Krediti Dolgovi

Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Vaka momci kazete sto se slucuva koga covek od tipot zazemal eve jas od 4 mesta brzi kredit kreditna banka no meseci ne platil nisto kako da se dogovorat rati bidejki raskinati na site strani dogovori i krediti na poke mesta i banka i brzi koe e resenieto .
Pritoa nesum vo mk no po lk se vodam na adresa kade zivee tatko i majka imot na tatko glasi .
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608


Искрено, заработи и пуштај пари на твоите да ти плаќаат рати... под услов да знаат дека должиш ако не најди некој кој знае дека должиш па тој да ти плаќа во твое име...

Ќе дојде ден кога извршители ќе чукнат на врата кај твоите и како во балка-кан ќе прашаат „трендафил дома е“...
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14


Искрено, заработи и пуштај пари на твоите да ти плаќаат рати... под услов да знаат дека должиш ако не најди некој кој знае дека должиш па тој да ти плаќа во твое име...

Ќе дојде ден кога извршители ќе чукнат на врата кај твоите и како во балка-кан ќе прашаат „трендафил дома е“...
Neznam ni kako odat proceduri ni nisto zatoa .... veke 10 meseci brzi neplativ i raskinaa dogovori vo banka 2 rati i kreddit i kreditna ...
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
Vaka momci kazete sto se slucuva koga covek od tipot zazemal eve jas od 4 mesta brzi kredit kreditna banka no meseci ne platil nisto kako da se dogovorat rati bidejki raskinati na site strani dogovori i krediti na poke mesta i banka i brzi koe e resenieto .
Pritoa nesum vo mk no po lk se vodam na adresa kade zivee tatko i majka imot na tatko glasi .
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Vaka momci kazete sto se slucuva koga covek od tipot zazemal eve jas od 4 mesta brzi kredit kreditna banka no meseci ne platil nisto kako da se dogovorat rati bidejki raskinati na site strani dogovori i krediti na poke mesta i banka i brzi koe e resenieto .
Pritoa nesum vo mk no po lk se vodam na adresa kade zivee tatko i majka imot na tatko glasi .
Прати им ги линковите од сите теми што ги отвори, можеби ќе ти опростат :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
pa ako ne si u mkd sto se zamaras. kazi im na tvojte ne se vrakas i teraj si zvotot... dusata nema da ti ja zemat.
 
J

joli1

Гостин
pa ako ne si u mkd sto se zamaras. kazi im na tvojte ne se vrakas i teraj si zvotot... dusata nema da ti ja zemat.
све дур нема ништо на негово име и не планира да живи у Македонија, нема гајле.

дали ќе има проблеми при вадење на друго државјанство во друга држава, можеби, може да, може не.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
све дур нема ништо на негово име и не планира да живи у Македонија, нема гајле.

дали ќе има проблеми при вадење на друго државјанство во друга држава, можеби, може да, може не.
obicno ne e problem za drzavjanstvo pogotovo ako e veke u druga drzava. ako bilo probem ni viza nemalo da dobie.

toa sto moze eden den da nasledi ili ke go resi bez da go stavi na svoe ime ili ke se prosti do toa za navek... ima miljon nacini kako da go sredi toa.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
obicno ne e problem za drzavjanstvo pogotovo ako e veke u druga drzava. ako bilo probem ni viza nemalo da dobie.

toa sto moze eden den da nasledi ili ke go resi bez da go stavi na svoe ime ili ke se prosti do toa za navek... ima miljon nacini kako da go sredi toa.
Drzavjanstvo ili voza ako si krivicno osuden jas nesum .
Mi e strav nekoj velat stigalo doma od izvrsitel i ako nee na noe ime deka po licna karta se vodam na taa adresa mk odele izvrsiteli doma popisvale itn.
Za roditelive mi e .inace jas na odmor 1 do 2 godisno odam.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Drzavjanstvo ili voza ako si krivicno osuden jas nesum .
Mi e strav nekoj velat stigalo doma od izvrsitel i ako nee na noe ime deka po licna karta se vodam na taa adresa mk odele izvrsiteli doma popisvale itn.
Za roditelive mi e .inace jas na odmor 1 do 2 godisno odam.
i sto? ke dojdat kaj tvojte... tvojte ako se pametni ke im kazat ne sme u kontakt so nego, izbega od doma i posledno sto znaeme e u ukraina dobrovolec, barajte go tamu

samo neka ne im kazuvaat deka imaat kontakt so tebe ili kade si. taka em pomalku ke im dosagaat em nema da mozat da ti prenesat poraki ova pred se zboram za legalni obvrski... slucajot posle x godini zastaruva.

ako ne dolzis na drzavata na granica nema nikoj da ti pravi problemi.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
i sto? ke dojdat kaj tvojte... tvojte ako se pametni ke im kazat ne sme u kontakt so nego, izbega od doma i posledno sto znaeme e u ukraina dobrovolec, barajte go tamu

samo neka ne im kazuvaat deka imaat kontakt so tebe ili kade si. taka em pomalku ke im dosagaat em nema da mozat da ti prenesat poraki ova pred se zboram za legalni obvrski... slucajot posle x godini zastaruva.

ako ne dolzis na drzavata na granica nema nikoj da ti pravi problemi.
Da ne gi maltretiraat vo smisla da pravat popis na raboti mojve da dokazuvaat sto e nivno sto ne itn
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Da ne gi maltretiraat vo smisla da pravat popis na raboti mojve da dokazuvaat sto e nivno sto ne itn
tvojte dovolno e da kazat deka stanot e niven i ne e tvoj i da gi izbrkaat na kloci... nema kako da pravat popis ili da im vlagaat na NIV doma, koga ne e toa tvoe. sansite se plus i deka samite izvrsiteli ke znaat toa, ke imaat oni provereno u kataster civ e stanot.

tvojte neka ne gi pokanuvaat ni da vlezat, na vrata neka im kazat deka ne ste u dobri odnosi i deka si otiden u pm nekade i deka nekat poveke da im dosaga nikoj u vrska so tebe.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
tvojte dovolno e da kazat deka stanot e niven i ne e tvoj i da gi izbrkaat na kloci... nema kako da pravat popis ili da im vlagaat na NIV doma, koga ne e toa tvoe. sansite se plus i deka samite izvrsiteli ke znaat toa, ke imaat oni provereno u kataster civ e stanot.

tvojte neka ne gi pokanuvaat ni da vlezat, na vrata neka im kazat deka ne ste u dobri odnosi i deka si otiden u pm nekade i deka nekat poveke da im dosaga nikoj u vrska so tebe.
Fala na sovet da si zdrav i ziv luge sme pravime muabet to drzavi bankrotirale ne covek ...
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Мене не ми се верува дека луѓево мислат дека некој ќе му го прости долгот ама ај... почекај уште некој месец нека кренат каматите... после сам ќе ги бараш да им платиш... инаку кај и да си по странство нема шанси да должиш повеќе од 5-6 тамошни плати кај овие лешинариве. Сачувај некоја плата и врати...
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Poentata e so brzive natropaa kamati gi baram agencii za naplata raskinale dogovori itn .... niv ako mi stigne nesto za na rati od nez sud advokat ... a dodeka bankava i kreditnava neznam iskreno . Ne velam da mi prosti jas velam kako toa jas da stignam na nekoj red so site niv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom