Koj vi se omileni borci (K1, Boxing, Mma)

Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
MMA/UFC

1. Junior dos Santos
2. Vitor Belfort
3. Conor McGregor
4. Anthony "Rumble" Johnson
5. Gabriel Gonzaga

6. TJ Dillashaw
7. Johny Hendricks
8. Jon Jones
9. Travis Browne
10. Holly Holm
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.532
Поени од реакции
4.492
ММА
Андерсон Силва
Џон Џонс
Федор Емилианенко
Маурисио Руа Шогун
Џорџ Сен Пјер
Рашад Ивенс
Даниел Кормиер
Антонио Ногеира Минотаур

К1
Бранко Цикатиќ
Ернесто Хост
Реј Сефо
Тајрон Спонг
Гокан Саки
Енди Соувер
Алберт Краус
Џорџо Петросјан

Бокс
Мухамед Али
Џорџ Форман
Мајк Тајсон
Флојд Мајведер
Мани Паќао
Амир Кан
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
ММА
Андерсон Силва
Џон Џонс
Федор Емилианенко
Маурисио Руа Шогун
Џорџ Сен Пјер
Рашад Ивенс
Даниел Кормиер
Антонио Ногеира Минотаур
You picked 2 many champions in your list bro, I only choose fighting styles and characters. :P
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.532
Поени од реакции
4.492
You picked 2 many champions in your list bro, I only choose fighting styles and characters. :P
Јасно сине :D сум мозгал зошто најдобриве се најдобри и непобедлививе, непобедливи... Не ме влече името и епитетот на имињава него мозокот, најголемиве се најпаметни дефинитивно. А ја доживувам играва како надмудрување и мајсторија, ќотек и бес може да прикаже секој. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
Јасно сине :D сум мозгал зошто најдобриве се најдобри и непобедлививе, непобедливи... Не ме влече името и епитетот на имињава него мозокот, најголемиве се најпаметни дефинитивно. А ја доживувам играва како надмудрување и мајсторија, ќотек и бес може да прикаже секој. :)
Во право си потполно, баш надмудрување. Јас дури мислам дека психичката/психолошката цврстина е побитна од се.
Но од друга страна не можам да го ставам во листа на омилени борци борец/спортист кој нереспективно се однесува кон противниците (МекГрегор ми е исклучок пошо човекот е ѕверота:D) и не поштова ништо околу него.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.532
Поени од реакции
4.492
Во право си потполно, баш надмудрување. Јас дури мислам дека психичката/психолошката цврстина е побитна од се.
Но од друга страна не можам да го ставам во листа на омилени борци борец/спортист кој нереспективно се однесува кон противниците (МекГрегор ми е исклучок пошо човекот е ѕверота:D) и не поштова ништо околу него.
Баш така (y)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.512
Поени од реакции
3.717
К-1 РОЈ НЕЛСОН
 

Kajgana Shop

На врв Bottom