Kiko Vrsnik Masina (nov.pocetok)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Тооооооооооооо царе. Авторска музика си почнал, а не се фалиш тука. Пополнуваш огромна празнина во македонската поп сцена. Само напред. :vozbud:

Шала на страна, но пола од денешниве пејачи пеат како него, само финансиски се подобри, па им се може да го намонтираат гласот во студио.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Шала на страна, но пола од денешниве пејачи пеат како него, само финансиски се подобри, па им се може да го намонтираат гласот во студио.
Кикацо е далеку покреативен. Си нашол (направил музика), напишал текст, смислил како текстот да ја прати мелодијата и го склопил. Какво такво е склопено. На денешните им пишуваат и музика и текст, им кажуваат како да го реализираат нештото, ги снимаат и монтираат. Тоа е разликата најглавна :D

Кико рулз.
 
Член од
12 јули 2014
Мислења
103
Поени од реакции
94
Тооооооооооооо царе. Авторска музика си почнал, а не се фалиш тука. Пополнуваш огромна празнина во македонската поп сцена. Само напред. :vozbud:

Dobrevenajdov site dragi prijateli na kajgana forum i vi se zablagodaruvam za podrskata i za postovite i dobrite komentari od vasa strana novite pesni mislam najnovite ke bidat objaveni vo narednata nova objava pozdrav do site vas: Kiko Vrsnik Masina :D[DOUBLEPOST=1454917487][/DOUBLEPOST]Драги и почитувани кајгана пријатели знам ме немаше на долго време и интернетот беше преплавен со многу разни и скандалозни објави и би сакал тие работи од друга причина да се забораваат и да се почне се од почеток како и во таа најновата песна ..Се од почеток.. и така да продол[DOUBLEPOST=1454920510][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom