде што беше и пред тоа, со него се Ерхан и Џахит, меѓутоа тогаш е друг КГТ лидер него го убиваат и повторно е Полат назад....................................
Гледај го!
А кој е Ра?
 
B

BooBojan

Гостин
Една од најдобрите серии што ја имам гледано. На почеток идејата беше да се прикаже како класична мафијашка серија, но се разви во сериозна серија која опишува многу ситуации од моменталната геополитичка ситуација.

И секако дека ке си ја гледам на Алфа.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Една од најдобрите серии што ја имам гледано. На почеток идејата беше да се прикаже како класична мафијашка серија, но се разви во сериозна серија која опишува многу ситуации од моменталната геополитичка ситуација.

И секако дека ке си ја гледам на Алфа.
Само напред овие сезони што следуваат од 7 па нагоре ке уживаш стварно најдобра серија......
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
283
Поени од реакции
101
Каде ги гледате овие серии со превод ги има некаде?
Јас престанав да гледам од на нашите тв кога ги даваа кога го убија мемати незнам која сезона беше тоа?
Инаку многу добра серија
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Каде ги гледате овие серии со превод ги има некаде?
Јас престанав да гледам од на нашите тв кога ги даваа кога го убија мемати незнам која сезона беше тоа?
Инаку многу добра серија
тоа со Мемати кај што го убиа беше 6 сезона а за 7 ако сакаш ги има на јутуб со српски превод, јас го гледав до крај е одличен...
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
283
Поени од реакции
101
Пушти ми линк ако сакаш од каде ги гледаш јас тогаш кога ги барав ги имаше само на турски без превод
Ако не може овде тогаш на порака

А на алфа сега која сезона ќе ја даваат ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.321
Поени од реакции
2.611
Мислам дека ќе почнат од 8 сезона на Алфа,една ќе скокнат барем по најавата така ми изгледа.
Кога почна најавата на Алфа јас викам ќе фатат овие 1 или 2 сезона ќе ги даваат, ама добри се.
Последно кај нас ја даваа 6 сезона и од тогаш ништо незнам зашто престанаа доста гледаност имаше.
После тоа имам гледано делови од серијата нешто на турски нешто на српски има превод,ама ептен е долго има веќе 10 сезони снимено.
Епизодите се по саат и нешто сигурно нема цели да ги даваат на Алфа,најверојатно ќе бидат по 40 мин една.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Мислам дека ќе почнат од 8 сезона на Алфа,една ќе скокнат барем по најавата така ми изгледа.
Кога почна најавата на Алфа јас викам ќе фатат овие 1 или 2 сезона ќе ги даваат, ама добри се.
Последно кај нас ја даваа 6 сезона и од тогаш ништо незнам зашто престанаа доста гледаност имаше.
После тоа имам гледано делови од серијата нешто на турски нешто на српски има превод,ама ептен е долго има веќе 10 сезони снимено.
Епизодите се по саат и нешто сигурно нема цели да ги даваат на Алфа,најверојатно ќе бидат по 40 мин една.
И мене така ми изгледа по најавата[DOUBLEPOST=1547870626][/DOUBLEPOST]
Кога поточно ќе почнее?
Од понеделник почнува 21.01.2019[DOUBLEPOST=1547870688][/DOUBLEPOST]
Датум има кога би почнала?
Од понеделник почнува 21.01.2019[DOUBLEPOST=1547870722][/DOUBLEPOST]
Znae nekoj na Alfa tv, koga pocnuva ? mozebi od 2019 ?
Од понеделник почнува 21.01.2019
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
966
Поени од реакции
897
@zarkojames, ај ако не те мрзи објасни кој ги организираше убиствата на Мемати и Абдулхеј? Јас гледав нешто на јутуб, али тоа беше на турски и ништо не разбрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom