Kurtlar Vadisi - Долина на волците

Член од
13 април 2008
Мислења
3.976
Поени од реакции
1.080
Ги нема на ОБН. На Хепи ги даваат, ама доста се поназад од кај нас што беа.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.976
Поени од реакции
1.080
Од понеделник, на Алфа ќе има нова серија, слична на Долина.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Дечки прво да ви кажам дека незнаете што зборувате, прво секој ден ги гледате а јадете многу трици, како друго овој филм како Долина на Волците или како Kurtlar Vadisi е нагледаната турска серија во регионот,кај нас се забрани но јас и понатаму го гледав на турски јазик, вие која не ја знаете приказната сега јас ќе ви ја објаснам.

Знажи стануба збор за Херој чие име е Полат Алемдар тој уште како дете е киднапиран од страната на службата КГТ кој бил на чело Аслан Акбеј, каде што е подоцна однесен во дом за деца без родители, но по некое време го посвојува фамилијата џандан Омер и Назифе, после долги години тој додека студира тој е обучуван од Екипата КГТ и Специјално од неговиот ментор Аслан Акбеј после тоа Полат или тогаш како Али кога ги завршува студиите станува дипломат, потоа тој со изговор на своите родители дека иде во војска, тој уствари иде на обука во косово, каде што тој и ги обучува и го обучуваат. кога тој се враќа назад кај родителите тој се гледа со нив и се гледа со неговата девојка Елиф, а тогаш му дава Аслан Акбеј 48 часа да се прости од своите блиски затоа што тој мораше да го промени идентитетот за да биде вклучен во операцијата Долина на Волците, потоа му прават лажна смрт и тој после операцијата го започнува идентитетот како Полат Алемдар.

Затоа што јас ги имам гледано до 10 сезона знам како е, но другата сезона е уште во тек
а името е како Kurtlar Vadisi Vatan тој е веќе искочен но уште не се прикажува во турција.[DOUBLEPOST=1500120733][/DOUBLEPOST]
Луѓе вие незнаете што зборите ептен сте отидени,а знам зошто,бидејќи сте премалце информирани за филмов и за Турција...Ова е најгледаниот филм во Турција моментално а и доста во светот го гледаат..одете на Youtube и ке видите колку се гледани клипчињата..и ептен ме нервира тоа што зборите на празно коа појма немате со е филмов и за што се работи..Ова со иде на А1 ни мене не ми се свиѓа,ептен се стари епизодите..колку што знам во Турција моментално е 7ма Сезона,ако не грешам..А Шекерка и Ѓумуш неможат да се споредуваат со овој филм:nenene:..Ептен си смешен бре другар,коа ке напраи Шпанија ваков филм ти мене да ми се јавиш..Оди на сајтови и ке видиш колку е скап овој филм,зошто не гледаш Македонски Серии ондак?зар има такви у оваа држава??:tapp:..и никој не те тера да ја гледаш гледај си БАНДИНИ изгледа тоа ти е поинтересно:pos2: а сихронизацијава го уништува филмов само ништо друго..
Потполно си во право кај и го немаат гледано како што треба па и јадат уште трици
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.308
Поени од реакции
4.974
Vo MKD ovoj seriski film prekinaa da go emituvaat uste vo 2013 godina mislam, posledna epizoda sto ja emituvaa bese onaa epizodata koga na svadba go ubija Memati Bas desnata raka na Polat Alemdar !
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Ama bez Memati ne e isto.
Tocno e toa ama sega ima povekje akcija i se pojavuvaat i mnogu pojaki,
iako memati bese dzvezda dodeka glumese :) . Sega od celata ekipa sto bese starata se Џахит и Ерхан розата. drugite se novi ama sega polat ima i svoi vojnici koi se nareceni Siyah Sancak ili сијан санџак.[DOUBLEPOST=1500134362][/DOUBLEPOST]
Vo MKD ovoj seriski film prekinaa da go emituvaat uste vo 2013 godina mislam, posledna epizoda sto ja emituvaa bese onaa epizodata koga na svadba go ubija Memati Bas desnata raka na Polat Alemdar !
Da ama gledaj gi i drugite sezoni na internet gi imas so srpski prevod, da vidis kolku e pojako.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.308
Поени од реакции
4.974
Jas redovno gledav Dolina na Volcite / Kurtlar Vadisi od prvata epizoda sto pocnaa da ja emituvaat ako se sekavate na A1 TV uste pocetokot na 2010 god. onaa najprvata sezona koga Ali Candan stana Polat Alemdar, so Cakar, Tombalaci-Mehmet, Testere-Necmi, Laz-Ziya, Implikci, Tuncay Kantarci, Mehmet Karahanli i.t.n. potoa onaa sezona sto bese so onoj Iskender Buyuk, potoa sezonata so onoj Amerikanskiot agent vo Turcija Aron Feller i.t.n. posledna epizoda sto ja imam gledano, a voedno i posledna epizoda sto ja emituvaa na nasive televizii bese onaa koga desnata raka na Polat Alemdar verniot prijatel Memati Bas bese ubien na svadba i od togas zavrsi emituvanjeto na ovaa serija vo MKD !
P.S. Najveke mi bese interesen onoj Zaza :)
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Jas redovno gledav Dolina na Volcite / Kurtlar Vadisi od prvata epizoda sto pocnaa da ja emituvaat ako se sekavate na A1 TV uste pocetokot na 2010 god. onaa najprvata sezona koga Ali Candan stana Polat Alemdar, so Cakar, Tombalaci-Mehmet, Testere-Necmi, Laz-Ziya, Implikci, Tuncay Kantarci, Mehmet Karahanli i.t.n. potoa onaa sezona sto bese so onoj Iskender Buyuk, potoa sezonata so onoj Amerikanskiot agent vo Turcija Aron Feller i.t.n. posledna epizoda sto ja imam gledano, a voedno i posledna epizoda sto ja emituvaa na nasive televizii bese onaa koga desnata raka na Polat Alemdar verniot prijatel Memati Bas bese ubien na svadba i od togas zavrsi emituvanjeto na ovaa serija vo MKD !
P.S. Najveke mi bese interesen onoj Zaza :)


Da da i jas go gledam od togas a koga prestanaa da go emituvaat poso i edno vreme i na kanal 5 go imase, jas prodolziv na turski da go gledam mnogu dobar film stvarno zaza legenda :D :D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.308
Поени од реакции
4.974
Da ama gledaj gi i drugite sezoni na internet gi imas so srpski prevod, da vidis kolku e pojako.
Da ama da e igran film ke sednam ke go izgledam makar i nekolku saati da trae, no da se zafakam da gledam seriski film uhh bez razlika dali se 50, 100 ili poveke epizodi, nemam tolku vreme, a ni zivci :)[DOUBLEPOST=1500139328][/DOUBLEPOST]
Da da i jas go gledam od togas a koga prestanaa da go emituvaat poso i edno vreme i na kanal 5 go imase, jas prodolziv na turski da go gledam mnogu dobar film stvarno zaza legenda :D :D
Prvo pocna na A1 TV pocetokot na 2010 pa potoa na Kanal 5 prodolzi serijata bidejki letoto 2011 godina A1 TV ja zatvorija, potoa premina na Kanal 5, a oni ja prekinaa serijata so emituvanje pocetokot na 2013 godina !
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom