Koja kola do 7000 iladi evra??

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Sto kola bi kupile zaniz grad
Бензинец,што е можно поново годиште.
Клима обавезно.
Јапонско,германско, па француско/италјанско.По овој редослед.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
само Опел Астра, нема боље.
Aman pa ti so taa Astra.
1. Ne ti trebaat 7000 za kola za niz grad najdobro kupi kanacka od 2-3000€ za da ne ti e zhal ako nekoj na parking ti ja lupni, ili nekoja budala so tocak koga se provnuva medju koli da ne ti ja izgrebi.
2. Zavisi shto ce vozis niz toj tvoj grad,
3. Najdobro Benzinec zatoa shto diezel ima maka od postojano kratki relacii vozenje
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Со “новиве цени” и инфлација…
Ако веќе не е нож до коска, не менувај ауто!
За 7000€ едино што ќе најдеш е некоја крнтија најмалку 15 години стара, што нова била купена за 14000!

Од јапанциве што толку радо ти ги препорачуваат… на лагер ќе имаш едино цивик/мазда 3, ама на 15+ години и бог те пита како и колку возена ни Ј нема останато од јапанац таму.. ќе израдуваш само мајстори и авто-делови!
Астрите барем за џабалак за одржавање! Стај и голф 5 тука у изборот! И ако веќе мора да купуваш, не фрлај 7, глеј со 3-4 да поминеш, па здравје боже!
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
885
Aman pa ti so taa Astra.
1. Ne ti trebaat 7000 za kola za niz grad najdobro kupi kanacka od 2-3000€ za da ne ti e zhal ako nekoj na parking ti ja lupni, ili nekoja budala so tocak koga se provnuva medju koli da ne ti ja izgrebi.
2. Zavisi shto ce vozis niz toj tvoj grad,
3. Najdobro Benzinec zatoa shto diezel ima maka od postojano kratki relacii vozenje
Скроз си во право за ова. Нема никаква логика да дава повеќе од 3000 евра за кола за низ град или кратки релации надвор од град. Јас во март купив Дачиа Сендеро 1,4 бензинец ,произведена 2010 со поминати 52 000 км ( реална километража ). Овде купена овде возена ( не е увоз ) , добро одржувана . Пријатно ме изненади колку е просторна и удобна внатре , комотно можат да седат 4-5 возрасни во неа . А и багажникот е прилично голем за таа класа на коли ( поголем од Пунто , Корса и слично ) . Башка височка е и немам проблем со качување на тротоар и слично . Засега немам ништо сервисирано , ама колку шо знам прилично ефтина е за севисирање и одржување . Заборавив да кажам дека ја зедов за САМО 2700 евра :) . И не ја зедов само за низ град туку сум ја возел неколку пати на средни релации 150-200 км , и добро се движи на отворен пат и на угорници .
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
Скроз си во право за ова. Нема никаква логика да дава повеќе од 3000 евра за кола за низ град или кратки релации надвор од град. Јас во март купив Дачиа Сендеро 1,4 бензинец ,произведена 2010 со поминати 52 000 км ( реална километража ). Овде купена овде возена ( не е увоз ) , добро одржувана . Пријатно ме изненади колку е просторна и удобна внатре , комотно можат да седат 4-5 возрасни во неа . А и багажникот е прилично голем за таа класа на коли ( поголем од Пунто , Корса и слично ) . Башка височка е и немам проблем со качување на тротоар и слично . Засега немам ништо сервисирано , ама колку шо знам прилично ефтина е за севисирање и одржување . Заборавив да кажам дека ја зедов за САМО 2700 евра :) . И не ја зедов само за низ град туку сум ја возел неколку пати на средни релации 150-200 км , и добро се движи на отворен пат и на угорници .
Tokmu toa i treba za niz grad,
Moderno (klima, ABS, Ubavo radio, Prostorno za vrejca dve cement...) i evtino magare shto ce ti sluzhi i nema da ti bidi zhal . A za luksuz i dolgi relacii zemaj neshto drugo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom