Koj fakultet da go upisam?

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Детето да беше сериозно немаше на форум да бара совет за факултет. Што се одесува до пријателот за интерни преместувања и кокурси и јас знам, туку кажи дали некој се вработил на јавен кокурс во ИТ во МВР.
Претходната година имаше конкурс за ИТ и правен сектор во МВР. Така да сигурно се вработиле :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ако мислиш дека животот во Штип и Битола ти е као поефтин од Скопје се лажеш.
Какви се овие глупости? Не е поеВтин, двапати е поевтин. Не пишувај нешто колку да советуваш. Подобро ќути.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Какви се овие глупости? Не е поеВтин, двапати е поевтин. Не пишувај нешто колку да советуваш. Подобро ќути.
Боже какво понашање, ало локал шерифу симни малку тестостерон, не ти е ова селска меана да кажуваш кој да ќути кој да збори, ОК?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Боже какво понашање, ало локал шерифу симни малку тестостерон, не ти е ова селска меана да кажуваш кој да ќути кој да збори, ОК?
Па и во селска меана не лажат како ти. Земала, ми збори за трошоци Штип и Скопје споредба. Си дошла еднаш до Штип на пастрмајлија и толку ти е.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Сакам да прашам дали имате некое искуство или мислење да споделите за Архитектура на ФОН ?
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
Ми излезе случајно темава, комплетно сум заборавил дека јас сум ја отворил

Update: Го откажав факултето, работам фул-тајм ИТ.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Ми излезе случајно темава, комплетно сум заборавил дека јас сум ја отворил

Update: Го откажав факултето, работам фул-тајм ИТ.
да ти јадат газот тие што се сомневаа во тебе на темава :icon_lol:
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
На што беше запишан?
Технички
Автоматски споено мислење:

да ти јадат газот тие што се сомневаа во тебе на темава :icon_lol:
Ако ги ставам нивните мислења пред моите, I'm L A C K I N G.

Размислувањето пред 2 години со размислувањето кое го имам сега, не можам да го споредам ни 5% :icon_lol: :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали е добар факултетот БЕЗБЕДНОСТ, ОДБРАНА и МИР кај Филозофски? Дали се отвараат работни места доколку го завршам или кажете било што за БОМ.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.927
Zdravo dali e mozno da se prefrlam na drug fakultet od leten semestar? bez da cekam avgust
Зависи на кој факултет, мислам на економски дека може, медицина не може... Најдобро прашај ги студентски прашања на факултетот на кој сакаш да се префрлиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom