Kurtlar Vadisi - Долина на волците

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
@zarkojames, ај ако не те мрзи објасни кој ги организираше убиствата на Мемати и Абдулхеј? Јас гледав нешто на јутуб, али тоа беше на турски и ништо не разбрав.
Значи ова е целата работа, кога го убија мемати на свадбата сите мислеа кај нас дека тоа беше Пусат синот на Чакир ама кога ја почнав сезоната да ја гледам тоа беше еден од слугите во ресторанот, прво мислат дека тоа го нарачал Јашар дилерот и неко ке го убијат, ама во меѓу време Полат ке полуди по смрта на Мемати и поради таа состојба старците ке го повикаат и ке се скараат, со причина дека Полат им подлегнал на чуствата и ке сакаат да го тргнаат. Ама Полат ке открие дека има предавник во старците и тој го имаше нарачано убиството на Мемати... А Абдулхеј ке загине од бомбашки напад, ке стигне како направа за која незнаат што е и незнаат како влегла таму, и кога Абдулхеј ке го примети дека тоа е бомба ле ја земе и ке влезе во канцеларијата и така ке умре... А него го ликвидираше командантот на Армагедон Мистер Кеј тој го има и сега во сезоната кај нас.
Ако ве интересира уште прашувајте бидејки јас ја имам изгледано неколку пати....
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
946
Поени од реакции
838
Е фала на информациите. Јас порано многу ја гледав серијата, поточно во периодот кога играа Муро, Јилдирим, Искендер, оној што палеше луѓе. Исто така и четвртата сезона, со Ерсој. Искендер беше најголем негативец, а и Ерсој, и оној што палеше луѓе исто така, незнам сега дали има баш јаки негативци :D . Тебе како ти се чини сезоната што ја даваат сега, без Мемати и Абдулхеј, поинтересна ти е или не? :D[DOUBLEPOST=1548595115][/DOUBLEPOST]Е да за Јашар, баш вчера гледав на јутуб кога го утепаа со неговиот помошник на бродот. А што се случи со оној роднината на Полат што имаше слепа жена која погина кога ја запали Искендер куќата на Полат?
Сигурно ти текнува на кого мислам.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Е фала на информациите. Јас порано многу ја гледав серијата, поточно во периодот кога играа Муро, Јилдирим, Искендер, оној што палеше луѓе. Исто така и четвртата сезона, со Ерсој. Искендер беше најголем негативец, а и Ерсој, и оној што палеше луѓе исто така, незнам сега дали има баш јаки негативци :D . Тебе како ти се чини сезоната што ја даваат сега, без Мемати и Абдулхеј, поинтересна ти е или не? :D[DOUBLEPOST=1548595115][/DOUBLEPOST]Е да за Јашар, баш вчера гледав на јутуб кога го утепаа со неговиот помошник на бродот. А што се случи со оној роднината на Полат што имаше слепа жена која погина кога ја запали Искендер куќата на Полат?
Сигурно ти текнува на кого мислам.
Да тоа е жената на лудиот Хикмет ама после и тој загина, а за серијата сега искрајно мислам дека синхронизацијата е малку за никаде ама нека, а како сезона е многу добра само што не ја даваат по ред рипнаа две цели сезони и вака се луѓето незнаат што се десило и кои се тие против тие што се борат ни ништо и затоа испаѓа без врска како да е а генерално прејака па кога ја оформи црната десница исто така и Заза тој скоро умре таа сезона е прпуштена како и на Абдулхеј кога го ликвидираа катастрофа е вака...
Ама што да правиме тоа е....
 
Член од
3 јануари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
1
Да тоа е жената на лудиот Хикмет ама после и тој загина, а за серијата сега искрајно мислам дека синхронизацијата е малку за никаде ама нека, а како сезона е многу добра само што не ја даваат по ред рипнаа две цели сезони и вака се луѓето незнаат што се десило и кои се тие против тие што се борат ни ништо и затоа испаѓа без врска како да е а генерално прејака па кога ја оформи црната десница исто така и Заза тој скоро умре таа сезона е прпуштена како и на Абдулхеј кога го ликвидираа катастрофа е вака...
Ама што да правиме тоа е....
[DOUBLEPOST=1548687634][/DOUBLEPOST]Имаме мн прашалници ние што ги немаме глеано 7ма и 8ма сезона.
Ете, и мајка му на Полат нели беше неподвижна? Како застана на нозе?[DOUBLEPOST=1548687797][/DOUBLEPOST]Јаки ликови беа Сулејман Чакар, Мемати, Абдулхеј, Муро, ЗаЗа, Ибрахим...
 
Последно уредено:

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
[DOUBLEPOST=1548687634][/DOUBLEPOST]Имаме мн прашалници ние што ги немаме глеано 7ма и 8ма сезона.
Ете, и мајка му на Полат нели беше неподвижна? Како застана на нозе?[DOUBLEPOST=1548687797][/DOUBLEPOST]Јаки ликови беа Сулејман Чакар, Мемати, Абдулхеј, Муро, ЗаЗа, Ибрахим...
Таа почна да оди кога Татко Омер имаше несреќа поточно ке ја нападнат продавницата на Татко Омер таму ке бидат и Заза и Имдат ке зборат со Татко Омер и ке бидат нападнати од страна на терористичката организација а ке биде ранет лудиот хикмет а после ке умре кога Мајка Назифе ке го види сосе случајно Татко Омер на лежалката во болница и така наеднаш стана сите беа тогаш зачудени бидејки веќе Мајка Назифе веке беше во Болницата заедно со Елиф.
 
Член од
5 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Спроведувам анкета за истражувањето за мојата докторска теза. Дали би сакале да одделите 5 до 10 минити и да ја пополните анкетата. Навистина многу би ми помогнале. Фала https://forms.gle/J5QMRr69gD954cYv7

п.с Споделувајте по луѓе кои мислите дека би сакале да учествуваат
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
50
Поени од реакции
10
Ја има ли некаде да се симне или да се гледа онлајн целата серија со мк или анг превод ?
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Ја има ли некаде да се симне или да се гледа онлајн целата серија со мк или анг превод ?
На англиски ја нема... ја има на Руски, Српски (Моментално не е достапна), и арапски.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Секако, страницата им падна пред некоја недела... али ќе ја средат. Ке оставам линк овде кога ќе ја средат.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.289
Поени од реакции
2.392

На странава ја имате 10 сезона(последно кај нас ја даваа 9та) со превод на македонски,на моменти е лош преводот ама сепак се разбира.
Секој ден во 20 часот излегува нова епизода,сега се до 3та епизода.Инаку знае некој зошто после толку години престанаа да ја снимаат серијава?? Последнава сезона е снимана 2016
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20

На странава ја имате 10 сезона(последно кај нас ја даваа 9та) со превод на македонски,на моменти е лош преводот ама сепак се разбира.
Секој ден во 20 часот излегува нова епизода,сега се до 3та епизода.Инаку знае некој зошто после толку години престанаа да ја снимаат серијава?? Последнава сезона е снимана 2016
Имаше Договорено друга долина на волците ама искочија многу проблеми, имаа и голем притисок. Затоа го објавиа последно Филмот Долина на Волците Татковина. Затоа Неџати (Полат) направи сценарио за една негова серија Nöbet 24/7 (Стража), меѓутоа по завршетокот на Стража беше план да се почне новата серија Долина на Волците, дел од епизодите беа снимени, беа објавувани многу снимки, но имаа и друга ситуација. Тој што ја финансираше серијата од претходно ги предаде и ги повлече средствата за серијата. Потоа веќе немаше други информации.
 

zarkojames

Predator233
Член од
15 јули 2017
Мислења
70
Поени од реакции
20
Zdravo jas ja uploadiram prvata sezona so Cakar...
Ova e linkot za da nema narusuvanje preku avtorski prava i za da ne se trgne videoto... sekoj den kje dodavam po edna sezona
PREVODOT E SRPSKI.
Za da ja gledate morate tamu da napravite akaunt i da me dodadete za prijatel... zatoa sto e zaklucena.
Автоматски споено мислење:

Ако си во можност кога ќе биде достапна на српски пиши во темава и проследи некој линк каде што ја има.
Zdravo jas ja uploadiram prvata sezona so Cakar...
Ova e linkot za da nema narusuvanje preku avtorski prava i za da ne se trgne videoto... sekoj den kje dodavam po edna sezona
PREVODOT E SRPSKI.
Za da ja gledate morate tamu da napravite akaunt i da me dodadete za prijatel... zatoa sto e zaklucena.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom