KUPUVAM JAMBOLII / DIFTICI

Член од
5 ноември 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
KUPUVAM JAMBOLII / DIFTICI
Da ne se osteteni na bilo koj nacin,primer izgrizani od molci,isflekani ,da im falat vlakna itn.
Ednostavo da se dobro socuvani.
Baram da kupam vo site boi , ( osven NE crveni )
Cenata koja gi plajkam e od - ( 5 do 10 Evra = na kvadrat ) - moze i povejke zavisno od kvalitetot
Poz
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Добро уште колку теми ќе отвориш за јамболиве. Свативме дека сакаш да купиш неморат на секој 5 минути нова тема да отвораш.
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Jambolijata ne e staro zelezo da ja kupes za taa smesna cena. Ja mozam da ti dadam jambolii po cena od 30-50 evra od kvadrat. Nema cenkanje.
Vo Aljaska mrznat ,ke ti dadat i po 100 evra za kvadrat ,za zal jas mozam 10evra od kvadrat .
Taman denes pingvinot im se vrajka tamu ,pa pusti im ja ponudata vo pismence po nego i cekajgo da se vrati so odgovor
Ako imas podobra ponuda ne cekaj na mene ,nego pocni da tkaes
AJ sea ne mi pisuvaj povejke
poz se najdobro
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Jambolijata ne e staro zelezo da ja kupes za taa smesna cena. Ja mozam da ti dadam jambolii po cena od 30-50 evra od kvadrat. Nema cenkanje.
Епа та ќе ги купит по 5 еур после ќе ги продават по 50 во Аљаска на пингвини и ескими:D:D. Само убо е шо имат најдено пласман за нив.[DOUBLEPOST=1478471521][/DOUBLEPOST]
Vo Aljaska mrznat ,ke ti dadat i po 100 evra za kvadrat ,za zal jas mozam 10evra od kvadrat .
Taman denes pingvinot im se vrajka tamu ,pa pusti im ja ponudata vo pismence po nego i cekajgo da se vrati so odgovor
Ako imas podobra ponuda ne cekaj na mene ,nego pocni da tkaes
AJ sea ne mi pisuvaj povejke
poz se najdobro
Твој дан е форумов случајно да наредвиш вака.....
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
A сакаш рачно праени или машински? Цената ти е мала и за синтетички машински а не пак за вистинска волна рачна изработка. Нешто си помешала бардината така да ова ти е како да закаш да купиш стан во центар по 10 евра квадрат...
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Другар, седни искај јамболија и кажи колку денови/дневници употреби и колку пари за суровини даде и јас ќе ти ја платам по 20евра за метар квадратен, ај пробај и пиши што како. П.С ако сакаш дојди кај мене има разбој. Само основата за јамболијата не можеш да ја платиш за 10евра. Јамболија е институција, никој веќе не ги праив и за вистински љубители на рачна изработка би дале и 100 евра.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Епа та ќе ги купит по 5 еур после ќе ги продават по 50 во Аљаска на пингвини и ескими:D:D. Само убо е шо имат најдено пласман за нив.[DOUBLEPOST=1478471521][/DOUBLEPOST]
Твој дан е форумов случајно да наредвиш вака.....
Abe i po 100 evri od kvadrat da mi davat ne gi davam. Kukja e, navagjat se ;)
 
F

Flatter

Гостин
Види си порака. Имам јас гланц нови не користени место ми зафаќат. ќе гледам да ги најдам

Поздрав :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Види си порака. Имам јас гланц нови не користени место ми зафаќат. ќе гледам да ги најдам

Поздрав :)
Земи вакум кеси и собери ги некаде одколку вака потта на старите да ја дадеш за „кило жестоко“...
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Имам и јас 10тина глан нови јамболии исто така и мене место ми фаќаат . Пиши порака ке се договореме .[DOUBLEPOST=1478626574][/DOUBLEPOST]Имам и јас 10тина глан нови јамболии исто така и мене место ми фаќаат . Пиши порака ке се договореме .[DOUBLEPOST=1478626678][/DOUBLEPOST]
Земи вакум кеси и собери ги некаде одколку вака потта на старите да ја дадеш за „кило жестоко“...
што ке му правеш кога ке ги имаш на број 50тина ? ако сакаш и за ткаење јамболи да ти го дадам па изработувАЈ сам или шитни го по етно рестораните.
 
F

Flatter

Гостин
Земи вакум кеси и собери ги некаде одколку вака потта на старите да ја дадеш за „кило жестоко“...
Свашта... И каде да ги соберам? Во подрум па потта на старите црвци да ја јадат? Магацин да не отварам? Ништо не е вечно.

Подобро да ги продадам и да и купам на баба ми нов кревет и душек отколку да скапуват.
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
A сакаш рачно праени или машински? Цената ти е мала и за синтетички машински а не пак за вистинска волна рачна изработка. Нешто си помешала бардината така да ова ти е како да закаш да купиш стан во центар по 10 евра квадрат...
Ako ti nudi nekoj povejke PRODAJ GI sto mi objasnuvas mene,
kolku bil kvadrat vo centar, sinteticki ![DOUBLEPOST=1478862205][/DOUBLEPOST]
Свашта... И каде да ги соберам? Во подрум па потта на старите црвци да ја јадат? Магацин да не отварам? Ништо не е вечно.

Подобро да ги продадам и да и купам на баба ми нов кревет и душек отколку да скапуват.
Kakvi boi imate?[DOUBLEPOST=1478862505][/DOUBLEPOST]
Другар, седни искај јамболија и кажи колку денови/дневници употреби и колку пари за суровини даде и јас ќе ти ја платам по 20евра за метар квадратен, ај пробај и пиши што како. П.С ако сакаш дојди кај мене има разбој. Само основата за јамболијата не можеш да ја платиш за 10евра. Јамболија е институција, никој веќе не ги праив и за вистински љубители на рачна изработка би дале и 100 евра.
Stavi na bilbord deka baras vistinski ljubitel na jambolii koj bi platil 100 evra na kvadrat.
Ne me zamoruvaj mene[DOUBLEPOST=1478862614][/DOUBLEPOST]
Jambolijata ne e staro zelezo da ja kupes za taa smesna cena. Ja mozam da ti dadam jambolii po cena od 30-50 evra od kvadrat. Nema cenkanje.
Ne blagodaram[DOUBLEPOST=1478862971][/DOUBLEPOST]Daj narode ne go trujte forumov
Sakam da si kupam jambolii za na selo vo kujkite vo kicevsko i bitolsko.
Ako vi nudi nekoj povejke ne me interesira ako ne gi prodavate ne me interesira .
Koj prodava jambolii kupuvam - od 5 do 10 evra kvadrat[DOUBLEPOST=1478863788][/DOUBLEPOST]
Епа та ќе ги купит по 5 еур после ќе ги продават по 50 во Аљаска на пингвини и ескими:D:D. Само убо е шо имат најдено пласман за нив.[DOUBLEPOST=1478471521][/DOUBLEPOST]
Твој дан е форумов случајно да наредвиш вака.....
Za mene licno se ,ako gi prodavav po 50 evra kvadrat i po 40 evra ke mi se isplatese da gi kupam .
A ako kupuvas po 15 evra kvadrat da mi i kupis imam
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom